У цій статті ми на прикладах розглянемо методику оформлення продажу товарів через торгових представників. Матеріали використовувані в статті змодельовані в конфігурації 1С:Підприємство Управління торговим підприємством для України, але можна застосувати і до 1С:Підприємство Управління торгівлею для України. У статті розглянемо наступні питання:
Вступні положення
Розберемо наступну ситуацію: підприємство, яке торгує оптово-роздрібної продукцією, продає частку товарів за допомогою залучення торгових представників, які безпосередньо реалізують продукцію споживачеві. Щодня торговий представник здає звіт по реалізованих товарів. Таким чином він документує свої реалізації в базі даних, а продукцію, яку не вдалося реалізувати, відправляє на склад фірми.
Керівники організації повинні аналізувати і відстежувати реалізацію продукції своїх торгових представників, порівнювати обсяги проданих ними товарів і дані про прибуток, яку вони приносять підприємству. Крім цього потрібно стежити за кількістю нереалізованої продукції, яка з тієї, чи іншої причини знаходиться у співробітника, який ще не склав звітність по ній.
- "Підрозділи" ― потрібно створити групу "Торгові представники", яка повинна знаходитися в відділі, де працюють співробітники.
- "Склади" ― в цьому розділі також необхідно створити аналогічну групу "Торгові представники", але кожного працівника потрібно закріпити, як окремий склад.
Звітність по товару в 1С:Підприємство Управління торгівлею
Передача продукції працівнику здійснюється за допомогою документа "Переміщення товару". В даному випадку Вам потрібно вибрати співробітника, якому виробляється передача товару як склад.
Необхідні дані потрібно внести в документ як підрозділи. Ви можете це зробити у вкладці "Додатково".
Реалізація продукції клієнту торговим представником
Під час оформлення товару у покупця в документах як склад вказується склад торгового представника.
Вся необхідна інформація клієнту про торговому представнику також вноситься в документи як підрозділ.
Повернення нереалізованих товарів торговим представником
Рух товарів в "1С:Підприємство Управління торгівлею" проводиться документом "Переміщення товарів". Торговий представник вказується як склад-відправника, а складом-одержувача ― організація, яка приймає товар.
Валовий прибуток в 1С:Підприємство Управління торгівлею
Для аналізу результатів і ефективності Ваших торгових представників використовуйте звіт ― "Валовий прибуток".
У пункті "Відбір" організуйте відбір по раніше створеній групі "Торгові представники", а у вкладці "Угруповання рядків" ― "Підрозділ", "Покупець". Є можливість створити додаткові реквізити номенклатури 1С:Підприємство 8 "Управління торгівлею".
Після того, як Ви налаштували всі пункти натисніть кнопку "Сформувати звіт" в розділі "Валовий прибуток".
Завдяки цьому звіту, Ви можете переглядати, аналізувати і порівнювати продажу своїх торгових представників за поставлені Вами періоди. Щоб це зробити, потрібно додати позначки за днями, тижнями та т.п. в настройках угруповань.
Після завершення всіх налаштувань в розділі "Відомість по товарах" клікніть на кнопку "Сформувати".
Виникли питання? Пишіть їх в коментарі. Ми максимально швидко на них відповімо.