спілка автоматизаторів бізнесу оренда програм автоматизації

+38(093) 170-70-00 

sale@aktiv.ua

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 141

Як в BAS вести облік придбання основних засобів? Робимо проводки на прикладі

(оновлено 20.08.2020)

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

Будь-бухгалтер у своїй практиці стикається з необхідністю ведення обліку основних засобів. Але при переході на BAS 8, навіть самий звичайні і прості функція губляться або перестають бути зрозумілими. Щоб розібратися, як же працює облік в "вісімці", наведемо приклад проводки придбання основних засобів.

Про основні засоби

Засоби праці, які беруть участь в процесі виробництва, не змінюючи при цьому свою вихідну форму, називають основними засобами. При цьому, вони мають термін експлуатації більше року. За винятком накопичень амортизації, вартість основних засобів називають залишковою вартістю або чистими основними засобами. У бухгалтерському балансі основні засоби відображаються за залишковою вартістю.

Як вести основні засоби в BAS 8?

Припустимо, організація набуває один комп'ютерний монітор. Цей предмет відноситься до основних засобів. Щоб поставити його на облік, необхідно в програмі BAS в панелі функцій вибрати вкладку «Покупка», потім увійти в розділ «Надходження товарів і послуг», як показано на скріншоті.

Учет приобретения основных средств: проводки в BAS

Щоб врахувати в програмі покупку цього основного засобу, необхідно у вкладці «Надходження товарів і послуг» створити для нього новий документ. Для обліку покупки вибираємо вкладку «Обладнання» і заповнюємо всю необхідну інформацію про, що здобувається моніторі: контрагента, у якого купили техніку, склад, на якому знаходиться монітор, і список придбаних основних засобів - монітор. Якщо це необхідно, додаємо елемент в довідник, в групу «Устаткування щодо встановлення». При цьому варто звернути увагу, що групі призначений рахунок обліку тисячу п'ятсот двадцять один.

Учет приобретения основных средств: проводки в BAS

Як в BAS провести основний засіб?

У групі «Устаткування щодо встановлення» створюємо елемент основного засобу, вказуємо в ньому одиниці вимірювання кількості та ставку ПДВ. Після цього, монітор можна вибрати в основний документ.

Далі вказуємо кількість, ціну і проводимо документ. Рахунок обліку підставився автоматично. Натискаємо кнопку «Ок», документ сформував проводку на дебет рахунку 1521, яку відразу можна побачити на екрані.

Більш детально дізнатися про повний цикл обліку придбання основних засобів в BAS ви можете з наших відеоуроків BAS, розроблених сертифікованими викладачами. Залишайте коментарі та розкажіть, що вам ще було б цікаво дізнатися по цій темі.

*/

Ваша заявка прийнята!

Наш менеджер зв'яжеться з вами,
а поки ми пропонуємо дізнатися про важливі моменти роботи в BAS Бухгалтерія КОРП.