спілка автомазитароії бізнесу оренда програм автоматизації

0-800-750-680 

sale@aktiv.ua

Загальна характеристика прикладного рішення 1С:Підприємство Бухгалтерія 8

(оновлено 23.04.2021)

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

Хмарна версія 1С:Підприємство

1С:Підприємство Бухгалтерія ― це найпоширеніший спосіб автоматизації бухгалтерського обліку у країнах СНГ. На сьогодні найбільш поширеними є дві версії цієї програми, а саме 7.7 і 8.

Чим відрізняється версія 7 і "вісімки"?

1С:Підприємство 8 ― це остання версія програми. Вона вважається найбільш вдалою і зручнішою у порівнянні із попередньою розробкою ― 1С:Підприємство 7. Нова версія дає змогу завжди працювати з актуальними формами документів, власноруч проводити налаштування інтерфейсу, а також вести кілька підприємств у одній базі. Також, вісімка зберігає усі данні в одній базі, що дозволяє проводити резервне копиювання, та за необхідності відновлювати базу. Розглянемо відмінності більш детально.

Переваги 1С:Підприємство 7.7

Для стабільної роботи в програмі не вимагається наявність потужньої операційної пам’яті комп'ютера, а для збереження бази даних достатньо карти пам'яті розміром від 10 до 100 МВ.

Користувачі можуть самостійно без допомоги спеціаліста виправляти зовнішні друковані форми. Це пояснюється тим, що форми зберігаються у файлах каталогу даних ― mxl.

Недоліки 1С:Підприємство 7.7

 1. Відсутня можливість ведення бухгалтерського обліку в єдиній базі для кількох підприємств.
 2. Складні налаштування інтерфейсу: навіть змінити розташування кнопок без фахівця буде доволі важко.

Переваги 1С:Підприємство 8

 1. У всіх конфігураціях можливо вести облік для кількох підприємств в єдиній інформаційній базі.
 2. Зручний і зрозумілий зовнішній вигляд програми, у якому користувач може без допомоги програміста вносити будь-які налаштування.
 3. Легка інтеграція із сайтом компанії, що може стати корисною при швидкісному оновленні асортименту або зміні цінової політики.
 4. Наявна можливість розподіляти інформаційну базу.
 5. Всі конфігурації мають зовнішню обробку даних, що забезпечує надійний захист інформаційної бази, а також відновлення бази яка була втрачена.

Недоліки 1С:Підприємство 8

 1. Для роботи програми необхідно аби операційна система комп'ютера відповідала вимогам розробника. Навіть порожня база займає близько 200 МВ пам'яті. Для роботи без перебоїв оперативна пам'ять має становити 1024 МВ, а процесор ― 1500 Мгц.
 2. І все ж, швидкість роботи набагато менша у порівнянні з попередньою версією.

Ще більше зручних розширень отримала й одна з найпопулярніших конфігурацій програми ― Бухгалтерія 8:

 • В оновленій восьмій версії відповідність форми звітності відстежується програмою в автоматичному режимі. В 7.7 цей процес необхідно контролювати самотужки.
 • Всі розділи “важкого” звіту можна з легкістю відстежувати на одному екрані, а також швидко переміщуватися між підрозділами й вносити доповнення.
 • На відміну від "сімки", у новій версії перевірка правильності заповнення звітності відбувається в автоматичному режимі.
 • Визначення суми нарахувань й відрахувань відбувається в автоматичному режимі.
 • В Бухгалтерії 8 для роз'яснення результатів автоматичних процесів розрахунків під час закриття місяця розроблена група спеціальних звітів “Довідки-розрахунки”. За допомогою цих звітів користувач може детально проаналізувати спосіб розрахунків починаючи з вихідних даних і завершуючи формуванням проводок, що набагато спрощує процес контролю закриття місяця.
 • В оновленій версії користувач може з легкістю проаналізувати проводки, й за необхідністю відредагувати їх.
 • Підтримується розрахунок не тільки через касу, а й через банк з можливістю використання розрахункових карток.

Також у версії 8 присутній “помічник”. З його допомогою користувачі завжди отримують автоматичну поміч у питаннях “Як це зробити?”

Як користуватися програмою 1С:Підприємство Бухгалтерія

“Як встановити 1С:Підприємство?” ― це найактуальніше питання серед починаючих корисутувачів. Цей процес не є важким, і бути програмістом для цього зовсім не обов'язково.

Отже, процес встановлення можна умовно розподілити на дві дії:

 • встановлення власне платформи, а також ключа захисту;
 • встановлення необхідної конфігурації (Для прикладу розглянемо на базі 1С:Підприємство Бухгалтерія 8).

Для того, щоб встановити 1С:Підприємство необхідно зайти у папку з даними для налаштування й запустити файл «setup.exe». Перед користувачем одне за одним буде виникати вікно з базовими налаштуваннями, які кожен обирає індивідуально. Кінцевим етапом встановлення програми 1С:Підприємство буде налаштування драйвера ключа захисту: встановіть помітку в відповідному полі запиту. На цьому встановлення програми 1С:Підприємство завершується.

Для запуску конфігурації 1С:Підприємство Бухгалтерія 8 так само, як і для платформи необхідно активувати «setup.exe» з архіву. В установнику можна залишити все за замовчанням ― 3 рази натиснути кнопку далі й встановлення завершено!

Після того, як ви розібралися з самою програмою можна переходити до наступного етапу ― створення нової бази 1C.

Розширені можливості 1С:Підприємство Бухгалтерія 8 щодо ведення обліку:

 • документів: основним способом відображення господарських операцій в обліку є ведення документів програми, відповідних первинним бухгалтерським документам. Крім того, допускається безпосереднє ведення окремих проводок;
 • декількох організацій: за допомогою програми можна вести бухгалтерський і податковий облік господарської діяльності декількох організацій. Облік по кожній організації можна вести в окремій інформаційній базі;
 • матеріально-виробничих запасів: товарів, матеріалів і готової продукції реалізований згідно ПБУ 5 «Облік матеріально-виробничих запасів» і методичних вказівок щодо його застосування; складський облік;
 • комісійної торгівлі та агентських договорів: у програмі підтримується облік за комісійними (агентським) договорами на продаж і на закупівлю;
 • розрахунків з контрагентами, основних засобів і нематеріальних активів, непрямих витрат, заробітної плати та персоніфікований облік.

Також варто відмітити, что стали ширшими можливості щодо підтримки різних систем оподаткування, підтримки обліку діяльності організацій, що мають відокремлені підрозділи.

Для того, щоб в повній мірі експлуатувати програму Бухгалтерія 8 користувач (в даному випадку бухгалтер) обов'язково повинен на 100% розуміти призначення кожної із запропонованих йому функцій. Завдяки цьому бухгалтер отримає цінний результат ― грамотно автоматизований облік. Отримати всі необхідні знання з роботи в 1С:Підприємство і потренуватися практично можна за допомогою спеціалізованих курсів.

Для того, щоб ознайомитися з функціоналом скористуйтеся демо-версією.

*/

Ваша заявка прийнята!

Наш менеджер зв’яжеться з Вами,
а поки пропонуємо ознайомитися з нашою книгою по роботі з первинними документами.