спілка автоматизаторів бізнесу оренда програм автоматизації

+38(093) 170-70-00 

sale@aktiv.ua

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 143

Регламентована звітність в 1С:Підприємство 8 редакція 2.0

(оновлено 20.08.2020)

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

Починаючи розбиратися в веденні бухгалтерського обліку, часто можна зустріти словосполучення "регламентовані звіти". Що це і як їх відображати в 1С:Підприємство ви дізнаєтеся в цій статті.

Що таке регламентований звіти?

Звіти, які затверджені законодавчими органами, називаються регламентованими. В Бухгалтерія для України вони впорядковані в довіднику "Регламентовані звіти". Доступ до них через розділ "Звіти" підрозділ "Регламентована звітність" ("Регламентовані звіти вбудовані") або через "Головне меню" ― "Всі функції".

звіти представляють регламентовану звітність

Звіти в ньому систематизовані за групами, які представляють різні види звітності. Кожен елемент групи - це окремий звіт. У довідник внесені всі реалізовані в типовій конфігурації регламентовані звіти. Меню налаштувань довідника зрозуміле і просте у використанні.
За кнопкою "Знайти" відкривається вікно пошуку необхідного звіту в довіднику.

вікно пошуку необхідного звіту

Налаштування довідника регламентованої звітності

Вид довідника можна налаштувати під свої потреби, скориставшись кнопками "Змінити" і кнопками переміщення рядка вгору/вниз. Переміщати можна як окремі звіти в групі, так і групи звітів в довіднику.
Якщо будь-які звіти не актуальні у вашій організації, їх можливо приховати, а при необхідності раніше прихований звіт - відновити.
При створенні нового звіту скористайтеся кнопкою "Новий" або зробіть подвійне клацання миші в рядку зі звітом.
Детальну інформацію про форму звіту, чинній редакції та дату затвердження, періоді подачі звіту можна подивитися, натиснувши на кнопку "Подробнее". При цьому відкриється вікно з детальною інформацією:

Налаштування довідника регламентованої звітності

Відновити довідник в первісному вигляді можна, скориставшись кнопкою "Оновити". Це необхідна процедура при внесенню в конфігурацію нових форм звітів або оновленні об'єктів конфігурації, за допомогою яких реалізовані форми регламентованих звітів.
За кнопкою "Журнал" переходимо в журнали форми обробки "Регламентована звітність".
Якщо налаштувати список звітів доцільніше в довіднику, то працювати з готовими звітами зручніше з форми обробки "Регламентована звітність".
На малюнку нижче видно, що вона складається з двох частин: у лівій - систематизований перелік звітів, в правій - журнали створених раніше звітів і їх вивантаження.

регламентована звітність

Створення регламентованого звіту в 1С:Підприємство

Для створення нового звіту необхідно вибрати його в списку і зробити подвійне клацання мишею або натиснути на кнопку "Створити звіт". При цьому відкриється форма звіту. У ній можна вказати підприємство. А також зробити вибір в групі "Період складання звіту, а саме заповнити реквізит "Періодичність " ― це вибір періоду подачі звіту: щоквартально або щомісяця. Він доступний тільки для тих звітів, в яких можливий такий вибір. Стрілки вправо і вліво зроблять перехід від періоду до періоду.
У разі, якщо за вибраний період регламентований звіт може бути складений за різними формами, скористайтеся кнопкою "Вибрати форму". Обрану форму можна відкрити при натисканні на кнопку "Відкрити".
Форму, що відкрилася заповнюємо автоматично на підставі показників обліку по кнопці "Заповнити". Зверніть увагу, що поля звіту пофарбовані в різні кольори:

  • жовті ― доступні для ручного заповнення;
  • світло-зелені ― заповнені за показниками обліку;
  • темно-зелені ― підсумкові, не доступні для ручного коректування;
  • білі ― не підлягають заповненню або коригування.

Не пропустіть можливість налаштувати звіт, наприклад, вказати спосіб округлення сум, по кнопці "Налаштування":

Налаштування регламентованого звіту

Інформацію про дані в зелених комірках можна подивитися без округлення, зробивши подвійне клацання миші на сумі, що цікавить.

Інформацію про дані

Крім цього, детальна інформація про суму, а також показники, які були використані при розрахунку (сальдо початкове/кінцеве, обороти по Дт/Кт і т.д.) можна вивчити, скориставшись кнопкою "Розшифрувати".

форма розшифровки показників

З форми розшифровки показників при подвійному натисканні миші на сумі можливий перехід в стандартні звіти

стандартні звіти

з них ― в первинні документи, а потім ― в проводки документа.

Збереження і робота з регламентними звітами в 1С:Підприємство

При натисканні на кнопку "Зберегти" звіт буде збережений в журналі. Зі звітами в журналі працюємо аналогічно, як з будь-якими іншими документами. Їх можна видалити, скопіювати, змінити, роздрукувати. При натисканні на кнопку "Друк" бачимо такі опції: "Друкувати відразу" і "Показати бланк". У першому випадку документ відразу буде роздрукований, у другому ― є можливість переглянути звіт, редагувати його, зробити настройки друкарської форми

Збереження регламентного звіту в 1С

Звіт можна вивантажити в попередньо створену папку як файл з розширенням .xml (кнопка "Вивантажити" - "Вивантаження в xml").

вивантаження регламентованих звітів в 1с 8

У формі необхідно сформувати файли вивантаження, а потім зберегти їх на диск. Після цього файли готові до підписання ЕЦП та відправлення засобами електронного зв'язку.
Сподіваємося, що ця стаття буде корисна вам при складанні, аналізі та подачі звітів до контролюючих органів.

*/

Ваша заявка прийнята!

Наш менеджер зв'яжеться з вами,
а поки ми пропонуємо дізнатися про важливі моменти роботи в BAS Бухгалтерія КОРП.