спілка автоматизаторів бізнесу оренда програм автоматизації

+38(093) 170-70-00 

sale@aktiv.ua

Все про мобілізованих в програмі 1С:Підприємство

(оновлено 23.04.2021)

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

Отже, один із співробітників вашого підприємства був мобілізований. Тепер необхідно нараховувати йому середній заробіток, щомісяця формувати і подавати звіт на отримання компенсаційних виплат від держави, і правильно відображати нарахування в 1-ДФ. Про те, як все це зробити в програмі 1С:Підприємство ― читайте в нашій статті.

У попередній статті ми розглядали тему як проводити військовий збір в 1С:Підприємство. Продовжуючи військову тематику в бухгалтерському обліку, розглянемо сьогодні приклади операцій з мобілізованими співробітниками в 1С:Підприємство.

Отже, один із співробітників вашого підприємства був мобілізований. Тепер необхідно нараховувати йому середній заробіток, щомісяця формувати і подавати звіт на отримання компенсаційних виплат від держави, і правильно відображати нарахування в 1-ДФ. Про те, як все це зробити в програмі 1С:Підприємство — читайте в нашій статті.

Трохи теорії

Згідно з трудовим законодавством за мобілізованими працівниками зберігається місце роботи, посада та середній заробіток, який компенсується роботодавцям з коштів державного бюджету. При цьому всі зазначені гарантії зберігаються за мобілізованим співробітником до моменту демобілізації. Якщо працівник залишається на контрактну службу, компенсація середньої зарплати та інші гарантії зберігаються за ним до моменту закінчення дії контракту (ЗУ №433-VIII).

Середній заробіток для мобілізованих

Середній заробіток розраховується згідно з Порядком №100 наступним чином:

  • Перший крок - визначити середньоденний заробіток. Для цього необхідно розділити зарплату за фактично відпрацьовані протягом 2 місяців робочі дні на кількість відпрацьованих робочих днів за цей період.
  • Крок другий - визначити середній заробіток. Для цього потрібно помножити середньоденну зарплату на кількість робочих днів, які повинні бути сплачені.

Утримання податків для мобілізованих

Збір таких податків, як ПДФО, ЄСВ і військовий збір з мобілізованих законодавством не передбачається. Що стосується отримання роботодавцями компенсації від держави, то відповідно до Порядку №105, процедура зводиться до наступного:

  1. Організації, установи та підприємства формують звіт про фактичні витрати на виплату середньої заробітної плати мобілізованим (про те, як це зробити в програмі 1С: Підприємство - читайте у 2 частини статті). Форма звіту міститься в додатку 1 до постанови 105.
  2. Наступний крок - узгодження звіту з військкоматом, яка здійснювала заклик співробітника на службу в рамках мобілізації. Це узгодження необхідно для підтвердження факту призову і знаходження працівника на військову службу. Звіт візується військовим комісаром. Узгодження звіту проводиться щомісяця.
  3. Погоджений звіт до 15 числа кожного місяця подається до місцевих органів соц.защіти, після чого підприємство отримує компенсацію і виплачує її працівнику в порядку, зазначеному в ст.115 КЗпП.

Фізичні особи підприємці

Що стосується ФОП з найманими працівниками, то вони, за словами директора Департаменту заробітної плати та умов праці А.Товстенко, «залишилися за межами законодавства» (лист Мінсоцполітики №325 / 13 / 155-15 від 16.06.2015).

Тепер перейдемо до розгляду практичного прикладу проведення операцій з мобілізованими співробітниками в програмі 1С:Підприємство.

Операції з мобілізованими співробітниками в програмі 1С:Підприємство

Перш ніж розраховувати середній заробіток для мобілізованих і формувати звіт для компенсацій, вам потрібно виконати ряд попередніх налаштувань програми. Давайте розглянемо приклад виконання таких налаштувань, Розрахунок середнього заробітку, формування звіту для компенсацій і форми 1-ДФ в конфігурації 1С:Підприємство Управління торговим підприємством 1.2.29.

1. Новий вид нарахування «Оплата мобілізованим»

У УТП 1.2.29 був доданий новий вид нарахування «Оплата мобілізованим». Переглянути його можна через меню «Операції» ― «План видів розрахунку» ― «Нарахування».

Оплата мобілізованим

2. Розрахунок середнього заробітку

Щоб розрахувати нарахування за середнім заробітком, увійдіть в документ «Оплата за середнім заробітком» і виберіть вид розрахунку «Оплата мобілізованим». Сума середнього заробітку розраховується на вкладці «Розрахунок середнього заробітку». Після цього заповніть вкладку «Нарахування». Виберіть стан працівника «мобілізований». Вкажіть необхідні способи відображення заробітної плати в регламентованому та управлінському обліку.

Розрахунок середнього заробітку

3. Введення відомостей про планові нарахування та утримання

Наступний крок ― ведення документа «Введення відомостей про планові нарахування та утримання», який зареєструє для мобілізованого співробітника необхідність оплати середнього заробітку, починаючи з наступного місяця. Призначені раніше види нарахування потрібно припинити.

відомості про планові нарахування та утримання

4. Внески

На вкладці «Внески» буде додано «ОСВ (мобілізовані)». Внесок призначається з 1-го числа місяця, з якого почалися нарахування середнього заробітку (але не раніше 1.05.2015 р). Це слід зробити для коректного заповнення звіту з ЄСВ. У звіті з ЄСВ ці нарахування відображаються в табл.6 у вигляді окремого рядка з кодом 48. При цьому вам не потрібно змінювати стандартний набір внесків співробітника.

оплата за середнім мобілізованим

5. Подальше нарахування оплати

Надалі це нарахування буде здійснюватися щомісяця в документі «Нарахування зарплати працівникам організацій». Заповніть документ по кнопці «Заповнити та розрахувати».

мобілізовані в 1С

Тепер приступимо до формування звіту для отримання компенсаційних виплат

6. Звіт про компенсацію мобілізованим працівникам

У конфігурації з'явився новий звіт «Звіт про компенсацію мобілізованим працівникам». У звіті відображаються співробітники, яким нарахована середня зарплата, а з дати їх мобілізації при цьому пройшло не більше 18 місяців. Зайдіть в довідник «Фізичні особи» і заповніть дані про військовий облік для мобілізованих співробітників. На дату призову встановіть «Покликаний на військову службу». Заповніть інформацію про військкоматі, а також дату і номер наказу, за яким призивався працівник. У регістрі відомостей «Коди організацій» задайте найменування органу соц.захисту населення.

Звіт про компенсацію мобілізованим працівникам

7. Розрахунок зарплатні

Для формування звіту на отримання компенсації по мобілізованим співробітникам зайдіть в меню «Звіти» ― «Розрахунок зарплати».

Розрахунок зарплати

Відображення нарахувань по мобілізованим в 1-ДФ

8. Заповнення форми 1-ДФ

Нижче ви можете бачити заповнену форму 1-ДФ. Якщо всі попередні налаштування були виконані правильно, то в 1-ДФ для компенсаційних виплат використовується код 128

Відображення нарахувань по мобілізованим в 1-ДФ

Сподіваємося, наша стаття внесла для вас ясність в питання нарахування зарплати мобілізованим працівникам в 1С:Підприємство, формування звіту на отримання компенсаційних виплат та звіту 1-ДФ в програмі 1С:Підприємство.

*/

Ваша заявка прийнята!

Наш менеджер зв'яжеться з вами,
а поки ми пропонуємо дізнатися про важливі моменти роботи в BAS Бухгалтерія КОРП.