спілка автоматизаторів бізнесу оренда програм автоматизації

+38(093) 170-70-00 

sale@aktiv.ua

Розглянемо як вести облік амортизації основних засобів в BAS на реальному прикладі

(оновлено 25.01.2021)

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

В одному з матеріалів ми вже розглянули Придбання основних засобів в BAS і які при цьому робляться проводки. У цій статті докладно торкнемося наступного питання, яке виникає після постановки на облік основних засобів, а саме ― як нарахувати амортизацію в BAS. Тому покроково розберемо на прикладі це питання.

Крок 1: Відкриваємо документ "Закриття місяця"

Нарахування амортизації основних засобів виконується в документі «Закриття місяця». Щоб почати виконання обліку амортизації ОЗ, необхідно зайти в пункт меню «Операції», потім вибрати «Регламентні операції» і «Закриття місяця».

амортизація в 1с

Крок 2: Додаємо новий документ

Для обліку амортизації основних засобів необхідно додати новий документ. Вказуємо в ньому дату останнього дня місяця і вибираємо час доби (щоб документ був сформований в кінці дня, вибираємо час 23:59:58; залишаємо ще одну секунду для документа «Визначення фінансових результатів»). Прибираємо всі параметри і виставляємо тільки ті, які стосуються обліку амортизації ОЗ і нематеріальних активів.

Додаємо новий документ

Крок 3: Група нарахування

Робимо активної всю групу «Нарахування амортизації» основних засобів. Потім натискаємо кнопку «Ок». Переглянути проводки, які сформувалися при обліку амортизації основних засобів, можемо за допомогою кнопки «Дт-Кт» на панелі в документі «Закриття місяця».

Група нарахування

Крок 4: Звіт з обліку амортизації ОЗ

Для контролю нарахувань по амортизації основних засобів варто подивитися відомість з нарахування амортизації за певний період. Знаходимо її в пункті меню «Основні засоби» ― «Відомість амортизації ОЗ за період» (бухгалтерський облік). Звіт з обліку амортизації ОЗ має багато налаштувань. Ми розглядаємо тільки один спосіб формування звіту по нарахуванню амортизації основних засобів. Для його формування вибираємо період і організацію. Переходимо в «Налаштування» і на вкладці «Загальні» вибираємо ті показники, які хочемо побачити у звіті.

Звіт з обліку амортизації ОЗ

Робимо угруповання по підрозділах і матеріально-відповідальних особам.

группировки по подразделениям и материально-ответственным лицам

На вкладці «Поля» вибираємо дані, які повинні бути в звіті.

нарахування амортизації через 1 с

Коли налаштування для формування звіту із прибутковості амортизації ОС виконані, ми можемо побачити готовий звіт. У ньому відображені всі відомості по амортизації основних засобів за обраний період.

відомості по амортизації основних засобів за обраний період

Крок 5: Налаштування параметрів звіту

Щоб кожен раз не ставити Налаштування формування звіту із прибутковості амортизації основних засобів, можна зберегти задані параметри за допомогою кнопки «Зберегти значення» і дати ім'я налаштування. Якщо поставити галочку «Використовувати при відкритті», то при формуванні звіту всі задані параметри будуть активні.

Налаштування параметрів звіту

Тепер ми можемо роздрукувати готову відомість з нарахування амортизації основних засобів за допомогою команди «Файл ― Друк».

Графік нарахування амортизації

Графік нарахування амортизації по року в BAS ― це дуже зручний механізм для нарахування амортизації за основними засобами сезонного застосування. Знайти його можна в документі «Введення в експлауатацію ОЗ», у вкладці «Облікові дані».

Графік нарахування амортизації

Можливі графіки нарахування амортизації зберігаються в довіднику «Річні графіки амортизації ОЗ». Для зміни графіка амортизації (наприклад: при зміні порядку використання основного засобу) або для установки або припинення нарахування амортизації за графіком, використовується документ «Зміна графіків нарахування амортизації ОЗ».

У шапці цього документа необхідно вказати новий графік амортизації, а в табличному полі «Основні засоби» перерахувати об'єкти, для яких графік потрібно змінити. Точно так само можна встановити нарахування амортизації за графіком, якщо раніше вона нараховувалася в загальному порядку.

Якщо потрібно припинити нарахування амортизації об'єкта основних засобів за графіком, то поле «Графік» в документі «Зміна графіків нарахування амортизації ОЗ» слід залишити порожнім.

За цим посиланням Ви можете подивитись відео про Амортизацию основних засобів. Для безкоштовнго перегляду потрібна реєстрація.

*/

Ваша заявка прийнята!

Наш менеджер зв'яжеться з вами,
а поки ми пропонуємо дізнатися про важливі моменти роботи в BAS Бухгалтерія КОРП.