спілка автоматизаторів бізнесу оренда програм автоматизації

+38(093) 170-70-00 

sale@aktiv.ua

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 143

Як розрахувати лікарняні в BAS?

(оновлено 01.06.2023)

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

Розрахунок та виплата нарахувань за лікарняними листками в BAS є завжди актуальними питаннями для бухгалтера. Розглянемо, як виконати ці операції у конфігурації BAS Бухгалтерія.

Документ "Нарахування зарплати"

Автоматичний розрахунок цих нарахувань не передбачений у програмі, тому бухгалтер самостійно розраховує суми лікарняних, як за рахунок підприємства, так і за рахунок фонду соціального страхування (ФСС), і вносить їх до документу "Нарахування зарплати". Для заповнення документу скористайтеся записами плану видів розрахунку “Нарахування”, які створені розробником програми саме для лікарняних:

Нарахування зарплати

Після заповнення документу “Нарахування зарплати” перерахуйте його та проведіть:

проводка зарплати

Результатом проведення мають стати проводки, які сформовані відповідно до правил обліку лікарняних у бухгалтерському обліку:

Відображення виплати лікарняних в BAS

Перейдемо до виплати лікарняних і покроково виконаємо наступні дії:

Створимо два записи у довіднику “Види виплат”:

Відображення виплати лікарняних в BAS
  • для оплати лікарняних за рахунок підприємства;
  • для оплати лікарняних за рахунок фонду соціального страхування
оплати лікарняних за рахунок фонду соціального страхування

Виплата лікарняних за рахунок підприємства

Для виплати лікарняних за рахунок підприємства сформуємо “Відомость в банк” з видом виплати ”Лікарняні підпр.” (назва створена довільно для зручного використання). Відомість слід заповнити, розрахувати і провести.

виплата лікарняних за рахунок підприємства

За кнопкою “Документи за податками” перейдемо в обробку “Формування платіжних документів по податках”. Далі сформуємо і проведемо платіжні документи з ПДФО, ЄСВ та військового збору.

документи по ПДФО, ЄСВ та військового збору

Скористаємося кнопкою “Створити на підставі” у документі “Відомість в банк” для формування документу “Списання з банківського рахунку”, за яким буде виплачена працівнику сума лікарняних за рахунок підприємства. Створений документ слід провести.

виплата суми лікарняних

Перейдемо до виплати лікарняних за рахунок ФСС .

Для того, щоб відобразити отримане фінансування від фонду на спеціальний рахунок, створіть документ “Надходження на банківський рахунок”:

виплата лікарняних за рахунок ФСС

Для виплати лікарняних за рахунок ФСС зробіть “Відомість в банк” з попередньо створеним видом виплати “Лікарняні ФСС”. Заповніть її, розрахуйте і проведіть.

1с лікарняні листи

Формування платіжних документів по податках

За кнопкою “Документи за податками” перейдіть у обробку “Формування платіжних документів по податках”. Позначте рядки з податками та створіть документи “Списання з банківського рахунку”, але не поспішайте з їх проведенням. Перейдіть у розділ “Банк і каса” підрозділ “Банк” та перевірте, щоб у платіжних документах сплата ПДФО та військового збору відбувалася зі спеціального банківського рахунку для розрахунків за лікарняними з використанням субрахунку 313 ”Інші рахунки в банку в національній валюті”.Потім проведіть документи.

На підставі “Відомості в банк” сформуйте і проведіть документ “Списання з банківського рахунку” для виплати співробітнику лікарняних за рахунок ФСС. Переконайтесь, що мова йде про виплату суми саме зі спеціального рахунку.

Контроль

Для контролю сформуйте оборотно-сальдову відомість за субрахунком 663 “Розрахунки за іншими виплатами” і перевірте, що після виконаних операцій розрахунки за лікарняним листком закриті.

Сподіваємося, що ця стаття буде вам корисною та у вас більше не виникне труднощів з тим, як в BAS нарахувати лікарняний лист.

автор
  • методист Актив-Софт
*/

Ваша заявка прийнята!

Наш менеджер зв'яжеться з вами,
а поки ми пропонуємо дізнатися про важливі моменти роботи в BAS Бухгалтерія КОРП.