спілка автоматизаторів бізнесу оренда програм автоматизації

+38(093) 170-70-00 

sale@aktiv.ua

Як відобразити повернення послуг в 1С:Підприємство 8.2

(оновлено 20.08.2020)

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

Згідно із законодавством України, якщо товар (послуга) був поставлений невідповідної якості, тоді клієнт має право повернути товар і наполягати на грошову компенсацію. Дана процедура спрямована на товари, послуги з ремонту, які мають гарантію. Після чого, з'являється наступне питання:

Як оформити повернення послуг?

Візьмемо за приклад підприємство «Добро», яке розпочало ремонтні роботи в приміщенні, сума якого становила 283.50 тис. Грн. Підрядником є фірма «Ремонт під ключ», з якою укладено акт здачі-приймання виконаних робіт. Після заїзду в приміщення були виявлені значущі недоробки. Сума акту зі списком «недоробок» склала 49.80 тис грн. Так як грошові кошти за ремонт всі перерахували, то потрібно провести повернення грошей і послуг.

Відобразимо результат підписаного акту здачі-приймання виконаних робіт використовуючи документ «Надходження товарів і послуг» через вкладку «Послуги».

Надходження товарів і послуг
Надходження товарів і послуг

З метою підтвердження факту прийняття послуги необхідно оформити податкову накладну використовуючи документ «Надходження товарів і послуг» через «Введення на підставі».

вкладку Послуги
Введення на підставі

Відрахування за готові роботи вносимо в 1С:Підприємство використовуючи документ «Платіжне доручення вихідне» через «Оплата постачальнику».

Оплата постачальнику
проведення документу

Після того, як узгоджений розмір оплати, який не збігається з оголошеним якістю і умовою повернення коштів, оформимо в 1С:Підприємство повернення послуги через док-та «Платіжне доручення вхідне» як «Повернення грошових коштів постачальником».

Повернення грошових коштів постачальником
Платіжне доручення вхідне

Результат відображення повернення послуг показується в документі «Коригування боргу» як «Зміна заборгованості». Так як заборгованістю є кредиторська, тому нам необхідно створити "протилежну" їй ― дебіторську і вказати це в розділі «вид розрахунків».

Коригування боргу
Зміна заборгованості
результат проведення документу

У документі «Реєстрація вхідного податкового документа» через «Розрахунок коригування» потрібно зменшити суму податкового кредиту.

Реєстрація вхідного податкового документа
повернення послуги проводки

Через стандартні звіти розглянемо всі чи взаєморозрахунки створені належним чином і безпомилково були закриті за допомогою перерахованих вище док-тов.

як зробити повернення послуги в 1с
як відобразити повернення послуг

На цьому все. Якщо у Вас залишилися питання, задавайте їх у коментарях. Із задоволенням на них відповімо.

*/

Ваша заявка прийнята!

Наш менеджер зв'яжеться з вами,
а поки ми пропонуємо дізнатися про важливі моменти роботи в BAS Бухгалтерія КОРП.