Якщо ви регулярно відправляєте електронну звітність, то напевно вже бачили попередження в квитанціях такого змісту:
«Додатково повідомляємо: особистий ключ електронного підпису розміщено на незахищеному носії інформації, при цьому відповідно до вимог Закону України "Про електронні довірчі послуги" – особистий ключ кваліфікованого електронного підпису повинен зберігатись у захищеному носії інформації (у кваліфікованому засобі електронного підпису).»
Як вплине це попередження на підприємців України, ми розберемо у цій статті.
Що говориться в Законі України "Про електронні довірчі послуги"?
Даний закон вступив в силу ще з 07.11.2018 року. На даний момент проходить перевірка використання захищених ключів серед підприємців, які платять податки, незалежно від форми власності, використовуваного ПО і сертифікатів ключів. Відповідно до закону, захищений ключ, це той, який пройшов перевірку і отримав підтвердження, вказане в сертифікаті, того, що зберігається на спеціальному носії і належить підписувачеві або творцеві електронного ключа (друку).
За допомогою повідомлення, ГФС попереджає про те, що в сертифікаті ключа не вказано, та що він зберігається на захищеному носії. Варто зазначити, що повідомлення ніяк не впливає на обробку вашої електронної документації, воно служить для попередження користувачів, що в майбутньому захищені носії потрібно буде використовувати обов'язково.
Що таке "токен" і як він виглядає?
Токен, або ж захищений носій, призначений для зберігання інформації про електронні підписи і їх власника. Виглядає він як USB-флешка або смарт-карта (пластикова карта з чіпом) і забезпечує інформаційну безпеку користувача.
Чим токен відрізняється від звичайної флешки?
Забезпечує невилучення електронного ключа, неможливість його перенесення і копіювання.
Генерація підпису відбувається всередині токена, а не на вашому комп'ютері.
Захищений паролем від використання сторонніми особами (не більше 7 спроб підбору).
Таким чином, токен повністю захищає вашу електронну печатку від підробки, копіювання та неправомірного використання. У разі, якщо пароль не буде введений правильно з сьомого разу, ключ буде заблокований.
Важливо! Для кожного ключа передбачений власний носій.
Навіщо і кому потрібні токени?
Закон України "Про електронні довірчі послуги" стосується всіх користувачів електронних підписів, які платять податки. Без підпису з захищеного носія, електронні документи не будуть прийматися в обробку з 01.11.2019 р. Щоб запобігти проблемам з відправкою документів, про придбання токена варто задуматися вже зараз.
Яна Баранник
методист Актив-Софт
Підпишіться на наш Telegram
та безкоштовно отримайте повний доступ до всіх матеріалів блогу
Для цього перейдіть по кнопці нижче і в телеграмі натисніть /start