спілка автоматизаторів бізнесу оренда програм автоматизації

+38(093) 170-70-00 

sale@aktiv.ua

Облік торгових операцій в BAS 8. Бухгалтерія для України ред. 2.0

(оновлено 23.04.2021)

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

Кожен день торгова організація здійснює операції, пов'язані з рухом товарів: надходження, списання, реалізація, переміщення та ін. Деякі з них ми розглянемо в цій статті на прикладі конфігурації «BAS 8 Бухгалтерія для України ред. 2.0»

Надходження товарів

Від постачальників прихід товару відображаємо документом «Надходження товарів і послуг» з видом операції «Купівля, комісія». Приклад документа на скріншоті нижче.

Надходження товарів і послуг в BAS

Заносимо дані з прибуткових накладних від постачальника в цей документ. На закладці «Товари» заповнюємо відомості про номенклатуру поставки, кількості, ціні, ставкою ПДВ.

На підставі документа «Надходження товарів і послуг» можливо створити ряд документів, що відображають інші операції, пов'язані з обліком товарів, наприклад:

  • повернення постачальнику товару;
  • переміщення товару;
  • ВМД по імпорту;
  • вимога-накладна;
  • інші.

Надходження додаткових витрат

У переліку документів, які зручно створювати на підставі «Надходження товарів і послуг», знаходиться документ «Надходження доп. витрат». Його використовують для відображення послуг сторонніх організацій, які будуть віднесені на собівартість товарів в момент придбання.

На закладці «Товари» в табличній частині документа вказуємо ТМЦ, на які потрібно віднести додаткові витрати, їх кількість, ціну і партію приходу. Заповнюємо інформацію про суму витрат в призначеному для цього поле. В поле «Спосіб розподілу» вибираємо один з двох варіантів розподілу витрат: «За сумою» або «За кількістю». Після заповнення та проведення цього документа сума додаткових витрат, наприклад, по доставці, буде включена в собівартість товарів і відображена на тих же рахунках бухгалтерського обліку, що і придбані ТМЦ.

Надходження додаткових витрат в BAS

У разі, якщо додаткові витрати накопичуються на рахунках обліку ТЗВ (200, 2801 або 2802), їх надходження реєструємо документом «Надходження товарів і послуг».

ТЗВ, зібрані на субрахунку 200, при закритті періоду будуть розподілені на собівартість запасів, що вибули, врахованих на всіх субрахунках рахунку 20. Причому ТЗВ, віднесені до певної номенклатурної групи, будуть розподілені винятково на списання запасів даної групи.

У документі «Надходження товарів і послуг» вкажемо один з рахунків для обліку ТЗВ і аналітику даного рахунку: номенклатурну групу (виключаючи рахунок 2802), статтю витрат, а також податкове призначення (ПДВ) ТЗВ.

рахунок для обліку ТЗВ

Розподіл ТЗВ згідно запасів, що вибули за вказаною номенклатурної групі відбувається при оформленні документа «Закриття місяця» з включеним прапором «Розподіл ТЗВ»

Надходження імпортних товарів

Прихід товару від іноземних партнерів реєструємо документом «Надходження товарів і послуг». Крім цього, для відображення даних про митні збори, акцизи і ПДВ, зафіксованих в ВМД, оформляємо документ «ВМД по імпорту». Його створюємо на підставі «Надходження товарів і послуг» та оформляємо в гривнях.

У графі «Митниця» виберемо митний орган з довідника «Контрагенти» і вкажемо необхідний договір в графі «Договір з митницею». У табличній частині документа на вкладці «Основна» вказуємо № ВМД, митний збір та відмітку про сплату ПДВ за ВМД податковим векселем.

На вкладці «Розділи ВМД» введемо перелік товарів, інформацію про документах приходу і про рахунки обліку митних платежів. В необхідних графах ВМД внесемо суму мита, ПДВ і акцизу. Всі вищевказані дії зображені на прикладі нижче.

Надходження імпортних товарів

Після проведення ВМД розмір митних сум буде додано до ціни товару, що надійшов, перш зареєстрованого документом «Надходження товарів і послуг».

Цей же документ зафіксує потрібні відомості в регістрі податкового обліку ПДВ. Надалі їх використовуватимемо при автозаповнення «Декларації по ПДВ».

Рекомендуємо пройдений матеріал відразу ж закріпити на практиці в новій редакції BAS. Якщо у вас залишилися питання по даній темі - пишіть їх в коментарях нижче. Ми не залишимо без уваги жодного питання!

*/

Ваша заявка прийнята!

Наш менеджер зв'яжеться з вами,
а поки ми пропонуємо дізнатися про важливі моменти роботи в BAS Бухгалтерія КОРП.