спілка автоматизаторів бізнесу оренда програм автоматизації

+38(093) 170-70-00 

sale@aktiv.ua

Облік нематеріальних активів в BAS Бухгалтерія ред.2.0

(оновлено 13.09.2021)

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

До нематеріальних активах (далі ― НМА) відносяться: наукові розробки, витрати на дослідження, товарні марки та інші.

BAS Бухгалтерія ред.2.0 має повноцінний функціонал для роботи з НМА. Щоб переконатися в цьому ми розглянемо деякі операції, які можна реалізувати в цій конфігурації: надходження, ухвалення до обліку та модернізація НМА.

Надходження і прийняття до обліку НМА

Облік витрат на придбання НМА відображають документом"Надходження НМА"
(меню “ОС і НМА”"Нематеріальні активи""Надходження НМА").

Прийняття до обліку НМА відображають в обліку після того, коли всі витрати, пов'язані з придбанням або виготовленням даного об'єкта, вже відображені в обліку. Ці витрати відобразимо документом "Прийняття до обліку НМА".

Залежно від методів створення НМА, в док-ті вибирають вид операції. При прийнятті до обліку НМА який був придбаний вказують операцію "Нематеріальні активи". Операцію "Об'єкти будівництва" вказують при прийнятті до обліку НМА, який виготовлений своїми силами. Крім найменування НМА, ще вказують "Об'єкт будівництва", на якому накопичуються виробничі витрати. Вид операції "Введення початкових залишків" залишають для сумісності з попередніми версіями. Введення первинних залишків НМА рекомендують проводити за допомогою документа "Введення початкових залишків".

При проведенні в BAS документа "Прийняття до обліку НМА" створюються проводки зі списання початкової ціни об'єкта з кредиту рахунку обліку вкладень в НМА в дебет рахунків обліку НМА.

При прийнятті до обліку об'єкта НМА визначають первинну ціну і деякі допоміжні параметри:

  • період корисного використання НМА
  • метод нарахувань амортизації
  • метод відображення витрат по нарахованої амортизації
  • рахунок обліку амортизації, яка була нарахована
  • матеріально відповідальна особа
  • підрозділ

Для НМА ведуть облік по матеріально-відповідальним особам і підрозділам, за якими НМА закріплені. Ці налаштування обліку можуть змінюватися (наприклад при звільненні матеріально-відповідальної особи і призначення нового). Щоб відобразити такі зміни необхідно скористатися документом "Переміщення НМА"

Переміщення НМА

Рис. 1 - “Переміщення НМА”

У документі встановлюється список переміщуваних НМА, підрозділ і матеріально відповідальна особа після переміщення. Документ НЕ створює бухгалтерських проводок.

Як розібратися в обліку НМА і без помилок виконувати подібні операції в ред. 2.0 дізнатеся на онлайн-курсі

Відображення модернізації НМА

Модернізація НМА ― це зміна його спочатку прийнятих нормативних показників функціонування, яке тягне за собою зміну його цінових, амортизаційних та інших показників.
Модернізація НМА відбивається документом "Модернізація НМА"

Модернізація НМА

Рис.2 ― “Модернізація НМА”

На чолі док-та, в поле “Об'єкт будівництва”, вказують сам об'єкт, на якому накопичується сума витрат по модернізації. Витрати на об'єктах будівництва накопичують на рахунку тисячу п'ятсот сорок дві "Виготовлення нематеріальних активів". На вкладці "Нематеріальні активи" необхідно вказати цей рахунок.

У табличному розділі док-та на вкладці "Нематеріальні активи" вказують перелік модернізованих НМА. Накопичену суму модернізації НМА списують з об'єкта будівництва і відносять на вартість НМА, перераховані в табличному розділі.

Якщо у Вас виникли будь-які труднощі, пишіть свої питання в коментарі.
Наші фахівці з радістю допоможуть і проконсультують.

автор
  • методист Актив-Софт
*/

Ваша заявка прийнята!

Наш менеджер зв'яжеться з вами,
а поки ми пропонуємо дізнатися про важливі моменти роботи в BAS Бухгалтерія КОРП.