спілка автоматизаторів бізнесу оренда програм автоматизації

+38(093) 170-70-00 

sale@aktiv.ua

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 147

Нарахування та виплата зарплати в BAS Бухгалтерія

(оновлено 09.02.2021)

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

Ця стаття присвячена операціям з нарахування і виплати заробітної плати в конфігурації “BAS Бухгалтерія”, а саме:

Як нарахувати і виплатити аванс в BAS Бухгалтерія?

Почнемо розгляд з нарахування зарплати за першу половину місяця - аванс. Перш за все, створимо документ "Нарахування зарплати" з відміткою в "Попередній розрахунок". Виберіть місяць нарахувань і при необхідності підрозділ.

Для автоматичного розрахунку натисніть кнопки "Заповнити" та "Перерахувати". Сума авансу буде розрахована, виходячи з фактично відпрацьованих днів в першій половині місяця. Звертайте увагу на дату документа, так як кількість відпрацьованих днів буде розраховано з початку періоду до дати створення документа.

Як нарахувати і виплатити аванс в BAS Бухгалтерія

Проведіть документ. За цим документом не будуть сформовані бухгалтерські проводки, так як він є попереднім розрахунком. Однак отримані суми будуть використані для перерахування податків і виплати співробітникам.

Виплата аванса в BAS Бухгалтерія

У підрозділі "Виплата зарплати" створимо документ "Відомість в банк" або "Відомість в касу" в залежності від способу розрахунку з працівниками: в безготівковій формі або готівкою.

Заповнимо поля документа. В поле "Виплачувати" виберіть вид виплати "Аванс (за попереднім розрахунком)". Вкажіть підрозділ, якщо мова йде про виплату авансу окремому підрозділу, інакше залиште поле "Підрозділ" незаповненим. Це відноситься і до заповнення поля "Зарплатний проект". Заповніть його в разі, коли виплата працівникам буде здійснена по одному конкретному договору з банком (зарплатним проектом), інакше залиште поле порожнім. Відзначте місяць виплати у відповідному полі.

Відомість в банк

Після цього натисніть по черзі кнопки "Заповнити", "Розрахувати". У документі будуть розраховані суми ПДФО, військового збору, ЄСВ та суми співробітникам "до виплати". Слід провести документ, але бухгалтерські проводки по ньому сформовані не будуть.

Формування платіжних документів

Для создания платежных документов нажмем на кнопку "Документи по податках" і перейдемо в обробку "Формування платіжних документів по податках". Суми податків та зборів, які розраховані в платіжній відомості, вже перенесені в обробку. Відзначте вибрані платежі. Після цього натисніть по черзі кнопки "Створити документи" і "Провести документи". В результаті будуть створені і проведені документи "Списання з банківського рахунку".

Формування платіжних документів

Операції з виплати авансу співробітникам

Якщо виплати працівникам здійснюються на карткові банківські рахунки, тоді на підставі "Відомості в банк" створіть документ "Списання з банківського рахунку". За умови виплати готівкою - сформуйте "Видатковий касовий ордер" на підставі "Відомості в касу". Одним ВКО можливо оформити виплату всім співробітникам, якщо до нього додається відомість на виплату готівки. Друкована форма "Ведомости в касу" доступна по кнопці "Друк".

Як нарахувати зарплату в BAS Бухгалтерія?

Перейдемо до операцій з нарахування заробітної плати. Сформуйте документ "Нарахування зарплати". Заповніть поля "Місяць нарахування" і "Підрозділ", якщо відбувається нарахування окремого підрозділу.

Далі скористайтеся кнопкою "Заповнити" для автоматичного заповнення документа плановими нарахуваннями (оклад по днях, по годинах, індексація та інше). Якщо працівник відпрацював неповний робочий місяць, потрібно виставити дати початку і кінця відпрацьованого періоду. За кнопці "Перерахувати" будуть розраховані фактичний розмір оплати праці за вказаний період, також податки, внески, планові утримання (наприклад, аліменти). Проведіть документ.

Проведення по документу "Нарахування зарплати" будуть сформовані в тому випадку, якщо в "Настройках обліку зарплати з організації" не встановлена позначка в поле "проводки щодо відображення зарплати формуються в бухгалтерському обліку в кінці періоду" (розділ "Зарплата і кадри" підрозділ "Довідники і налаштування"). Інакше проводки будуть створені по документу "Відображення зарплати в бухгалтерському обліку".

Відображення зарплати в бухгалтерському обліку

В обох випадках для їх формування будуть використані відомості довідника "Способи відображення зарплати в регламентованому обліку".

Способи відображення зарплати в регламентованому обліку

Для аналізу нарахувань, утримань, внесків, податків, проводок перейдіть за посиланням "Підсумки по документу". Розшифровку розрахованих сум перегляньте, натиснувши на знак у відповідного поля.

Підсумки по документу

На закладці "Нарахування" за гіперпосиланням "Детальніше див. Розрахунковий листок" є можливість переглянути розрахунки з окремим співробітником в розрахунковому листку.

Перерахування податків і внесків

Цей процес відбувається в два етапи.

На першому етапі в підрозділі "Виплата зарплати" створимо документ "Відомість в банк" ("Відомість в касу") з видом виплати "Чергова виплата" (поле "Виплачувати").

Перерахування податків і внесків

Після заповнення та проведення документа по кнопці "Документи по податках" перейдемо в обробку "Формування платіжних документів по податках" для створення документів "Списання з банківського рахунку". Зверніть увагу, що на підставі відомості з видом виплати "Чергова виплата" можливо сформувати тільки платіжні документи по ПДФО та військовому збору, але не по ЄСВ!

Списання з банківського рахунку

На другому етапі для сплати єдиного соціального внеску сформуємо, заповнимо і проведемо ще одну "Відомість в банк", але з видом виплати "Перерахування внесків ФОП (чергове)".

Перерахування внесків ФОП

Скористаємося обробкою "Формування платіжних документів по податках" для створення платіжних документів по сплаті ЄСВ.

Формування платіжних документів по податках

Подивитися створені і проведені платіжні документи можна в підрозділі "Банк" розділу "Банк і каса".

Зручно не формувати платіжні документи поетапно, а виконати всі операції в одній обробці, додавши обидві відомості і створивши платіжні документи по всіх податках. Для цього виконуємо наступні кроки:

  1. 1. Формуємо обидві відомості в банк з різними видами виплати:
    • Чергова виплата;
    • Перерахування внесків ФОП (чергове).
Чергова виплата
  1. 2. Переходимо в обробку "Формування платіжних документів по податках" (розділ "Зарплата і кадри" - "Сервіс").
  2. 3. Заповнимо табличні частини обробки наступним чином:
    • в таблиці "Зарплатні відомості" по кнопці "Додати" виберемо обидві створені відомості. Права таблична частина автоматично буде заповнена даними відомостей по всіх податках і зборах:
Зарплатні відомості
  • таблицю "Платіжні документи" заповнимо по кнопці "Заповнити". Автоматично сформуються платіжні документи. Встановимо в потрібних рядках "прапорці". Після цього натискаємо по черзі кнопки "Створити документи" і "Провести документи". Зазначені документи будуть проведені:
Платіжні документи

Виплата зарплати співробітникам

На підставі "Ведомости в банк" з видом виплати "Чергова виплата" для перерахування коштів на картки працівникам створюємо документ "Списання з банківського рахунку"

Виплата зарплати співробітникам

Після проведення документа "Списання з банківського рахунку" будуть сформовані проводки Дт 661 Кт 311 по кожному із співробітників на суму виплати.

Якщо виплата зарплати відбувається в готівковій формі, тоді на підставі "Відомості в касу" створюємо документ "Видатковий касовий ордер":

Виплата зарплати в готівковій формі

Після проведення документа "Видатковий касовий ордер" для кожного із співробітників на суму "до виплати" будуть сформовані проводки Дт 661 Кт 301.

Звіти по зарплаті

Проаналізувати суми нарахованої та виплаченої зарплати, податків і внесків, подивитися аналітику по кожному співробітнику, підрозділу тощо. Можна за допомогою стандартних бухгалтерських звітів, наприклад, "Оборотно-сальдова відомість по рахунку", "Аналіз рахунку", "Картка рахунку", тощо. Але, крім стандартних бухгалтерських звітів, зручно виконувати аналіз в спеціальних звітах по зарплаті, які розташовані в підрозділі "Зарплата" розділу "Зарплата і кадри".

Звіти по зарплаті

Сподіваємося, що наша стаття буде корисною для вас і допоможе уникнути помилок в такому важливому питанні, як облік заробітної плати.

*/

Ваша заявка прийнята!

Наш менеджер зв'яжеться з вами,
а поки ми пропонуємо дізнатися про важливі моменти роботи в BAS Бухгалтерія КОРП.