спілка автоматизаторів бізнесу оренда програм автоматизації

+38(093) 170-70-00 

sale@aktiv.ua

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 141

Розрахунок середнього заробітку за час відрядження в 1С:Підприємство ЗУП

(оновлено 09.06.2021)

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

Продовжуємо тему відряджень в 1С:Підпріємство 8. В одній з наших минулих статей ми докладно розглядали тему того, як документально оформити відрядження в 1С:Підприємство. Ознайомитися з інструкцією можна за посиланням: «Як оформити відрядження в 1С:Підприємство ЗУП».

Сьогодні ми розкриваємо тему розрахунку середнього заробітку за час відрядження в 1С:Підприємство Зарплата та Управління Персоналом 8.

1. Переходимо у документ «Оплата за середнім заробітком»

Щоб розрахувати середній заробіток за час відрядження, перейдіть в документ «Оплата за середнім заробітком».

2. Заповнюємо шапку документа

У шапці документа поля «Організація», «Відповідальний» і «Місяць нарахування» заповнюються даними за замовчуванням. При необхідності ви можете їх змінити.

  • Поле «Працівник» відповідно заповнюється даними про працівника, якому розраховується середній заробіток.
  • Навпаки рядка «Відхилення» прапорець «Цілоденний» поставлений автоматично. Ви можете поміняти його на «Змінний», якщо оплачувану період становить не більше зміни.
  • В поле «Вид оплати» вказуємо «Оплата за середнім заробітком», а рядок «Період з ... по ...» заповнюється відповідними датами наступного періоду відрядження. Натисніть на кнопку «Заповнити та розрахувати все». У табличній частині документа з'являться результати автоматичного розрахунку.

На вкладці «Розрахунок середнього заробітку» ви можете коригувати дод.параметри.

  • Поле «Період середньої» ― в ньому вказуються місяці, які будуть аналізуватися при заповненні таблиці документа.
  • Поле «Вид урахування часу для середньої» ― вказується спосіб розрахунку середньої: по робочих днях, годинах або календарним дням. Для відряджень за замовчуванням розраховується по робочих днях.
  • В поле «Кількість місяців» за замовчуванням встановлено 2 місяці.

3. Заповнюємо табличну частину

У табличній частині «Розрахунок середньої» сума заповнюється помісячно.

У рядку «(для середніх) По заробітку» вказується основна сума за місяць. Види розрахунку, що увійшли в цей показник, можна побачити у вигляді розрахунку середньої.

4. Коефіцієнт збільшення окладів

Зверніть увагу на коефіцієнт збільшення окладів. Всі його зміни реєструються в документі «Зміна коефіцієнтів підвищення окладів». У разі, якщо коефіцієнт введений в середині місяця, то під час заповнення таблиці «Розрахунок середньої» за місяць введе 2 рядки: перша від початку місяця до введення нового коеф., а друга починаючи з дати введення коеф. і до закінчення місяця. Всі суми нарахувань і часу будуть відповідно розділені пропорційно робочим дням.

Якщо працівник не відпрацював жодного дня протягом 2 місяців, то середня зарплата розраховується на підставі встановленої в договорі тарифної ставки (місячного окладу), а в табличній частині «Розрахунок середньої» вказується вид заробітку «За окладу».

У стовпці «Сума (повна)» міститься інформація про початкову суму, яка використовується в наступних обчисленнях до застосування коеф. і пропорцій.

Натисніть на кнопку «Розрахувати», розташовану поруч з реквізитом «Сума середньої». Кінцева сума в стовпці «Сума» розділиться на суму часу, використаного при розрахунку.

Далі, використовуючи обробку «Аналіз неявок», створіть новий документ на підставі документа «Відрядження організацій». В обробці виконайте наступне:

  • вид оплати вкажіть «Оплата за середнім заробітком»;
  • створіть розрахункові документи по кнопці «Створити» на командній панелі обробки;
  • по кнопці «Відкрити розрахунковий» перейдіть в розрахунковий документ і по кнопці «Заповнити та розрахувати все» розрахуйте його.

На рис.7 ви можете побачити приклад процесу створення документа «Оплата за середнім заробітком».

5. Робота за сумісництвом

Якщо співробітник працює за внутрішнім сумісництвом, то його заробіток враховується при розрахунку середнього на підставі налаштувань обліку (меню «Підприємство - вкладка« Розрахунок заробітної плати »- прапор« Не враховувати сумісників при розрахунку середнього заробітку »).

При автозаповнення таблиці «Нарахування» введуть 2 рядки окремо по кожному нарахуванню. А при розрахунку за основним буде розрахована сума з урахуванням нарахування сумісника, за сумісництвом будуть нульові значення в графі «Результат».

6. Відрядження у вихідний день

В случае, когда период командировки попадает на выходной день и этот день должен быть оплачен, перед заполнением документа «Оплата по среднему заработку» вам нужно создать индивидуальный график работы и отметить этот выходной день как рабочийУ разі, коли період відрядження припадає на вихідний день і цей день повинен бути оплачений, перед заповненням документа «Оплата за середнім заробітком» вам потрібно створити індивідуальний графік роботи і відзначити цей вихідний день як робочий.

Сподіваємося, питання як розрахувати відрядження в 1С:Підприємство більше не буде викликати у вас труднощів.

*/

Ваша заявка прийнята!

Наш менеджер зв'яжеться з вами,
а поки ми пропонуємо дізнатися про важливі моменти роботи в BAS Бухгалтерія КОРП.