спілка автомазитароії бізнесу оренда програм автоматизації

sale@aktiv.ua

Акції

ВЫ МОЖЕТЕ ОЦЕНИТЬ ВСЕ ВОЗМОЖНОСТИ «1С ОНЛАЙН» И АКТИВИРОВАТЬ ТЕСТОВЫЙ ДОСТУП

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

Нет учетной записи?

Зарегистрироваться

Ваша заявка принята!

Наш менеджер перезвонит в ближайшее время.

Зміна порядку подання звітності ЄСВ. Що робити в перехідний період?

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

Бухгалтери вже знають, що з першого звітного кварталу 2021 року буде змінено порядок подання звітності з єдиного соціального внеску. Тепер внесок буде входити до складу об’єднаної звітності з податку на доходи фізичних осіб (єдиного податку) за основним місцем обліку платника ЄСВ. Давайте розберемося детальніше у змінах, термінах переходу та того, кого вони зачіпають.

Які терміни перехідного періоду?

Порядок подання звітності з ЄСВ регулює ще один нормативний документ, який набрав чинності з 01.01.2021 р. Це наказ Мінфіну від 05.11.2020 р. № 670 «Про затвердження Змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Наказ № 670). Цей Наказ вносить ряд змін до Порядку від 14.04.2015 р. № 435.

Відповідно до п. 46.6 ПКУ нові форми звіту ЄСВ, що затверджені Наказом № 670 мають подаватися з 01.02.2021 р. у перехідний період до подання нового Розрахунку.

Де прописано зміни порядку подання звітності ЄСВ?

Зміни прийнято та прописано за Законами України від 19.09.2019 р. № 116-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб» та № 115-IX «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Ознайомитися з ними дослівно можна на офіційному сайті Верховної Ради України.

Форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі – Розрахунок) затверджено наказом міністерством фінансів від 15.12.2020 р. № 773.

Згідно Наказу № 773 перший раз Розрахунок подається за I квартал 2021 року. Також він містить інформацію щодо сум нарахованого ЄСВ (з розбивкою по місяцях звітного кварталу).

У підпункті «б» пункту 176.2 Податкового кодексу України зазначено, що такий Розрахунок подається податковими агентами та платниками єдиного соціального внеску лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку – фізичній особі податковим агентом, платником ЄСВ протягом звітного періоду.

Важливо! Відповідно до вищезазначеної інформації, за січень, лютий та березень 2021 року щомісячні звіти за старою формою вже не подаються. Платники ЄСВ звітуватимуть за оновленою об’єднаною формою (відповідно до Наказу № 773) щокварталу.

Чи стосується це вас?

Зміни стосуються ФОПів, зокрема тих що перебувають на спрощеній системі оподаткування і тих, хто здійснює незалежну діяльність, які звітують за 2020 рік за оновленою формою.

Також це стосується всіх хто знаходиться у статусі державної реєстрації припинення до 28.02.2021 р. Варто звернути увагу на зміни і членам фермерського господарства, які втратили цей статус, набули статус особи, яка підлягає страхуванню на інших підставах чи звільнені від сплати ЄСВ до цієї дати. Такі особи мають подати звіт ЄСВ за новою формою за останній звітний період до дня державної реєстрації припинення.

Зверніть увагу! Страхувальники зобов’язані подати звіти за попередні звітні періоди зі звітом за останній період, якщо вони не подавались.

Отже, у перехідний період за оновленою формою подаються наступні звіти з ЄСВ (J/F3000413): скасовуючий (якщо виявлено помилки у минулих періодах), додатковий (якщо забули відобразити особу у 5 чи 7 таблиці звіту) та ліквідаційний. Можливо подати звітність за періоди з 2016 року до 2020 року (включно), якщо з якихось причин його не подавали. Що стосується ФОПів, то з 01.02.2021 р. Додаток 5 вони мають подавати на формах F3000513, F3005113.

Детальніших поясненнь від контролюючих органів поки що надано не було.

*/
Оставить заявку
Оставить заявку
Оставить заявку
Оставить заявку
Оставить заявку
Оставить заявку
Оставить заявку
Оставить заявку
Оставить заявку