спілка автомазитароії бізнесу оренда програм автоматизації

0-800-750-680 

sale@aktiv.ua

Продаж валюти в 1С:Підприємство

(оновлено 21.08.2020)

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

Нерідко у бухгалтерів виникає питання, як відобразити продаж валюти в 1С:Підприємство. Ми розберемо це питання і допоможемо провести всі операції без помилок. Покрокова інструкція продемонстрована на конфігурації «Бухгалтерія для України (ред.2.0)»

Для початку встановимо в програмі курс валюти відповідно до даних НБУ на дату продажу. Для цього перейдемо з довідника «Валюти» в регістр відомостей «Курси валюти».

як в 1с відобразити продаж валюти

І встановимо курс валюти євро на дату продажу з кратністю 100 щоб уникнути помилок при округленні.

продаж валюти в 1с приклад

Рассмотрим следующий пример. 23.01.19. на валютный расчётный счёт поступила валюта в сумме 1000 евро по курсу НБУ 3157,29/100EUR.

на валютний розрахунковий рахунок надійшла валюта

Проведення документа на скріншоті нижче:

проводка 1с продаж валюти

Перейдемо до операцій з продажу валюти. Згідно діючих норм обов'язкового продажу валютних надходжень на користь юридичних осіб підприємство продає 50% отриманої валютної виручки.

Документ «Заявка на купівлю/продаж валюти»

Складемо документ «Заявку на покупку / продажу валюти» з видом операції «Продаж валюти». Заповнимо інформацію про валютному рахунку організації, про поточний рахунок в гривні, на який буде отримана національна валюта, а також про розподільному банківському рахунку, на який буде перераховано валюта для продажу.

Зазначимо валюту, а також комерційний курс банку з продажу валюти в поле «Мінімальний курс». Курс НБУ на дату продажу буде заповнений автоматично на підставі даних регістра «Курси валюти».

Вкажіть комісійна винагорода банку у відсотках у відповідному полі.

Документ Заявка на купівлю/продаж валюти

Проведіть документ. По ньому не передбачено формування проводок, однак він служить документом-підставою для створення наступних документів по цій операції.

Проводка документу Заявка на купівлю/продаж валюти

Документ «Списання з банківського рахунку» в валюті

На підставі «Заявки на покупку/продаж валюти» створимо документ «Списання з банківського рахунку» з видом операції "Купівля/продаж валюти".

Документ Списання з банківського рахунку в валюті

Документ буде заповнений автоматично, але переконайтеся, що в ньому зазначені рахунки бухгалтерського обліку 334 «Грошові кошти в дорозі в іноземній валюті» та 312 «Поточні рахунки в іноземній валюті».

Проводка документа списання грошових коштів

Проводка документа відображає списання грошових коштів з валютного рахунку і зарахування їх на розподільчий рахунок в банку.

Документ "Купівля/продаж валюти"

Скористаємося заявкою і введенням на підставі створимо документ «Купівля / продаж валюти». Незважаючи на те, що документ буде заповнений, зупинимося на заповненні закладок в табличній частині документа.

На першій з них ― «По різниці курсів» ― вкажіть бухгалтерські рахунки доходів і витрат по курсовій різниці по рахунку 334, яка виникає у зв'язку з різницею по курсу НБУ на дату надходження валюти на цей рахунок і на дату її списання з рахунку, а також статті з довідників «статті витрат» і «статті доходів». Якщо відповідні статті в довідниках відсутні, створіть їх самостійно.

Документ Купівля/продаж валюти

На закладці «За вартістю валюти» також вкажіть рахунки бухгалтерського обліку для витрат або доходів, які виникають через різницю між комерційним курсом продажу і курсом НБУ, і відповідні статті доходів або витрат:

закладка За вартістю валюти

На закладці «За комісійним» заповніть необхідну інформацію. Приблизний варіант на малюнку нижче:

закладка За комісійним

Після проведення документу проаналізуємо проводки:

проводки конвертації валюти

Перша проводка відображає конвертацію валюти.

У другій ми можемо побачити дохід, отриманий від продажу валюти, який легко перевірити. Різниця курсів на 23.01.19. складала 3185,00 -3167,29 =17,71 /100 EUR, отже, 88,55 на 500 EUR, цю суму ми і бачимо в проводці.

Останні проводки відображають витрати по комісії банку.

Документ «Надходження на банківський рахунок»

На підставі документа «Купівля/продаж валюти» сформує документ «Надходження на банківський рахунок»

Надходження на банківський рахунок

Аналізуємо проводку і переконуємося, що грошові кошти в гривні зараховані на поточний рахунок організації:

грошові кошти в гривні зараховані на поточний рахунок

На цьому етапі операції з продажу валюти завершені.

У наступній статті ми крок за кроком розглянемо тему того, як відобразити покупку валюти в 1С:Підприємство. Сподіваємося, наші статті були корисні для Вас.

Чи допомогла Вам ця інструкція? Якщо так, вкажіть це в коментарях. Якщо стаття не була Вам корисна, і проблема як і раніше виникає, тоді розкажіть нам, і ми обов'язково вам допоможемо.

*/

Ваша заявка прийнята!

Наш менеджер зв'яжеться з вами,
а поки ми пропонуємо дізнатися про важливі моменти роботи в BAS Бухгалтерія КОРП.