спілка автоматизаторів бізнесу оренда програм автоматизації

+38(093) 170-70-00 

sale@aktiv.ua

Виплата заробітної плати в BAS ЗУП 8

(оновлено 20.08.2020)

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

Тема зарплати в BAS вже неодноразово порушувалася нашими експертами. В одному з наших минулих матеріалів ми розглядали Розрахунок і нарахування зарплати в BAS на прикладі конфігурації BAS Бухгалтерія 8. У цій статті ми детально зупинимося на темі виплати заробітної плати в BAS Зарплата і Управління Персоналом 8 Відзначимо також, що вказаний алгоритм дій підходить і для конфігурації Управління виробничим підприємством.

1. Заповнення документа «Зарплата до виплати організацій»

Виплата зарплати в BAS ЗУП здійснюється в документі «Зарплата до виплати організацій», який зазвичай оформляється після нарахування зарплати док-том «Нарахування зарплати працівникам організації».

Документ «Зарплата до виплати організацій» необхідно заповнити сумами «до виплати» за основними нарахуваннях і сумами фінансування ФЫAS. Зробити це ви можете як самостійно, так і в автоматичному режимі. Для запуску автоматичного заповнення натисніть на «Заповнити ― Списком працівників».

зарплата к выплате организаций

або «Заповнити ― За характером виплати». При цьому можна задати додаткові параметри заповнення відомості: сортування полів, відсіювання звільнених співробітників і т.д.

зарплата к выплате организаций

Зверніть увагу! Щоб документ заповнився коректно, необхідно дотримуватися хронологію не тільки за датою, а й за часом.

2. Розширені можливості пошуку документа. Зарплата до виплати через банк

Щоб вказати додаткові параметри, приберіть прапорець «Швидке заповнення« ЗП до виплати організацій »» в призначених для користувача настройках. При округленні суми відомість сформується без копійок, а копійки перенесуться на наступний місяць. Налаштувати округлення ви можете в параметрах обліку або ж прямо в документі за допомогою механізму налаштувань заповнення.

У табличній частині документа виставляється сума, яка виплачується працівникові, а також спосіб оплати. Якщо ви вибрали спосіб «Через банк», то не забудьте заповнити реквізити банківських карт. Щоб заповнення способу виплати відбувалося автоматично, використовуйте регістр відомостей «Параметри виплати ЗП працівників». Вся інформація в регістр заноситься на підставі документа «Введення відомостей про банківські картки працівників».

За кнопкою «Перейти» можемо перевірити заповнені відомості в регістрі «Параметри виплати працівникам»

Переконаємося, що ці ж реквізити відображені в платіжній відомості:

Зверніть увагу, що одна відомість може містити як тих працівників, які отримують гроші в касі, так і тих, які отримують гроші на картку. Друковані форми при цьому будуть формуватися окремо.

Важливо! У верхній таблиці документа «Зарплата до виплати організацій» необхідно встановити «виплаченої» заробітної плати або вказати необхідність депонування.

Платіжні документи при цьому сформуються тільки на суму за термінами, на які встановлено «Виплачено».

3. Період, за який нараховується сума зарплати

На вкладці «Параметри оплати» необхідно відобразити період, за який нараховується сума виплати, і рахунок бухобліку.

Сума виплати може розбиватися на кілька рядків в залежності від періоду та рахунку обліку. Зверніть увагу, що таблиці документа «ЗП до виплати організацій» можуть відрізнятися в залежності від того, який вид оплати ви виберете. Список всіх видів виплат можна побачити в довіднику «Види виплат».

В даному довіднику вже містяться готові (зумовлені) елементи, де у кожного є свій власний алгоритм автоматичного заповнення платіжної відомості і формування рухів під час проводки документів.

Виплатити ЗП за кілька періодів по 1-ій відомості дозволять вам такі види виплат, як «Чергова виплата з погашенням боргів» і «Погашення боргів». А за допомогою виду виплати «Закриття періоду» ви зможете перекинути переплату по ЗП і податків на наступний місяць.

4. Список видів виплат

Під час заповнення відомості при межрасчётних виплати, можна доповнити список видів виплат, створивши новий вид виплати самостійно:

Розрахунок податків і внесків виконується в документі «ЗП до виплати організацій ― Розрахувати податки». Використовувати цю функцію ви зможете тільки в тому випадку, якщо в довіднику «Види виплат» поставлений прапорець «Розраховувати внески».

5. Виплата зарплати через касу

Якщо виплата ЗП на вашому підприємстві відбувається через касу, вам потрібно оформити документ «Видатковий касовий ордер».

Оформити такий ордер на всю суму відомості ви можете на підставі документа «ЗП до виплати організацій», в якому поставлена «виплаченість» заробітної плати.

Щоб сформувати поіменні касові ордери за кожним працівником окремо, перейдіть в командне меню «ЗП до виплати організацій ― Перейти ― Виплата ЗП видатковими ордерами».

При цьому відкриється обробка для формування РКО:

6. Виплата зарплати на банківські карти

Щоб перерахувати зарплату на банківські карти, сформуйте документ «Платіжне доручення вихідне» з видом операції «Перерахування зарплати», яке вводиться на підставі документа «ЗП до виплати організацій».

Платіжні доручення будуть сформовані за кожним банківським договором на виплату співробітникам організації:

Важливо! І в «видатковий касовий ордер», і в «Платіжне доручення вихідне» необхідна наявність посилання на документ «ЗП до виплати організацій».

Крім того, сума в документах по виплаті грошових коштів і в відомостях повинна повністю збігатися. У тому випадку, якщо працівнику необхідно виплатити менше, ніж нараховано, то коригувати суму виплати необхідно в документі «Зарплата до виплати організацій», але не в документах виплати.

Ми постаралися якомога повніше відповісти на питання як виплачувати зарплату в BAS ЗУП. Сподіваємося, наша стаття була корисною для вас. Залишайте свої запитання в коментарях.

*/

Ваша заявка прийнята!

Наш менеджер зв'яжеться з вами,
а поки ми пропонуємо дізнатися про важливі моменти роботи в BAS Бухгалтерія КОРП.