спілка автоматизаторів бізнесу оренда програм автоматизації

+38(093) 170-70-00 

sale@aktiv.ua

Як здійснити введення початкових залишків основних засобів в 1С : Підприємство

(оновлено 20.08.2020)

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

Користувачі нашого сайту часто задають питання по операціях з основними засобами в програмі 1С : Підприємство, а саме:

  • Як ввести залишки основних засобів в 1С: Підприємство?
  • Які проводки при цьому використовуються?

У сьогоднішній статті розглянемо покрокову методику введення початкових залишків в 1С:Підприємство.

Крок 1: Введення початкових залишків

Основні операції з обліку основних засобів починаються з введення залишків ОЗ в 1С : Підприємство. Для цього входимо в меню «Підприємство», розділ «Введення початкових залишків», вибираємо необхідний рахунок (ми будемо вводити залишки ОЗ на прикладі деревообробного верстата, тому наш рахунок - 104 «Машини та обладнання») і заходимо в опцію «Ввести залишки по рахунку».

При цьому в правій частині екрану ви бачите довідкову інформацію, яка допомагає розібратися, як працювати в 1С : Підприємство 8 і зробити правильний введення залишків ОЗ в 1С : Підприємство.

введення залишків ОЗ в 1С

Крок 2: Заповнюємо новий документ основного засобу

Додаємо новий документ заповнюємо його.

документ основного засобу

Найменування основного засобу вибираємо з довідника (якщо воно там є, інакше його доведеться попередньо туди внести). Припустимо, нам доводиться занести в довідник деревообробний верстат. Для цього ми вводимо його назву, дату випуску і інші дані.

Найменування основного засобу

Вибираємо створений елемент подвійним клацанням в якості основного засобу. Заповнюємо форму «Введення початкових залишків ОЗ»: призначаємо рахунок обліку (104), податкове призначення, поточну вартість, суму накопиченої амортизації у бухгалтерському та податковому обліку, рахунок амортизації (131), вибираємо зі списку спосіб нарахування амортизації, ставимо галочку «Нараховувати амортизацію в бухобліку». При цьому податкова група основних засобів встановилася автоматично, виходячи з рахунку обліку - 104. Якщо є необхідність, податкову групу при введенні залишків основних засобів можна змінити, вибравши варіант зі списку.

Введення початкових залишків ОЗ

Крок 3: Вибираємо спосіб відображення витрат по амортизації

Натискаємо кнопку з «трикрапкою», відкривається довідник. Потрібно додати елемент, натиснувши кнопку «+». У формі додаємо спосіб: задаємо назву, визначаємо рахунок витрат - 91, податкове призначення - «Господарська діяльність», вибираємо статтю витрат на поліпшення ОЗ, заповнюємо аналітику, вказуючи:

  • підрозділ
  • статтю витрат амортизації

Коли даний етап введення залишків ОЗ в 1С: Підприємство закінчений, натискаємо кнопку «Ок».

спосіб відображення витрат по амортизації

Крок 4: Заповнюємо далі форму «Введення початкових залишків ОЗ»

Вибираємо підрозділ, строк корисного використання нашого верстата (в місяцях) і ліквідаційну вартість. На вкладці «Загальні відомості» вказуємо матеріально-відповідальна особа (зі списку) і дату введення верстата в експлуатацію. Тиснемо кнопку «ОК»

1с початкові залишки

Тепер ми закінчили внесення залишків основних засобів, і програма сама сформувала проведення. У нас з'явилося дебетове сальдо на рахунку 104.

Сподобалася стаття?
Залишайте в коментарях свої питання. Нам цікава Ваша думка.

*/

Ваша заявка прийнята!

Наш менеджер зв'яжеться з вами,
а поки ми пропонуємо дізнатися про важливі моменти роботи в BAS Бухгалтерія КОРП.