спілка автоматизаторів бізнесу оренда програм автоматизації

+38(093) 170-70-00 

sale@aktiv.ua

Розрахунки з контрагентами в 1С:Підприємство Бухгалтерія ред.2.0

(оновлено 09.06.2021)

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

Як відомо, щоб оперативно вести облік на підприємствах, бухгалтеру потрібно контролювати взаєморозрахунки з постачальниками і контрагентами. У цій статті ми детально розберемо правила ведення розрахунків з контрагентами і роботу з їх рахунками розрахунків в новій редакції програми 1С:Підприємство Бухгалтерія ред.2.0.

Правила коректного розрахунку з контрагентами

Контрагенти ― це покупці, постачальники, кредитори, орендарі, які є бізнес-партнерами (підприємства і фізичні особи). Вся інформація про цивільно-правові відносини з ними знаходиться в однойменному розділі ("Довідники" ― "Купівля та продаж" ― "Контрагенти"). Перелік їх об'єднуємо в групу або підгрупу, наприклад ― "Постачальники", "комітент", "Покупці" та інші.

1с 8 взаєморозрахунки з контрагентами

Щоб зберігати договори взаєморозрахунків, укладених з партнерами, в системі 1С:Підприємство є вид довідників "Договори контрагентів". Щоб правильно оформити будь-яку господарську операцію, вказуємо договір з будь-яким із запропонованих видів: "З покупцем", "С постачальником" та іншими видами зі списку. Щоб сформувати, або подивитися перелік договорів, які створені раніше, скористаємося переліком контрагентів по кнопці "Все договори". Взаєморозрахунки виробляють за договором в загальному і документам розрахунку. Облік взаєморозрахунків за розрахунковими документам виконується для видів "З покупцями", "С комісіонерами", "З постачальниками", "С комітентами".

Радимо при розрахунках в іноземній валюті не робити скасування авансових рахунків для правильного перерахунку різниць по курсам при проведенні операцій з валютою.

Облік взаєморозрахунків за розрахунковими документами в межах договору дає можливість бухгалтеру визначити угоду, в межах якої проводиться будь платіж, продаж, покупка або ін. Дані про документи розрахунку дозволяють нам вести контроль своєчасних оплат і відвантажень, а також визначити суму першої події з точністю до угоди.

У договорі задаємо тип цін, який буде використовуватися. Також можемо поставити вид ведення взаєморозрахунків в однойменному реквізиті. Ця операція дає можливість об'єднання договорів за різними партнерам при призначенні однакових видів взаєморозрахунків. Це можуть бути договори таких видів: кредитний, на поставку, довгостроковий, разовий і інші. Дана особливість виступає у вигляді допоміжної аналітики в звітах по взаєморозрахунках з контрагентами. Вид взаєморозрахунків вибираємо з однойменного довідника.

Рахунки розрахунків з контрагентами

1С:Підприємство не зобов'язує кожного разу власноруч вводити рахунок розрахунків з партнерами при кожному оформленні документа. Після того, як бухгалтер поставив в документі договір і партнера, програма підставить оптимально відповідні рахунки в авторежимі. При установці рахунків за замовчуванням система спирається на регістр відомостей "Рахунки обліку розрахунків з контрагентами". Всі записи даного регістра містять такі відомості:

  • підприємство
  • контрагент
  • договір
  • вид розрахунку за договорами
  • рахунки, які будемо використовувати для розрахунків з партнерами в різних випадках: для розрахунків з постачальниками, для розрахунків з покупцями, за авансом і інші
  • податкове призначення, заданий при продажу та купівлі у контрагентів, а також ставку ПДВ.
счет расчетов с контрагентом в 1с

Регістр відомостей "Рахунки обліку розрахунків з контрагентами" дає можливість установки рахунку обліку розрахунків для окремо взятого партнера або їх групи, договору і види розрахунків.

Всім підприємствам, облік господарської діяльності яких ведеться в програмі, задаємо персональний розрахунковий рахунок з групами партнерів, сформувавши при цьому потрібні записи регістру. При первинній установці параметрів Інфобази 1С:Підприємство регістр рахунків обліку розрахунків з партнерами буде заповнений в авторежимі. Рахунок, який підставлений в документ в авторежимі, надалі можна змінити власноруч.

Акти звірки розрахунків легко створюються в програмі і зберігаються в журналі документів. При обліку за договором "Акт звірки розрахунків" може формуватися з аналітики "Контрагент" і за всіма договорами, укладеними з обраним контрагентом договору.

Якщо у вас з'явилися питання по статті ― пишіть їх в коментарях. Наші
фахівці дадуть відповідь на них в найкоротші терміни.

*/

Ваша заявка прийнята!

Наш менеджер зв'яжеться з вами,
а поки ми пропонуємо дізнатися про важливі моменти роботи в BAS Бухгалтерія КОРП.