спілка автомазитароії бізнесу оренда програм автоматизації

0-800-750-680 

sale@aktiv.ua

Оформлення невиправного виробничого браку в 1С:Підприємство Бухгалтерія 8

(оновлено 19.08.2020)

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

У сьогоднішній статті ми докладно зупинимося на питанні, як оформити невиправний виробничий брак в 1С:Підприємство Бухгалтерія 8. Ця ж методика використовується в 1С:Підприємство УТП 8.

Розглянемо приклад, в якому на промисловому підприємстві виявлено виробничий брак вартістю 1 500 грн., Що виник з технологічних причин. Оцінити суму втрати на момент випуску виробів з браком ― неможливо. Від забракованих виробів на склад надійшли запаси, оцінені за справедливою вартістю на суму 350 грн. Ці запаси призначені для подальшого використання в госп. діяльності підприємства.

Переходимо безпосередньо до покрокового процесу відображення браку в обліку і розглянемо, які для цього необхідно зробити проводки в 1С:Підприємство.

1. Звіт виробництва за зміну

Перейдіть в документ «Звіт виробництва за зміну». На вкладці «Зворотні відходи» вкажіть випуск невиправного браку, який виник з технологічних причин, за плановою собівартістю.

Звіт виробництва за зміну

Рис. 1 ― Заповнений документ «Звіт виробництва за зміну»

Важливо! Щоб розрахунок фактичної собівартості готової продукції проводився коректно, радимо випуск продукції належної і неналежної якості вказувати в рамках однієї номенклатурної групи.

2. Зворотні відходи

Крім того, на вкладці «Зворотні відходи» вказуються матеріальні цінності від забракованої продукції, що підлягають оприбуткуванню на склад.

В результаті проведення документа «Звіт виробництва за зміну», крім всіх інших проводок з випуску готової продукції, відображаються також проводки по зворотних відходів, які були оприбутковані за підсумком виробничого процесу.

Зворотні відходи

Рис. 2 — Сформовані проведення

3. Запит-накладна

У документі «Запит-накладна» вся бракована продукція списується на втрати від браку з номенклатурної групи, по якій вона випускалася.

документ Запит-накладна

Рис. 3 — Заповнення вкладки «Матеріали» в документі «Вимога-накладна»

документ Вимога-накладна

Рис. 3.1 — Заповнення вкладки «Рахунки обліку витрат» в документі «Вимога-накладна»

списання браку проводки в 1с України

Рис. 3.2 — Підсумковий результат проводки документа

4. Закриття місяця

Всі розрахунки собівартості бракованої продукції за фактичними витратами здійснюються в кінці місяця за допомогою док-та «Закриття місяця» з встановленим прапорцем «Розрахунок і коригування собівартості продукції (послуг)».

розрахунки собівартості бракованої продукції

Рис. 4 — Дії в документі «Закриття місяця»

5. Підсумок проводок браку в 1С: Підприємство

Після проведення регламентного документа «Закриття місяця», крім інших проводок по розрахунком собівартості готової продукції, відображаються всі інші проводки по збільшенню загальної суми накопичених витрат на вартість браку.

проведення документа Закриття місяця

Рис. 5 — Підсумок проводки документу «Закриття місяця»

6. Перевірка

Щоб перевірити коректність розподілу втрат від браку, скористайтеся стандартним звітом «Картка рахунку».

облік браку у виробництві 1с

Рис. 6 — Вид звіту «Картка рахунку»

Що робити, якщо вам необхідно відобразити в обліку невиправний брак в розмірах, що перевищують технологічні норми?

  1. Спишіть браковану продукцію за допомогою документа «Запит-накладна» на втрати від браку з номенклатурної групи, по якій вона випускалася.
  2. За допомогою ручних проводок спишіть втрати від браку на інші операційні витрати в документі «Операція (бухгалтерій і податок. Облік)».

Сподіваємося, що оформлення браку продукції в 1С: Підприємство буде виконуватися вами оперативно і без будь-яких складнощів.

*/

Ваша заявка прийнята!

Наш менеджер зв’яжеться з Вами,
а поки пропонуємо ознайомитися з нашою книгою по роботі з первинними документами.