спілка автоматизаторів бізнесу оренда програм автоматизації

+38(093) 170-70-00 

sale@aktiv.ua

Оренда автомобіля в BAS Бухгалтерія для України 8

(оновлено 23.04.2021)

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

Продовжуючи тему, розглянуту в статтях Облік автомобіля і Ремонт автомобіля, зупинимося на обліку орендованих транспортних засобів і операціях, пов'язаних з цим.

1. Оренда у юридичної особи

Незалежно від статусу орендодавця ― юридична або фізична особа ― отриманий в оренду автомобіль відображаємо на позабалансовому рахунку 01 "Орендовані необоротні активи". Робимо це за допомогою операції, введеної вручну (розділ "Операції" підрозділ "Бухгалтерський облік"). Суму операції визначаємо за вартістю автомобіля, зазначеної в договорі оренди.

Оренда у юридичної особи

Операції отримання в оренду транспортних засобів не несуть ніяких наслідків з ПДВ.

Щомісячна орендна плата відноситься до об'єктів оподаткування ПДВ, якщо орендодавець ― платник ПДВ.

Нараховану орендну плату відображаємо за допомогою документа "Надходження товарів і послуг" (розділ "Покупки") з видом операції "Покупка, комісія".

Заповнюємо інформацію на закладці "Послуги", для цього створюємо або вибираємо раніше створений елемент з довідника "Номенклатура" з відміткою в поле "Послуга". Вказуємо кількість, ціну, ставку ПДВ. Сума без ПДВ, сума ПДВ і сума за все будуть розраховані автоматично. Залежно від цілей використання автомобіля в підприємстві вкажемо рахунок витрат. У колонці "Субконто" заповнимо аналітику по підрозділах і численних статтях видатків. Внесемо інформацію щодо податкового призначенням (ПДВ).

Рахунки розрахунків в однойменній колонці будуть заповнені автоматично згідно налаштувань регістру відомостей "Рахунки розрахунків з контрагентами".

На закладці "Додатково" містяться відомості про реквізити отриманого документа (вхідний номер і дата), а також про пропорційний розподіл ПДВ.

1с оренда авто

Якщо за умовами договору попередньо була перерахована сума орендної плати за кілька місяців, її не включають до складу витрат поточного періоду в повному обсязі, а відносять до витрат майбутніх періодів.

Отриману податкову накладну реєструємо в програмі на підставі платіжного або товарного документа в залежності від першої події.

2. Оренда у фізичної особи

Якщо орендодавцем є фізична особа, доходи, отримані ним у вигляді орендної плати, обкладаються податком з доходів фізичних осіб (ПДФО) за ставкою 18% і військовим збором за ставкою 1,5%.

Суми утриманих з орендної плати ПДФО і ВЗ оформляємо за допомогою операцій, введених вручну. Нарахування орендної плати відображаємо за кредитом рахунка 6851 "Розрахунки з іншими кредиторами (в національній валюті)". У програмі реєструємо за допомогою документа "Надходження товарів і послуг", про який йшла мова вище.

1с оренда автомобіля у фізичної особи

Сума орендної плати фізичній особі може бути виплачена через касу підприємства в готівковій формі по документу "Видатковий касовий ордер" або через банк по документу "Списання з банківського рахунку". Обидва документи знаходяться в розділі "Банк і каса".

Розмір суми до виплати бачимо в оборотно-сальдової відомості по рахунку 6851:

оборотно-сальдової відомості по рахунку 6851

Сума нарахованої та виплаченої орендної плати повинна бути відображена в формі 1-ДФ з кодом ознаки доходу 127 "Інші доходи". Для коректного відображення інформації в формі скористайтеся документом "Відображення взаєморозрахунків з контрагентами в 1-ДФ" (розділ "Зарплата" підрозділ "ПДФО"). Заповнення документа просте: виберіть період (квартал) і заповніть документ по взаєморозрахунках або по оплаті.

Відображення взаєморозрахунків з контрагентами в 1-ДФ

Проведіть документ. Зазначені в ньому дані будуть відображені в формі 1-ДФ за обраний квартал:

оренда авто проводки в 1с

3. Компенсація працівнику за використання особистого автомобіля

При використанні особистого автомобіля співробітника для господарських потреб підприємства організація компенсує йому суму зносу, обумовлену в трудовому або цивільно-правовому договорі.

У плані видів розрахунку "Нарахування" (розділ "Зарплата і кадри" підрозділ "Довідники і налаштування") створимо новий вид нарахування для компенсації:

 • На закладці "Опис" вкажемо категорію і спосіб розрахунку. Для прикладу виберемо "Фіксованої сумою".
 • Закладку "Податковий та бухгалтерський облік" заповнюємо з таких міркувань:
  • якщо компенсація прописана в трудовому договорі, тоді вона прирівнюється до додаткового блага і відображається у формі 1-ДФ з кодом ознаки доходу 126. При необхідності створіть такий вид доходу в довіднику "Види доходів ПДФО":
   1с оренда автомобіля у співробітника
   Для відображення в бухгалтерському обліку нарахованої компенсації використовуйте рахунок 663 "Розрахунки за іншими виплатами".
   1с оренда автомобіля у співробітника проводки
  • якщо використання особистого автомобіля співробітника для потреб підприємства обумовлено в договорі цивільно-правового характеру, тоді вкажіть для компенсації вид доходу ПДФО-102.

При будь-якому з варіантів укладеного договору з працівником про використання особистого автомобіля в службових цілях компенсація обкладається ПДФО і ВЗ, але не єдиний соціальний внесок.

Нарахування компенсації зручно виконати в документі "Нарахування зарплати" (розділ "Зарплата і кадри" підрозділ "Зарплата").

як нарахувати оренду автомобіля в 1с

Після проведення документа будуть сформовані проводки по віднесенню суми компенсації до складу витрат в залежності від призначення використання автомобіля в підприємстві. Крім цього, відображено утримання ПДФО і ВЗ з суми нарахованої компенсації:

1с як відобразити оренду автомобіля

4. Ремонт орендованих транспортних засобів

Зазвичай відповідно до умов договору зобов'язання з поточного ремонту покладено на орендаря, а з капітального ремонту ― на орендодавця. Відображення в програмі цих видів ремонту описано в статті Ремонт автомобіля.

*/

Ваша заявка прийнята!

Наш менеджер зв'яжеться з вами,
а поки ми пропонуємо дізнатися про важливі моменти роботи в BAS Бухгалтерія КОРП.