спілка автоматизаторів бізнесу оренда програм автоматизації

+38(093) 170-70-00 

sale@aktiv.ua

Списання матеріалів у виробництво і повернення невикористаних матеріалів на склад

(оновлено 17.05.2021)

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

Дана стаття присвячена операціям відпуску матеріалів у виробництво, які можна оформити декількома видами документів в конфігурації "Бухгалтерія для України", ред. 2.0. Крім цього, розглянемо питання повернення відпущених, але не використаних у виробництві матеріалів.

Списание материалов в производство

1. Документ “Требование-накладная”

Для списання матеріалів у виробництво використовуємо документ “Вимога-накладна”.

списання матеріалів покрокова інструкція

Списані з цим документом матеріали будуть відображені по дебету одного із субрахунків рахунку 23 "Виробництво". У нашому прикладі це субрахунок 231 "Основне виробництво"

списання матеріалів на виробництво

Крім списання матеріалів по документу "Вимога-накладна", доцільно використовувати для цього документ "Звіт виробництва за зміну", якщо для продукції попередньо зазначена специфікація.

2. Документ "Звіт виробництва за зміну"

Специфікація ― це склад продукції з переліком комплектуючих і їх кількістю. Заповнити специфікацію можна в картці номенклатури за гіперпосиланням "Специфікації номенклатури":

як зробити списання матеріалів

Інформація для заповнення специфікації зрозуміла з назви полів форми:

списання матеріалів в 1с як оформити

Для продукції допустимо створення декількох специфікацій в залежності від складу комплектуючих. Якщо визначена єдино можлива специфікація або основна з переліку специфікацій, її варто вказати в картці продукції на закладці "Основні":

списання матеріалів по специфікації

Використовуючи специфікацію, можна списати матеріали у виробництво під кількість випущеної продукції. Для цього в документі "Звіт виробництва за зміну" встановимо прапор в поле "Списати матеріали". Зазначимо підрозділ і рахунок витрат, наприклад, 231 "Основне виробництво".

На закладці "Продукція" заповнимо відомості про виробленої продукції, її кількості і планової вартості. Перевіримо, що автоматично вказана основна специфікація або виберемо необхідну в однойменному полі. Переконаємося, що заповнений рахунок 26 для обліку готової продукції, і обрана номенклатурна група для обліку витрат виробництва.

Закладка "Матеріали" буде заповнена автоматично по кнопці "Заповнити" згідно із зазначеною специфікації.

настройка списання матеріалів

Проведення документа відображають надходження готової продукції на склад по планової вартості і списання матеріалів зі складу для її виробництва:

проводки списання матеріалів у 1С

Повернення невикористаних матеріалів

Відпущені у виробництво, але невикористані матеріали можуть бути повернуті на склад. Оформити цю операцію в програмі можна за допомогою документа "Звіт виробництва за зміну". Інформацію про повертаються матеріалах заповнимо на закладці "Зворотні відходи":

Повернення невикористаних матеріалів

Після проведення документа будуть сформовані сторнуючі проводки по поверненню матеріалів згідно їх кількості та суми:

повернення матеріалів з переробки

Крім власних матеріалів у виробництві можуть бути використані матеріали замовника. Відображення в програмі операцій з давальницькою сировиною розглянуто в статті Переробка давальницької сировини.

*/

Ваша заявка прийнята!

Наш менеджер зв'яжеться з вами,
а поки ми пропонуємо дізнатися про важливі моменти роботи в BAS Бухгалтерія КОРП.