спілка автоматизаторів бізнесу оренда програм автоматизації

+38(093) 170-70-00 

sale@aktiv.ua

Коефіцієнт підвищення окладу в конфігурації "Управління торговим підприємством для України"

(оновлено 20.08.2020)

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

У сьогоднішній статті ми зупинимося на питанні коригування виплат у зв'язку з підвищенням окладу в розрахунковому періоді. Згідно п.10. Порядку № 100 необхідно коригувати виплати, які враховуються при розрахунку середнього заробітку і нараховані до такого підвищення, на коефіцієнт підвищення окладів (тарифних ставок) на підприємстві. Дані коригування виконуємо для нарахування оплати відпусток, оплати днів відряджень за середнім, нарахування матеріальної допомоги в розмірі середнього заробітку тощо.

Розглянемо на практичних прикладах, як відобразити коефіцієнт підвищення окладів в конфігурації "Управління торговим підприємством".

Використання коефіцієнта коригування при розрахунку відпускних

Змоделюємо наступну ситуацію:

Співробітник прийнятий на роботу 01.11.2018 з окладом 5000,00 грн. У січні 2019 роки йому підвищений оклад до 6500 грн. В період з 01.05.2019 по 14.05.2019 співробітник хоче використати частину щорічної відпустки.

Прийом співробітника на роботу оформляємо документом "Прийом на роботу в організацію":

Прийом на роботу в організацію

Коефіцієнт підвищення окладу склав: 6500/5000 = 1,3. Оформимо підвищення окладу в документі "Кадрове переміщення" за 01.01.2019.

Поставимо коефіцієнт підвищення окладу в поле "Індексація заробітку з коефіцієнтом":

Індексація заробітку з коефіцієнтом

Перевіримо, що в регістрі відомостей "Коефіцієнти підвищення окладів" зафіксований встановлений коефіцієнт (розділ "Операції" при включеному інтерфейсі "Повний"):

розрахунок коефіцієнта підвищення окладу

Переконаємося, що даний коефіцієнт буде використаний при розрахунку середньої заробітної плати для нарахування відпускних за період 01.05.2019 по 14.05.2019.

Розрахунок відпускних зробимо в документі "Нарахування відпустки працівникам організації". У шапці документа зазначимо працівника. Заповнимо дні відпустки в табличній частині документа "Вид розрахунку".

Далі сформуємо документ автоматично, скориставшись кнопкою "Заповнити та розрахувати всі". Перевіримо заповнення закладки "Розрахунок середнього заробітку". На малюнку нижче видно, що суми виплат за період до підвищення окладу враховані в розрахунку із застосуванням коефіцієнта підвищення окладу:

документ зміна коефіцієнтів підвищення окладів

Застосування коефіцієнта для оплати днів відряджень

Приклад. Співробітник прийнятий на роботу 01.11.2018 з окладом 4000,00 грн. З 01.01.2019 оклад підвищено до 6000,00 грн. В період з 12.02.2019 по 15.02.2019 співробітник перебуває у службовому відрядженні.

Оклад при прийомі на робіт зазначений в документі "Прийом на роботу в організацію".

Візьміть на замітку, що підвищення окладу з зазначенням коефіцієнта можна відобразити і в документі "Введення відомостей про планові нарахування та утримання":

Введення відомостей про планові нарахування та утримання

Перевіримо заповнення відомостей в реєстрі "Коефіцієнти підвищення окладів":

Коефіцієнти підвищення окладів

Розрахунок середньої заробітної плати для оплати днів відрядження виконуємо в документі "Оплата за середнім заробітком". У шапці документа виберемо співробітника. У групі "Розрахунок" вкажемо період відрядження і вид розрахунку "Відрядження". Після це автоматично розрахуємо документ по кнопці "Заповнити та розрахувати всі".

Перевіримо заповнення закладки "Розрахунок середнього заробітку". Для розрахунку обрані нарахування за два попередні місяці. Сума нарахувань за грудень 2018 р до підвищення окладу включена в розрахунок з використанням коефіцієнта і врахована при обчисленні середньої заробітної плати:

Розрахунок середнього заробітку

Наведені приклади виконання розрахунків можна виконати вручну для перевірки сум нарахувань для контролю операцій в системі.

Виконавши ці прості дії в програмі, бухгалтер зможе автоматизувати розрахунок середньої заробітної плати і уникнути помилок у своїй роботі.

Сподіваємося, що цей матеріал буде корисний користувачам конфігурації "Управління торговий підприємством для України".

*/

Ваша заявка прийнята!

Наш менеджер зв'яжеться з вами,
а поки ми пропонуємо дізнатися про важливі моменти роботи в BAS Бухгалтерія КОРП.