спілка автоматизаторів бізнесу оренда програм автоматизації

+38(093) 170-70-00 

sale@aktiv.ua

Як списати безнадійну заборгованість в 1С:Підприємство?

(оновлено 23.04.2021)

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

У сьогоднішній статті ми розглянемо покрокову інструкцію 2-х прикладах однорідних операцій в програмі 1С:Підприємство 8: списання безнадійної дебіторської заборгованості та списання безнадійної кредиторської заборгованості. Наведені нижче приклади иллюстрировались в конфігурації 1С:Підприємство УТП, проте показаний алгоритм дій підійде також і для 1С:Підприємство УВП 8.

Безпосередньо списання безнадійної заборгованості виконується в док-ті "Коригування боргу", вид операції "Списання безнадійної заборгованості", який використовується як для дебіторської, так і для кредиторської заборгованості. Сума боргу буде відображена у складі доходів або витрат діяльності підприємства.

Для списання різних видів заборгованості використовуйте відповідні вкладки документа "Коригування боргу". Такий реквізит як сума потрібен для списання заборгованості по бухобліку, а корреспондирующий рахунок (витрат або доходів) знаходиться у вкладці "Рахунки обліку". Спочатку ці рахунки заповнюються на підставі інформації в регістрі відомостей "Рахунки обліку (інші)".

як в 1с списати дебіторську заборгованість

Розглянемо приклад списання безнадійної дебіторської заборгованості в 1С:Підприємство 8

Уявімо, що ТОВ "Експрес" надало продукцію підприємству "Пілот" за умови подальшої оплати на суму 9 240 грн. з ПДВ. Далі "Пілот" стає банкрутом і вже не здатний погасити свою заборгованість.

1. Документ «Коригування боргу»

Для списання дебіторської заборгованості, сформуємо документ «Коригування боргу» з видом операції «Списання безнадійної заборгованості". Заповнимо інформацію на вкладці «Дебіторська заборгованість».

как в 1с списать дебиторскую задолженность

2. На наступному етапі переходимо на вкладку "Рахунки обліку".

На ній заповнена інформація про рахунки бухгалтерського обліку і статтях доходів і витрат, що використовуються в операціях по списанню заборгованості.

списание задолженности в 1с

3. Проводка документу

Далі проведемо документ для формування проводок по віднесенню до витрат суми списаної заборгованості без урахування ПДВ.

списание дебиторской задолженности в 1с

Розглянемо приклад списання безнадійної кредиторської заборгованості в 1С:Підприємство 8

Уявімо, що ТОВ "Експрес" оприбуткувало продукцію від підприємства "Укрпостачсбут" за умови подальшої оплати на суму 1 515 грн. з ПДВ. Надалі постачальник став банкрутом, і нам необхідно списати заборгованість.

1. Документ «Коригування боргу»

Створимо документ «Коригування боргу» з видом операції «Списання безнадійної заборгованості». Заповнимо інформацію на вкладці «Кредиторська заборгованість».

списание задолженности в 1с 8 пошаговая инструкция

2. Вкладка "Рахунки обліку"

Як і в попередньому прикладі, заповнюемо вкладку "Рахунки обліку" для відображення операції в бухгалтерському обліку

1с 8 списание кредиторской задолженности

3. Проводка документу

Під час проведення документ сформує проводки на суму списання без урахування ПДВ.

кредиторская задолженность как списать в 1с

Сподіваємося, що стаття допомогла Вам розібратися з питанням списання кредиторської та дебіторської заборгованості. Якщо залишилися питання, залишайте їх у коментарях. Наші фахівці дадуть відповідь на них по можливості.

*/

Ваша заявка прийнята!

Наш менеджер зв'яжеться з вами,
а поки ми пропонуємо дізнатися про важливі моменти роботи в BAS Бухгалтерія КОРП.