спілка автоматизаторів бізнесу оренда програм автоматизації

+38(093) 170-70-00 

sale@aktiv.ua

Розрахунок торгової націнки в 1С:Підприємство 8

(оновлено 19.08.2020)

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

Традиційно багато питань у бухгалтерів торгових підприємств викликає саме порядок розрахунку націнки. У цій статті ми крок за кроком розберемо як проводити цю операцію у 1С:Підприємство 8 та на прикладах покажемо використання всіх необхідних для цього функцій.

Розрахунок націнки в Бухгалтерія ред. 2.0

Для роздрібної торгівлі у конфігурації «Бухгалтерія для України» реалізовано два способи обліку товарів. При виборі в налаштуваннях облікової політики методу «По продажній вартості» ціна продажу товарів буде сформована з використанням субрахунку 285 «Торгова націнка».

торгова націнка 1с

Слід звернути увагу на особливості цього методу:

В бухгалтерському обліку нарахування торгової націнки відображають проводкою Дт 282 Кт 285.

Для реалізованих товарів торгову націнку розраховують як добуток між продажною (роздрібною) вартістю товарів і середнім відсотком торгової націнки, який обчислюють за наступною формулою:

1с розрахунок торгової націнки

Різниця продажної вартості і суми торгової націнки на ці товари дорівнює собівартості реалізованих товарів.

Розрахунок торгової націнки на прикладі в 1С: Підприємство

При обранні цього способу для вивчення обліку торгової націнки, змоделюємо наступний приклад.

Сума залишку товарів на початок періоду за продажною вартістю складає 200 000 грн., сума нарахованої націнки - 60 000 грн.

Ця інформація доступна з оборотно - сальдових відомостей по субрахунках 282 «Товари в торгівлі» та 285 «Торгова націнка»

Наприклад, за обраний період сума надходження товарів склала 150000 грн. При передачі товарів в роздрібну точку на них нарахована націнка в сумі 45000 грн. Продажна вартість при цьому дорівнює 150000 + 45000 = 195000 грн.

Спочатку товари оприбутковані на склад документом «Надходження товарів і послуг» і відображені в обліку до дебету субрахунку 281 «Товари на складі»

торгова націнка в 1с бухгалтерія

Перед переміщенням товарів в торговельну точку необхідно оформити документ «Встановлення цін номенклатури», щоб зафіксувати роздрібну ціну.

проводки в 1с торгова націнка

Передачу товарів зі складу в торгівлю оформлюємо документом «Переміщення товарів». Цим же документом нараховується торгова націнка на передані в торгівлю товари.

як в 1с відобразити торговельну націнку

Розрахуємо середній процент торгової націнки для нашого прикладу за наведеною вище формулою:

облік торгової націнки в 1с

Припустимо, що протягом місяця через неавтоматизовану торгову точку реалізовані товари на суму 178000 грн. Тоді сума націнки становить:

списання торгової націнки в 1с

Реалізацію товарів оформляємо документом «Прибутковий касовий ордер» з видом операції «Роздрібний виторг»

як відобразити торговельну націнку в 1с

Аналізуючи проведення, звертаємо увагу, що в собівартість реалізованих товарів (Дт 902) віднесена продажна вартість товарів, до складу якої включена і сума торгової націнки.

як зробити торговельну націнку в 1с

Це пов'язано з особливостями методики формування собівартості реалізованих у роздріб товарів. Початково в дебет субрахунку 902 списується продажна вартість товару, що містить і торгову націнку. Після розрахунку середнього відсотка торгової націнки по закінченню періоду із субрахунку 902 «Собівартість реалізованих товарів» сторнується сума торгової націнки реалізованих товарів.

Коригування собівартості реалізації товарів методом сторно відбувається в регламентному документі «Закриття місяця». Аналізуючи проводки, сформовані цим документом, переконуємося, що сума коригування співпадає з розрахунковою сумою торгової націнки на реалізовані товари.

коригування собівартості

Сподіваємося, що дана покрокова інструкція була вам корисна. Якщо у вас залишилися питання - задавайте їх у коментарях, наші фахівці обов'язково дадуть відповідь. Дивіться ілюстративний відео-урок .

*/

Ваша заявка прийнята!

Наш менеджер зв'яжеться з вами,
а поки ми пропонуємо дізнатися про важливі моменти роботи в BAS Бухгалтерія КОРП.