спілка автоматизаторів бізнесу оренда програм автоматизації

+38(093) 170-70-00 

sale@aktiv.ua

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 147

Як 1С: Підприємство полегшує роботу сільськогосподарських підприємств?

(оновлено 09.02.2021)

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

Здавалося б, як пов'язані 1С: Підприємство і працівники сільськогосподарського напрямку? Але навіть в таких підприємствах необхідно вести бухгалтерію, вчасно здавати звіти в державні органи і, звичайно ж, платити зарплату співробітникам. Розглянемо останню функцію на прикладі.

Бухгалтер С.В. Петрова на СГФ «Ромашка» розраховує заробітну плату вручну. А бухгалтер Волошина Т.П. нараховує зарплату в програмі Бухгалтерія сільськогосподарського підприємства для України 2.0.

Як ви думаєте хто швидше розрахує зарплату, якщо трактористи на одному і на другому підприємстві працюють по різних видах робіт і розцінками?

1. Дорожній лист

Наприклад, тракторист Любимов Г.В. задіяний і на зборі врожаю, і на польових роботах.

На зображенні ви бачите відображення збору врожаю згідно нарахування по дорожнім листом в програмі 1С:Підприємство Бухгалтерія сільськогосподарського підприємства для України 2.0.

Дорожній лист в 1С

Як Ви можете бачити в зведеному дорожньому листі ми вказуємо дати, коли тракторист працював, причому з аналітикою на яких полях, і який урожай збирав, що важливо для розрахунку собівартості за видами зернових культур в розрізі врожаїв різного періоду.

2. Розрахунок собівартості

Так як в довідниках внесена коректна інформація по ставках для розрахунку робіт за дорожніми листами і відсоток надбавки за класність (10%) - розрахунок проводиться автоматично.

Розрахунок собівартості

Для обліку машинно-тракторного парку в конфігурації Бухгалтерія СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО підприємства для України 2.0 передбачений документ «Подорожній лист сільськогосподарської техніки». Цей документ відображає операції по переміщенню ПММ (паливно-мастильних матеріалів) на водія трактора чи комбайна, списання ПММ за нормою, розрахунок заробітної плати водія і помічників. Заповнення форми документа слід почати з вибору «Сільгосптехніки». При виборі техніки автоматично заповнюється реквізит «Водій». Заповнення цього документа аналогічно попередньому.

У табличну частину документа вносяться:

 • календарний день виконання роботи;
 • технологічну операцію;
 • рахунок витрат з аналітикою;
 • відпрацьований час.

Реквізити «Норма вироблення» і розцінка проставляються автоматично з регістрів.

Мінлива еталонна вироблення, умовні гектари розраховується автоматично.

Зарплату помічникові також нараховуємо в дорожньому листі. При виборі реквізиту «Є помічник» стає доступною додаткова таблична частина, де можна вказати помічників і відсоток, за яким розраховується їх заробітна плата.

3. Нарахування по польовим роботам

Нарахування по польовим роботам

До цієї конфігурацію включений наряд, призначений для оплати праці робітників за відрядними розцінками (меню «Зарплата» - «Відрядний наряд»).

Перш ніж починати роботу з цим документом, рекомендується занести відомості «Види робіт ручна праця». Для цього необхідно в довіднику «Технологічні операції» (меню «Зарплата» - «Технологічні операції») для кожної технологічної операції заповнити регістр відомостей «Види робіт ручна праця».

Документ «Відрядний наряд» допускає чотири види операцій:

 • Відрядний наряд списку.
 • Відрядний наряд.
 • Відрядний наряд на польові роботи.
 • Відрядний наряд на польові роботи бригади.

На початку роботи з документом необхідно встановити потрібний вид операції та заповнити реквізити шапки документа.

Вид операції «Відрядний наряд» і «Відрядний наряд на польові роботи» вводиться на одного працівника (необхідно заповнити відповідний реквізит в шапці документа) і являє собою перелік робіт, обраних з довідника «Технологічні операції». У графі «Відпрацьовано днів» і «Відпрацьовано годин» проставляється кількість відпрацьованих днів і годин. Якщо в даних по технологічної операції зазначено, що розцінка застосовується до годин, результат буде розрахований виходячи з відпрацьованих годин і розцінки.

На закладці «Додатково» необхідно вказати витратний рахунок і його аналітику по нарахуванню заробітної плати з цього відрядження наряду. Також аналітику можна вказати в табличній частині документа для кожної роботи окремо. Пріоритетом при цьому користується витратний рахунок, вказаний в табличній частині. Тобто, якщо за більшістю введеним робіт треба встановити однаковий рахунок і аналітику, а для кількох - інші, краще зробити це в такий спосіб: на закладці «Додатково» встановлюється загальний рахунок і аналітика, а в табличній частині для необхідних робіт встановити інший.

Вид операції «Відрядний наряд списком» і «Відрядний наряд на польові роботи бригади» вводиться на кілька працівників (в шапці документа необхідно заповнити реквізит «Технологічна операція») і являє собою перелік співробітників, що виконують одну технологічну операцію. У графі «Відпрацьовано днів» і «Відпрацьовано годин» проставляється кількість відпрацьованих днів і годин. Аналогічно з попереднім операціям, якщо в даних по технологічної операції зазначено, що розцінка застосовується до годин, результат буде підрахований виходячи з відпрацьованих годин і розцінки.

Крім того, на закладці «Додатково» (для всіх видів операцій) є можливість включити/відключити видимість додаткових колонок в табличній частині «Нарахування».

Не можна вводити одному і тому ж співробітникові нарахування виду «Відрядний наряд», «Бригадний наряд», «Подорожні листи» в один і той же період. При виникненні цієї ситуації система відпрацьовує конфліктну ситуацію і попереджає про неї. Якщо все ж треба ввести в один і той же період описані вище документи, то треба в «налаштуваннях параметрів обліку (ІН-АГРО)» на вкладці «Зарплата» встановити прапорець «Одночасне виконання декількох робіт». Тоді система не контролюватиме введення декількох вищевказаних документів в один і той же період часу.

Документ «Бригадний наряд» дозволяє реалізувати різні варіанти бригадних нарядів. Відомо, що вихідними даними для розрахунку будь-якого наряду є сума фонду заробітної плати, виданої на наряд, відпрацьовані кожним співробітником бригади години, розмір погодинного тарифу і коефіцієнт трудової участі кожного працівника. Опції документа «Розраховувати по КТУ», «Розраховувати по окладу», «Розраховувати по годинах» дозволяють визначити той чи інший спосіб розподілу суми наряду, визначеної в реквізиті «Сума наряду». У формі документа також слід вибрати з довідника «підрозділ» бригаду, співробітникам якої закривають наряд.

4. Розрахунок заробітної плати

І в ув'язненні сам розрахунок заробітної плати і розрахунковий лист за вересень 2020.

Розрахунок заробітної плати

Сподіваємося Ви звернули увагу, що в програмі облік і аналітика ведеться в розрізі всіх культур, які вирощує підприємство. Адже згідно правильного розподілу і сформується достовірна інформація за реальною собівартістю кожної культури.

При роботі з нарахуваннями зарплати працівникам організації важлива правильність розрахунку сум нарахувань і утримань відповідно до ставок податків чинного законодавства.

Інформація про податки і збори, включаючи внески до загальнодержавних фондів обов'язкового страхування, зберігається в довіднику «Податки». Будь податок слід вводити окремим елементом довідника, якщо він характеризується своєю власною базою оподаткування та ставкою (шкалою ставок).

Ставки податків задаються в регістрі відомостей «Шкала ставок внесків». Для кожного з податків може бути передбачена або одна ставка, або шкала ставок.

При заповненні шкали слід для одного і того ж вимірювання Податок заповнити кілька порогів шкали, тобто вказати номер порога і його значення (ресурс Поріг). Номери порогів повинні вказуватися послідовно ( «Поріг 1», «Поріг 2», ... і т.д.) в порядку зростання їх значень. Ресурс Ставка повинна бути заповнена ставкою податку, що застосовується, якщо база оподаткування не перевищує зазначений поріг.

При заповненні інформації про податок, який не має шкали, а тільки одна ставка слід в якості номера порога встановити «Поріг 1». Як порога встановити будь-який свідомо велике число, наприклад, 9999999 999,99.

Необхідні регістри можна заповнити в «Облікової політиці по персоналу» за посиланням «Додаткові настройки внесків», «Додаткові настройки ПДФО», «Нормативні величини для розрахунку зарплати».

Як правило, ставки одного і того ж податку однакові для всіх підприємств і організацій. Такі ставки податків слід вносити в реєстр, залишаючи порожнім значення вимірювання «Організація». Якщо ж для якогось податку ставка може змінюватися від однієї організації до іншої, то при заповненні регістра слід заповнити вимір «Організація» і вказати ставку податку для цієї конкретної організації.

Реквізит "Стаття податкової декларації» використовується в тому випадку, якщо в регламентованої звітності з цього податку потрібно виділяти нарахування за різними ставками в окремих статтях відповідних податкових декларацій.

Слід зазначити, що інформація про ставки податків, для розрахунку яких в конфігурації передбачені спеціальні, більш складні правила, зберігаються в окремих регістрах відомостей, що мають спеціалізовану структуру. Наприклад, інформація про ставки податку на прибуток зберігається в регістрі «Ставки податку на прибуток», а інформація про ставки податку на доходи фізичних осіб - в регістрі «Ставки ПДФО». Розмір і спосіб застосування пільги по ПДФО відображається в довіднику «Види пільг ПДФО», а поріг і ставка - в реєстрі відомості «розмір пільг ПДФО».

Відомості про межі податків вказується в реєстрі «Гранична величина бази внесків».

Інформація про мінімальну заробітну плату зберігається в регістрі відомостей «Мінімальна оплата праці».

Розмір прожиткового мінімуму вказується в реєстрі «Прожитковий мінімум».

Остаточний, підсумковий розрахунок сум нарахувань і утримань проводяться безпосередньо в формі документа «Нарахування зарплати працівникам організацій» (меню «Зарплата» ― «Нарахування зарплати працівникам організацій»).

Нарахування зарплати виконується в наступному порядку:

 1. Створюється новий документ «Нарахування зарплати працівникам організацій», в його шапці вказуються необхідні реквізити ( «Місяць нарахування», «Організація», можна вказати конкретний підрозділ організації).
 2. Заповнюється список працівників (список можна заповнити автоматично за допомогою кнопки «Заповнити» командній панелі табличній частині «Працівники організації», при цьому автоматично підтягнуться до табличної частини «Співробітники організації» всі працівники, які значаться в організації (і якщо зазначений підрозділ, то що вважаються в цьому розділі) і фізичні особи, які працюють за договором ЦПХ у місяці нарахування. кнопка «Заповнити» командній панелі форми документа дозволить заповнити всі табличні частини документа, а кнопка «Розрахувати» командній панелі форми документа - розрахує необхідні суми.
 3. У цьому документі можна зробити коригування та перерахунок раніше розрахованих сум. А саме, для автоматичного перерахунку ПДФО призначена кнопка «Розрахувати» на закладці ПДФО і аналогічні кнопки на закладках «Нарахування», «Внески ФОП» і «Зміст».

При необхідності проводиться коригування розрахованих сум.

Крім того, на кожній розрахунковій сторінці ( «Нарахування», «ПДФО», «Внески ФОП») існує меню «За працівнику», в якому є кнопки «Заповнити» і «Розрахувати», за допомогою яких можна заповнити і розрахувати записи по конкретному працівникові, виділеному курсором в табличній частині «Працівники організації».

Також в зазначеному меню на закладках «Нарахування», «Зміст» і «Внески ФОП» є кнопка «Додати нарахування», «Додати податок», «Додати вміст» і «Додати внесок ПП» відповідно, що дозволяє вручну для цього працівника додати новий вид розрахунку або податок.

На кожній розрахунковій сторінці документа присутні дві закладки: «Розрахунок» і «Проводка».

Заповнення робиться наступним чином: аналізується значення в регістрі відомостей «Планові нарахування працівників організацій» (значення треба встановити документами «Прийом на роботу в організацію», «Кадрове переміщення організації»).

Як бачимо, нарахування зарплати в програмі 1С:Підприємство Бухгалтерія сільськогосподарського підприємства для України 2.0. відбувається швидше і простіше, ніж вручну. Крім того, завдяки спеціалізації конфігурації, в ній присутній ряд функцій, що спрощують і автоматизують ведення обліку. Придбати програму ви можете на нашому сайті.

Купити 1С: Підприємство Бухгалтерія СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО підприємства.

*/

Ваша заявка прийнята!

Наш менеджер зв'яжеться з вами,
а поки ми пропонуємо дізнатися про важливі моменти роботи в BAS Бухгалтерія КОРП.