спілка автоматизаторів бізнесу оренда програм автоматизації

+38(093) 170-70-00 

sale@aktiv.ua

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 141

Оплата понаднормових годин в 1С: Підприємство 8

(оновлено 09.06.2021)

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

Сьогоднішня тема нашої статті ― оплата понаднормової роботи співробітників підприємства, приклад якої ми проілюструємо в 1С:Підприємство ЗУП 8. Подібний алгоритм обліку можна провести і в конфігурації 1С:Підприємство УВП 8.

Згідно із законодавством понаднормова робота ― це та робота, яка виконується понад встановлену норму трудового дня. Оплачується вона при погодинній системі ― в 2-ном розмірі годинної ставки; при відрядній оплаті праці ― 100% тариф. ставки співробітника, оплата праці якого здійснюється по погодинній системі ― за всі відпрацьовані понад норму години.

Переходимо до розгляду порядку відображення оплати понаднормових годин

1. Щоб почати відображення оплати понаднормової години, перейдіть в док-т "Оплата понаднормових годин" і заповніть поля:

"Організація" ― заповнюється автоматично, виходячи з даних налаштувань користувача.
"Від" ― дата реєстрації док-та в базі програми.
"Перерахунок док-та" ― використовується в разі потреби зробити перерахунок введених док-ів. Заповнюється як самостійно, так і в автоматичному режимі при виправленні док-та (по кнопці "Виправити").
"Місяць нарахувань" та "Відповідальний" ― заповнюються відповідними даними за замовчуванням.

2. Заповніть таблицю "Нарахування" по кнопці "Заповнити ― Списком співробітників". У формі обробки "Формування списку сотрудн-ів" вкажіть дату понаднормової роботи, кількість відпрацьованих годин в одинарному і подвійному розмірі.

3. Таблицю док-та можна заповнити кнопкою "Додати" або "Підбір". Для кожної дати понаднормової роботи вводиться окремий рядок, в яку вводяться наступні дані:

"Таб.№" ― табельний № співробітника.
"Працівник" і "Підрозділ організації".
"Дата" ― дата роботи понад норму.
"Годинна тарифна ставка " ― ставка, по якій виплачується компенсація за понаднормові.
"Годин в 1 розмірі" ― кількість годин, що необхідно оплатити в одинарному розмірі.
"Годин в 2 розмірі" ― кількість годин, необхідно оплатити в подвійному розмірі.
"Результат" ― підсумкова сума, що підлягає оплаті.

Годинна тариф. ставка розраховується в автоматичному режимі. Однак, якщо оплата нараховується за місячною або денною тарифною ставкою, необхідно перерахувати ставку. Для цього: денна ставка / тривалість роб. часу. А для перерахунку місячної ставки: місячна ставка / кількість годин за графіком за місяць.

Розглянемо приклад №1

Співробітниця Хохлова відпрацювала понаднормово 5 годин. Встановлений робочий графік ― 40 год. На тиждень. Тариф. ставка за місяць ― 3 200. Норма робочого часу в жовтні 2015 склала 160 ч.

1. Щоб оплатити відпрацьоване понад норму, оформіте док-т "Оплата понаднормових годин".

Виходячи з нашого прикладу, годинна тариф. ставка Хохлової - 20 грн. (3 200. / 160 ч.). Так як працівнику встановлена погодинна оплата праці, то надурочний час оплачується в 2-ном розмірі годинної ставки.

2. У док-ті "Оплата понаднормових годин" вкажіть час в рядку "Години в 2 розмірі". В результаті до оплати за понаднормові необхідно надати 200 грн. (20 грн. Помножити на 5 годин і помножити на 2).

3. У табелі обліку роб. часу робота понад норму відображається з кодом "ну".

Розглянемо приклад №2

Працівник Пивовар відпрацював понад норму 2 години 10 вересня. Йому встановлена відрядна система оплати праці, і тариф. ставка за погодинною системою становить 30 грн. Відповідно за свою роботу понад норму йому належить компенсація 100% тариф. ставки співробітника, оплата праці якого здійснюється за погодинною системою.

1. Щоб оформити доплату, перейдіть в док-т "Оплата понаднормових годин". У нашому прикладі годинна тарифна ставка ― 30 грн. У док-ті в рядку "Годині о 1 розмірі" вкажіть час, відпрацьований понад норму. Відповідно доплата становитиме 60 грн. (30 грн. Множимо на 2 години).

2. Як і в попередньому прикладі, в табелі обліку роб. часу робота понад норму відобразиться з кодом "ну".

*/

Ваша заявка прийнята!

Наш менеджер зв'яжеться з вами,
а поки ми пропонуємо дізнатися про важливі моменти роботи в BAS Бухгалтерія КОРП.