спілка автоматизаторів бізнесу оренда програм автоматизації

+38(093) 170-70-00 

sale@aktiv.ua

Як оприбуткувати BAS Бухгалтерія 8

(оновлено 20.08.2020)

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

На сьогоднішній день, для ефективного робочого процесу компанії та організації використовують безліч різноманітних за призначенням комп'ютерних програм. З їх допомогою підприємство може в повній мірі реалізувати поставлені перед співробітниками завдання і досягти поставлених цілей. Відображення витрат на покупку програмних продуктів - одна з поширених бухгалтерських завдань. Розглянемо ключові моменти щодо того, як правильно оприбуткувати програму BAS Бухгалтерія 8.

Оприбуткування програми BAS покроково

Щоб почати оприбуткувати BAS Бухгалтерія 8, виконайте наступні дії:

 • Перейдіть в "Довідники ― Необоротние активи ― Нематеріальні активи", натисніть "Додати". Перед вами відкриється вікно, в яке ви вписуєте назву нематеріального активу (в нашому випадку, це програма BAS Бухгалтерія 8).
Оприбуткування програми BAS
 • Заповніть податкові призначення з довідника "Податкові призначення активів і витрат". Якщо є така необхідність, то заповніть та інші відомості. Далі натисніть "Записати ― Ок".

Для подальшого відображення операцій з надходження НМА вам слід виконати наступне:

 • Створіть новий документ по кнопці "Додати".
 • Заповніть дату, поле "Організація", виберіть контрагента з довідника "Контрагенти".
 • Поле "Договір" заповниться в автоматичному режимі після того, як вами буде вибрано контрагента.
 • Переходимо на вкладку "Нематеріальні активи" створіть нову сходинку за допомогою кнопки "Додати". Перейдіть в довідник "Нематеріальні активи" і виберіть потрібний вам об'єкт. Автоматично буде проставлена ​​відмітка про поставку основних фондів.
 • За кнопці "Підбір" відкрийте довідник "Нематеріальні активи" і виберіть потрібний об'єкт. Він переноситься в табличну частину документа.
 • Проставляємо суму. Автоматично буде заповнений рахунок +1541 (Придбання нематеріальних активів). Колонка "Податкове призначення" також буде заповнена автоматично.
 • Переходимо на вкладку "Додатково" і додайте номер і дату, які вказані в накладній від постачальника. Можете вибрати підрозділ, для якого купувалася програма (виберіть потрібну позицію в довіднику "Підрозділи").
 • Натисніть "Ок" і здійсніть проводку документа.
проводка оприбуткування BAS

Оприбуткування оновлень для програми BAS

Практично всі комп'ютерні програми для коректної роботи вимагають вчасно встановлювати оновлення, а пов'язані з бухгалтерським і податковим облік потребують ще й у супроводі. Цей процес також дуже важливий для ведення коректного бухгалтерського обліку. Давайте розберемося куди слід віднести витрати на поновлення програми.

Оновлення програми BAS бухгалтерія та оплата супроводу відноситься до витрат майбутніх періодів. Такі витрати відносяться до рахунку 39 (Витрати майбутніх періодів). За дебетом рахунка відображається накопичення таких витрат; по кредиту - списання.

Облік цих витрат ведеться в довіднику "Витрати майбутніх періодів". В цьому довіднику зберігається вся необхідна інформація:

 • дати періоду списання і метод розподілу витрат (за кількістю днів у місяці або рівними частинами щомісяця); дати періоду списання і метод розподілу витрат (за кількістю днів у місяці або рівними частинами щомісяця);
 • рахунок витрат і податкове призначення.

Накопичення витрат майбутніх періодів відображається точно також як і поточних періодів. Єдина відмінність ― рахунок витрат вказується 39-й.

Оприбуткування оновлень BAS

Щоб відобразити послуги супроводу та оновлення, перейдіть в "Інше ― Послуги ― Надходження товарів і послуг". Щоб списати витрати майбутніх періодів, вам необхідно провести документ "Закриття місяця" з регламентної операцією "Списання витрат майбутніх періодів".

Під час проводки док-та "Закриття місяця" списання частини витрат буде відображено так, як це було зазначено в довіднику "Витрати майбутніх періодів". Таким же чином буде відображатися рух по регістру відомостей "Розрахунок списання витрат майбутніх періодів".

За допомогою спеціального звіту "Довідка-розрахунок" Списання витрат майбутніх періодів "ви зможете проаналізувати всі дані про накопичених і списаних доходи майбутніх періодів.

Розрахунок списання витрат майбутніх періодів
*/

Ваша заявка прийнята!

Наш менеджер зв'яжеться з вами,
а поки ми пропонуємо дізнатися про важливі моменти роботи в BAS Бухгалтерія КОРП.