Нерідко у бухгалтерів виникає питання, як відобразити продаж валюти в 1С:Підприємство. Ми розберемо це питання і допоможемо провести всі операції без помилок. Покрокова інструкція продемонстрована на конфігурації «Бухгалтерія для України (ред.2.0)»
Для початку встановимо в програмі курс валюти відповідно до даних НБУ на дату продажу. Для цього перейдемо з довідника «Валюти» в регістр відомостей «Курси валюти».
І встановимо курс валюти євро на дату продажу з кратністю 100 щоб уникнути помилок при округленні.
Рассмотрим следующий пример. 23.01.19. на валютный расчётный счёт поступила валюта в сумме 1000 евро по курсу НБУ 3157,29/100EUR.
Проведення документа на скріншоті нижче:
Перейдемо до операцій з продажу валюти. Згідно діючих норм обов'язкового продажу валютних надходжень на користь юридичних осіб підприємство продає 50% отриманої валютної виручки.
Документ «Заявка на купівлю/продаж валюти»
Складемо документ «Заявку на покупку / продажу валюти» з видом операції «Продаж валюти». Заповнимо інформацію про валютному рахунку організації, про поточний рахунок в гривні, на який буде отримана національна валюта, а також про розподільному банківському рахунку, на який буде перераховано валюта для продажу.
Зазначимо валюту, а також комерційний курс банку з продажу валюти в поле «Мінімальний курс». Курс НБУ на дату продажу буде заповнений автоматично на підставі даних регістра «Курси валюти».
Вкажіть комісійна винагорода банку у відсотках у відповідному полі.
Проведіть документ. По ньому не передбачено формування проводок, однак він служить документом-підставою для створення наступних документів по цій операції.
Документ «Списання з банківського рахунку» в валюті
На підставі «Заявки на покупку/продаж валюти» створимо документ «Списання з банківського рахунку» з видом операції "Купівля/продаж валюти".
Документ буде заповнений автоматично, але переконайтеся, що в ньому зазначені рахунки бухгалтерського обліку 334 «Грошові кошти в дорозі в іноземній валюті» та 312 «Поточні рахунки в іноземній валюті».
Проводка документа відображає списання грошових коштів з валютного рахунку і зарахування їх на розподільчий рахунок в банку.
Документ "Купівля/продаж валюти"
Скористаємося заявкою і введенням на підставі створимо документ «Купівля / продаж валюти». Незважаючи на те, що документ буде заповнений, зупинимося на заповненні закладок в табличній частині документа.
На першій з них ― «По різниці курсів» ― вкажіть бухгалтерські рахунки доходів і витрат по курсовій різниці по рахунку 334, яка виникає у зв'язку з різницею по курсу НБУ на дату надходження валюти на цей рахунок і на дату її списання з рахунку, а також статті з довідників «статті витрат» і «статті доходів». Якщо відповідні статті в довідниках відсутні, створіть їх самостійно.
На закладці «За вартістю валюти» також вкажіть рахунки бухгалтерського обліку для витрат або доходів, які виникають через різницю між комерційним курсом продажу і курсом НБУ, і відповідні статті доходів або витрат:
На закладці «За комісійним» заповніть необхідну інформацію. Приблизний варіант на малюнку нижче:
Після проведення документу проаналізуємо проводки:
Перша проводка відображає конвертацію валюти.
У другій ми можемо побачити дохід, отриманий від продажу валюти, який легко перевірити. Різниця курсів на 23.01.19. складала 3185,00 -3167,29 =17,71 /100 EUR, отже, 88,55 на 500 EUR, цю суму ми і бачимо в проводці.
Останні проводки відображають витрати по комісії банку.
Документ «Надходження на банківський рахунок»
На підставі документа «Купівля/продаж валюти» сформує документ «Надходження на банківський рахунок»
Аналізуємо проводку і переконуємося, що грошові кошти в гривні зараховані на поточний рахунок організації:
На цьому етапі операції з продажу валюти завершені.
У наступній статті ми крок за кроком розглянемо тему того, як відобразити покупку валюти в 1С:Підприємство. Сподіваємося, наші статті були корисні для Вас.
Чи допомогла Вам ця інструкція? Якщо так, вкажіть це в коментарях. Якщо стаття не була Вам корисна, і проблема як і раніше виникає, тоді розкажіть нам, і ми обов'язково вам допоможемо.