спілка автоматизаторів бізнесу оренда програм автоматизації

+38(093) 170-70-00 

sale@aktiv.ua

Інвентаризація товарів в 1С:Підприємство

(оновлено 20.08.2020)

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

Згідно із законодавством України всім організаціям необхідно проводити річну інвентаризацію для порівняння фактичної наявності, стану, документального підтвердження активів з даними обліку, щоб відобразити її результати в річній звітності та відкоригувати дані обліку згідно з фактичними показниками. Тому в сьогоднішній статті ми розглянемо, як грамотно проводиться в 1С:Підприємство інвентаризація товарів на складі.

Проведемо інвентаризацію товарів на складі на прикладі конфігурації 1С:Підприємство Управління торгівлею для України.

Як провести інвернтаризацію в 1С:Підприємство

Для того, щоб порівняти дані обліку і фактичні дані, необхідно оформити документ "Перерахунок товарів". Таблична частина документа з даними обліку заповнюється в автоматичному режимі відповідно до обраного відбором номенклатури.

Перерахунок товарів

Змінивши статус документа на «Внесення результатів», заповніть фактичну наявність товарів на складі:

Внесення результатів

Оприбуткування товарів по інвентаризації

За результатами інвентаризації цілком можуть бути виявлені надлишки, недостачі або пересортиця товарів.

Для того, щоб оприбуткувати виявлені надлишки, використовуємо документ "Оприбуткування надлишків товару", який створюємо на підставі документа «Перерахунок товарів» зі статусом «Виконано».

Перерахунок товарів

Як списати недостачу при інвентаризації

При виявлені нестачі на підставі документа «Перерахунок товарів» створіть документ «Списання нестач товарів». Інформація на закладці «Товари» заповниться автоматично. Після заповнення відомостей на закладці «Інформація» і «Склад комісії» проведіть документ.

Списання нестач товарів

Пересорт товару при інвентаризації

Якщо виявлена пересортиця товару, коли за фактом одна продукція, а в обліку в 1С: Підприємство ― інша, то для виправлення помилок в обліку з документальних свідчень «Пересортиця товарів».

Якщо Ви регулярно зустрічаєтеся з труднощами в роботі з програмою, тобто можливість звести помилки до мінімуму за допомогою комплексного інформаційно-технологічного супроводу 1С:Підприємство ІТС. Супровід дозволить Вам отримувати експертні консультації по роботі в програмі від аналітиків 1С:Підприємство і оперативно отримувати оновлення програмних продуктів.

Його можна створити як самостійний документ, так і на підставі «Перерахунок товарів». Наприклад, у нас наступна пересортиця кабельної продукції:

пересорт товару при інвентаризації в 1с

Скористаємося «Помічником оформлення складських актів», який доступний по кнопці «Створити на підставі» з документа «Перерахунок товарів»:

Перерахунок товарів

Після розподілу товарів по організації таблична частина документа буде виглядати наступним чином:

1с інвентаризація товарів на складі

На наступному кроці по кнопці «Далі» буде сформований документ «Пересортиця товару»:

1с бухгалтерія інвентаризація

Приклад створеного документа на малюнку нижче:

інвентаризація товарів в 1с

Подивитися залишок і рух товарів на складі можна за допомогою звіту "Відомість по товарах організації".

Відомість по товарах організації

Проаналізувавши фрагмент відомості, ми бачимо, що результати інвентаризації в ній відображені. Тепер Ви з легкістю зможете управляти товарними залишками та привести у відповідність показники обліку.

Якщо у Вас виникли проблеми або додаткові питання по роботі в програмі, то можете залишити коментар, і ми обов'язково Вам відповімо. Сподіваємося, ця стаття була для Вас корисною.

*/

Ваша заявка прийнята!

Наш менеджер зв'яжеться з вами,
а поки ми пропонуємо дізнатися про важливі моменти роботи в BAS Бухгалтерія КОРП.