Ви вже перейшли на нову редакцію 1С:Підприємство Бухгалтерія ред.2.0 або тільки збираєтеся? У будь-якому випадку вам буде корисна інформація з нашої статті. Ознайомившись з нею ви навчитеся працювати з операціями по правильній видачі зарплатні і авансу в 1С:Підприємство Бухгалтерія ред.2.0
.
Види виплат по зарплатні
На чолі платіжних відомостей на видачу зарплати в першу чергу потрібно вказати вид виплат, який задає порядок і правила формування документа:
- "Чергова виплата" і "Чергова виплата з погашенням боргів" ― готуємося до видачі зарплати за поточний або минулі місяці
- "Аванс" ― формуємо видачу авансу в розмірі певних сум для кожного працівника. Тут виробляємо попередній розрахунок ПДФО та ЄСВ на суми виплат. За замовчуванням аванс розраховуємо методом "від зворотного"
- "Аванс за попередньою розрахунком" ― формуємо авансові виплати за попередньою розрахунку за перші півмісяця. Тут також проводимо попередній розрахунок ПДФО та ЄСВ на суми, які будемо виплачувати
- "Депоненти" ― готуємо до виплаті не видані раніше суми
- "Дивіденди" ― відповідно готуємо до видачі дивіден
Також в "видах виплат" можемо створювати міжрозрахункові виплати (наприклад ― одноразові премії) крім всіх перерахованих вище виплат.
Готівковий розрахунок із зарплати з працівниками підприємства
В 1С:Підприємство виплата зарплати через касу проводиться документом "Відомість в касу". На основі цієї відомості вводимо документ "Видатковий касовий ордер" і реєструємо видачу по всім працівникам даного документа.
Завдяки обробці "Виплата зарплати видатковими ордерами" можна створювати комплект видаткових касових ордерів (далі - ВКО) для видачі зарплати для кожного окремо взятого працівника. У формі даної обробки нам потрібно вказати платіжну відомість, записати потрібну інформацію до статті руху грошових коштів і дату формування ВКО. У табличному розділі обробки відзначаємо працівників, для яких повинні бути сформовані ВКО.
Якщо потрібно сформувати комплект ВКО, то натисніть на кнопку "Створити документи" і він сформується автоматично. А для проведення цих ВКО ― натисніть на "Провести документи".
Безготівковий розрахунок із зарплати з працівниками підприємства
В 1С:Підприємство виплата зарплати через банк проводиться документом "Відомість в банк". Для цього у працівників повинні бути особові рахунки, на які буде перераховуватися зарплата. Вони повинні бути вказані в "Особових рахунках співробітників по зарплатних проектах" в розрізі договорів з банком.
Коли нам потрібно сформувати зарплатну відомість 1С:Підприємство в банк ― заповнювати суми виплат можна як за окремим зарплатним проектом, так і без його обліку (тобто за всіма особовими рахунками працівників). На основі банківської відомості можна ввести документ "Списання з банківського рахунку" і сформувати видачу зарплати за всім списком працівників в даному документі.
Виплати і списання з депонента
Невиплачена раніше зарплата реєструється в документі "Депонування зарплати"
Документ депонування зарплати формується на основі "Відомості в касу". Відомості автоматично заповнюються при натисканні на клавішу "Заповнити по залишкам невиданої заробітної плати". Документ створює проводки по відображенню депонентів в бухгалтерському обліку і з нього формується друкована форма реєстру депонованих сум.
При обліку депонованої зарплати дотримуйтесь наступної послідовності дій:
- Насамперед вводимо документ "Відомість в касу"
- У разі видачі по окремим касовими ордерами формуємо ордера по працівникам, які отримали зарплату.
- На основі відомості вводимо документ "Депонування зарплати". У ньому потрібно залишити тих працівників, які ще не отримали зарплату.
- Після вищезгаданого на основі "Відомості в касу" вводимо ВКО на видачу за відомістю.
Для видачі депонованої зарплати потрібно сформувати документ "Відомість в касу" або "Відомість в банк" з видом виплати "Депоненти". Суми раніше не виданих виплат списують після закінчення терміну документом "Списання депонентів в доходи організацій". Про інших операціях з розрахунку зарплати детально розповідаємо на курсі Використання прикладного рішення Бухгалтерія 8