1с украина сайт

ВЫ МОЖЕТЕ ОЦЕНИТЬ ВСЕ ВОЗМОЖНОСТИ «1С ОНЛАЙН» И АКТИВИРОВАТЬ ТЕСТОВЫЙ ДОСТУП

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

Нет учетной записи?

Зарегистрироваться

sale@aktiv.ua

ВЫ МОЖЕТЕ ОЦЕНИТЬ ВСЕ ВОЗМОЖНОСТИ «1С ОНЛАЙН» И АКТИВИРОВАТЬ ТЕСТОВЫЙ ДОСТУП

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

У попередній статті ми вже розглядали відображення продажу валюти в 1С: Підприємство. Тут ми розглянемо, як в відобразити покупку валюти. Покрокова інструкція буде корисна користувачам конфігурації «Бухгалтерія для України 8 (ред.2.0)»

Купівля валюти відбувається в кілька етапів. Розглянемо цей процес покроково.

Перед придбанням валюти заповнимо інформацію про курс НБУ на дату покупки. Для цього перейдемо в меню «Довідники» ― «Покупки і продаж» ― «Валюти».

Виберемо необхідну валюту і внесемо її курс в регістр «Курси валют».

Заповнюючи відомості, зверніть увагу на дату внесення даних і кратність курсу. Для уникнення помилок при округленні встановимо курс кратний 100.

На першому етапі створимо документ «Заявка на купівлю/продаж валюти». Документ доступний в підрозділі «Банк» розділу «Банк і каса»:

Незважаючи на те, що даний документ не формує проведень, він є документом-підставою для створення наступних документів в оформленні операцій з купівлі валюти. Тому заповнюйте його вкрай уважно.

Вкажіть дату документа та вид операції «Купівля валюти».

У групі «Банк» заповніть реквізити розподільного банківського рахунку для перерахування гривні під покупку валюти.

У групі «Організація» виберіть поточні рахунки організації в національній та іноземній валюті, які будуть задіяні в операції з купівлі валюти.

Виберіть необхідну валюту. Її курс по НБУ буде заповнений автоматично на підставі даних регістра «Курси валют». Комерційний курс продажу валюти банком заповніть вручну в поле «Максимальний курс». Встановіть розмір комісійної винагороди банку в процентах в поле «Комісійні (%)». Проведіть документ.

Другий етап: на підставі заявки створіть документ «Списання з банківського рахунку» для перерахування гривні з поточного рахунку організації на розподільчий банківський рахунок. Перевірте, щоб вид операції було вказано «Покупка/продаж валюти».

Переконайтеся, що після проведення документа сформована проводка такого вигляду:

Вона відображає рух грошових коштів в гривні з поточного рахунку на розподільчий банківський рахунок, для якого в бухгалтерському обліку призначений рахунок 333 «Грошові кошти в дорозі в національній валюті».

На третьому етапі сформуємо документ «Купівля/продаж валюти» на підставі документа «Заявка на купівлю/продаж валюти»

Документ буде заповнений автоматично на підставі заявки. Проаналізуємо його. У ньому зазначено:

  • сума валюти, що купується;
  • сума гривневого покриття за комерційним курсом банку;
  • курс НБУ на дату здійснення операції;
  • сума комісійної винагороди банку;
  • загальна сума операції.

У табличній частині документа три закладки:

  1. «По вартості валюти», на якій показана аналітика доходів або витрат, що виникли через різницю курсу НБУ і курсу покупки валюти. Для заповнення закладки виберіть відповідні рахунки бухгалтерського обліку і статті з довідника «Статті витрат» або «Статті доходів». Обидва довідника знаходяться в підрозділі «Доходи і витрати» розділу «Довідники».
  2. «За комісійним»: інформація про рахунок витрат і статті витрат по комісії банку.
  3. Закладку «За відрахувань до Пенсійного» не заповнюється, що не актуальну на поточний момент.

На скріншоті нижче наведений приклад проводок, які сформовані документом «Покупка/продаж валюти»:

Проводка, в якій кореспондують рахунки 334 «Грошові кошти в дорозі в іноземній валюті» та 333 «Грошові кошти в дорозі в національній валюті», відображає конвертацію валюти. Крім цього, документ сформував проводки по комісії банку та по видатках на покупку валюти.

Перейдемо до останнього етапу: надходження купленої валюти в організацію. Для цього на підставі документа «Купівля/продаж валюти» сформуємо документ «Надходження на банківський рахунок» з видом операції «Купівля/продаж валюти».

Документ буде заповнений автоматично, однак зверніть увагу на його реквізити: повинні бути вказані рахунки БО 334 «Грошові кошти в дорозі в іноземній валюті» та 312 «Поточні рахунки в банку в іноземній валюті» та валютний банківський рахунок організації для зарахування валюти.

Після проведення документа повинна бути створена проводка:

На цьому етапі операції з купівлі валюти завершені.

Проаналізуйте оборотно-сальдові відомості по рахунках 333 і 334 на предмет відсутності сальдо.

Сподіваємося, наша стаття буде корисна не тільки користувачам конфігурації «Бухгалтерія для України 8 (ред 2.0)», а й користувачам будь-якої конфігурації 1С:Підприємство 8, в зв'язку з тим, що процедура і документи, які використовуються при купівлі валюти, однотипні.

Вас також можуть зацікавити наступні статті:

Оставьте ваш комментарий:
*/
Оставить заявку
Оставить заявку
Оставить заявку
Оставить заявку
Оставить заявку