спілка автомазитароії бізнесу оренда програм автоматизації

0-800-750-680 

sale@aktiv.ua

Документи, що підтверджують право на додаткову соціальну відпустку працівникам, що мають дітей: корисна таблиця

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

Перш ніж складати наказ про відпустку на дітей, запросіть у працівника документи, що підтверджують його право на цю трудову гарантію. Щоб уникнути зауважень перевіряльників, вкажіть перелік підтверджуючих документів в наказі.

Відпустка, оформлена без них, викличе запитання у податківців: чи правильно роботодавець оподатковує витрати на відпустку.

Зазвичай жінки, що мають принаймні двох дітей до 15 років, знають свої права і надають підтвердні документи для відпустки на дітей, коли працевлаштовуються. Інші категорії потенційних отримувачів відпустки не завжди обізнані з трудовими гарантіями. Приміром, матері чи опікуни дітей з інвалідністю, вдови та жінки, що усиновили дітей.

Розпитайте особу, яку приймаєте на роботу, чи не має вона «особливого» статусу, що дає право на трудові пільги. Щоб скоротити розмову, надайте Таблицю 1

Наприклад: які документи, що будуть підставою для 10 днів додаткової відпустки розлученій жінці, яка виховує 16-річного сина?

Таблиця 1

Свідоцтво про народження дитини, свідоцтво або рішення суду про розірвання шлюбу та документи, які підтверджують, що батько не бере участі у вихованні дитини

Свідоцтво про народження дитини та документи, які підтверджують, що батько не сплачує аліменти

Важливо: таку відпустку надають лише на дитину віком до 15 років

Зробіть копії документів, що підтверджують право на відпустку, та засвідчіть їх: у правому верхньому куті поставте штамп «Копія» або напишіть це слово від руки.

Важливо: зберігайте копії підтвердних документів в особовій справі або сформуйте окрему справу для копій документів, що дають право на пільги.

Документи, що підтверджують право на додаткову соціальну відпустку працівникам, які мають дітей

Статус працівника

Документи (копії)

Жінка, яка має двох або більше за дітей віком до 15 років

Свідоцтва про народження дітей

Жінка, яка має дитину з інвалідністю

1. Свідоцтво про народження дитини

2. Пенсійне посвідчення

або посвідчення особи, яка одержує державну соціальну допомогу із записом про дитину з інвалідністю,

або медичний висновок про дитину-інваліда віком до 18 років, що виданий закладом охорони здоров’я

Батько, який виховує без матері дитину з інвалідністю

Мати повнолітньої особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи

1. Свідоцтво про народження дитини

2. Пенсійне посвідчення

або посвідчення особи, яка одержує державну соціальну допомогу із записом про особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи,

або довідка до акту огляду МСЕК

Батько, який виховує без матері повнолітню особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи

Жінка, яка усиновила дитину

1. Свідоцтво про народження дитини

2. Рішення суду про усиновлення дитини

Одинока мати (батько), зокрема:

– жінка, яка не перебуває в шлюбі й у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис зробили за вказівкою матері

1. Свідоцтво про народження дитини

2. Витяг із Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження дитини із зазначенням підстави внесення відомостей про батька дитини до актового запису про народження дитини відповідно до абзацу першого частини 1 статті 135 Сімейного кодексу України

або довідка з органу праці та соціального захисту населення про те, що жінка отримує державну допомогу на дітей як одинока мати

– одинока мати, яка вийшла заміж, але чоловік не усиновив її дитини

1. Свідоцтво про народження дитини, в якому чоловік не вказаний як батько

2. Свідоцтво про шлюб

– вдова

1. Свідоцтво про народження дитини

2. Свідоцтво про шлюб

3. Свідоцтво про смерть чоловіка

Інша жінка, яка виховує дитину без батька

– жінка, яка народила дитину, не перебуваючи в шлюбі, і при реєстрації дитини батько подав заяву, що визнає себе батьком дитини

1. Свідоцтво про народження дитини

2. Документи, які підтверджують, що батько не бере участі у вихованні дитини

– жінка, яка народила дитину, не перебуваючи в шлюбі, і при реєстрації дитини батько подав заяву, що визнає себе батьком дитини. Батько дитини помер

1. Свідоцтво про народження дитини

2. Свідоцтво про смерть батька дитини

– розлучена жінка (чоловік), яка виховує дитину без батька (матері)

1. Свідоцтво про народження дитини

2. Рішення суду про розірвання шлюбу (витяг) або свідоцтво про розірвання шлюбу

3. Документи, які підтверджують, що батько (мати) не бере участі у вихованні дитини

– розлучена жінка, яка виховує дитину без батька, вийшла заміж, але новий чоловік не усиновив її дитину

– розлучений чоловік, який виховує дитину без матері, одружився, але нова дружина не усиновила його дитину

– розлучена жінка, колишній чоловік — батько дитини — помер

1. Свідоцтво про народження дитини

2. Свідоцтво про смерть батька дитини

Батько, який виховує дитину в разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі

1. Свідоцтво про народження дитини

2. Довідка ЛКК або МСЕК закладу охорони здоров’я про тривале перебування матері в лікувальному закладі

Особа, яка взяла під опіку (піклування) дитину

або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи

1. Свідоцтво про народження дитини

2. Рішення (розпорядження) органу опіки та піклування про встановлення опіки над неповнолітньою дитиною або рішення суду про встановлення опіки над дитиною

3. Пенсійне посвідчення

або посвідчення особи, яка одержує державну соціальну допомогу із записом про дитину з інвалідністю чи особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А І групи,

або для повнолітніх – довідка до акту огляду МСЕК

Один із прийомних батьків

1. Свідоцтво про народження дитини

2. Договір про влаштування дітей на виховання та спільне проживання в прийомній сім’ї між районною держадміністрацією або виконавчим органом міської, районної ради та прийомною сім’єю

3. Довідка з місця роботи другого з подружжя про те, що він не використав цю відпустку за відповідний календарний рік

або трудова книжка другого з подружжя із записом про звільнення з роботи

Один з батьків-вихователів

1. Свідоцтво про народження дитини

2. Договір про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу між районною держадміністрацією чи виконавчим органом міської, районної ради та батьками-вихователями

3. Довідка з місця роботи другого з подружжя про те, що він не використав цю відпустку за відповідний календарний рік

або трудова книжка другого з подружжя із записом про звільнення з роботи

автор
  • методист Актив-Софт
*/

Ваша заявка прийнята!

Наш менеджер зв’яжеться з Вами,
а поки пропонуємо ознайомитися з нашою книгою по роботі з первинними документами.