спілка автоматизаторів бізнесу оренда програм автоматизації

+38(093) 170-70-00 

sale@aktiv.ua

Оформлення декретної відпустки в 1С:Підприємство Управління торговим підприємством України 8

(оновлено 21.08.2020)

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

Декретні ― це вид матеріального забезпечення, що виплачується на період відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами за рахунок коштів ФСС. Методика розрахунку, виплати, відображення в обліку декретних багато в чому схожа з розрахунком, виплатою та урахуванням лікарняних, однак має ряд важливих відмінностей. Саме на них ми сконцентруємося в нашій сьогоднішній статті і розглянемо, як крок за кроком виконати операції в 1С:Підприємство 8 Управління торговим підприємством.

1. Нарахування за лікарняним листком

Розрахунок декретних в 1С: Підприємство УТП починається зі створення документа «Нарахування за лікарняним листком» (інтерфейс «Розрахунок зарплати організації» ― «Розрахунок зарплати» ― «Первинні документи» ― «Лікарняні листи»). В причини непрацездатності вкажіть «За вагітності та пологах».

Нарахування за лікарняним листком

2. Розрахунок середнього заробітку

Розрахунок середнього заробітку відбувається на однойменній закладці документа:

Розрахунок середнього заробітку

Нарахована сума допомоги по вагітності та пологах з розбивкою по місяцях відображена на закладці «Нарахування»:

сума допомоги по вагітності та пологах

3. Розрахунок в ФСС

ФСС компенсує на спеціальний рахунок суми нарахованої допомоги. Для отримання фінансування необхідно подати до фонду заяву - розрахунок від підприємства, що містить інформацію про нараховані суми. «Заява-розрахунок до ФСС» вводиться на основі документа «Нарахування за лікарняним листком».

Розрахунок в ФСС

4. Заповнити форму і друк заяви-розрахунок до ФСС

Створеним введенням на підставі документ «Заява-розрахунок до ФСС» буде заповнений автоматично. Друковані форми заяви - розрахунку і програми доступні по кнопці «Друк» в правому нижньому кутку форми документа:

друк заяви-розрахунок до ФСС

5. Відомість розрахунків з ФСС

Звіт «Відомість розрахунків з ФСС» допоможе вам провести аналіз розрахунків з фондом.

Відомість розрахунків з ФСС

6. Надходження коштів від ФСС

Для оформлення отриманого фінансування від ФСС сформуйте на підставі документа «Заява-розрахунок до ФСС» платіжне доручення вхідне з видом операції «Надходження коштів від ФСС». Після його проведення борг фонду соціального страхування перед підприємством буде закритий.

Надходження коштів від ФСС

Декретні можуть бути виплачені незалежно від виплати зарплати або разом із зарплатою. Розглянемо створення документів в кожному окремому випадку.

7. Перерахування окремо від виплати зарплати

Перейдіть в довідник «Види виплат» і створіть новий вид з умовною назвою «Декретні». Вкажіть вид розрахунку «Оплата за середнім БЛ (у зв'язку з вагітністю та пологами)» по кнопці «Додати» в таблиці, рахунок обліку 663 та встановіть прапорець «Розраховувати внески».

Перечисления отдельно от выплаты зарплаты

8. Зарплата до виплати організації

Створіть документ «Зарплата до виплати організації» з видом виплати «Декретні» і заповніть за характером виплати.

Зарплата до виплати організації

9. Нарахування ЄСВ на суму декретних

Згідно із законодавством декретні виплати не обкладаються ПДФО і військовим збором. На суму декретних нараховується єдиний соціальний внесок. У документі «Зарплата до виплати організацій» він буде розрахований при натисканні на кнопку «Розрахувати податки». Суму нарахованого єдиного соціального внеску можна подивитися на закладці «Внески ФОП»:

Нарахування ЄСВ на суму декретних

Зверніть увагу, що ЄСВ ФОП (декретні) буде нараховано тільки в тому випадку, якщо працівнику встановлено цей вид внесків.

10. Призначення нового виду ЄСВ

Для працівників, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, необхідно призначити нарахування нового внеску «ОСВ ФОП (декретні)». Перейдіть в документ «Введення відомостей про планові нарахування працівників організації», який вводиться на підставі документа «Нарахування за лікарняним листком» у зв'язку з вагітністю та пологами.

Призначення нового виду ЄСВ

Внески призначаються з 1-го числа місяця початку декретної відпустки і до останнього числа місяця його закінчення.

1с як відправити співробітника в декретну відпустку

11. Перерахування внесків

Для створення платіжного доручення щодо сплати ЄСВ скористаємося обробкою «Формування платіжних документів по внесках до фондів», яку можна відкрити по кнопці «Перейти» або «Ввести на підставі» документа «Зарплата до виплати організацій». Платіжні документи будуть створені і проведені за допомогою кнопок «Створити» і «Провести». Для правильного заповнення реквізитів платіжних документів не забудьте заповнити дані в регістрі відомостей «Параметри платіжних документів по внесках до фондів».

Перерахування внесків

12. Перерахування декретних співробітниці

Перерахувати співробітниці суму допомоги в залежності від форми виплати можна документами «Платіжне доручення вихідне» або «Видатковий касовий ордер». Вони створюються на підставі документа «Зарплата до виплати організацій».

Перерахування декретних співробітниці

13. Перерахування декретних разом із зарплатою

Попередньо повинна бути нарахована заробітна плата і розраховані податки в документі «Нарахування зарплати працівникам організацій»:

Перерахування декретних разом із зарплатою

При перерахуванні декретних виплат одночасно із заробітною платою, вони потрапляють в документ «Зарплата до виплати організацій» з видом виплати «Чергова виплата».

оформлення декретної відпустки в 1с

14. Перерахування внесків до фондів

Єдиний соціальний внесок, нарахований як на суму зарплати, так і на суму декретних, буде відображений в документі «Зарплата до виплати організацій» з видом виплати «Перерахування внесків ФОП (чергове)»

Перерахування внесків до фондів

Для створення платіжних документів по сплаті ЄСВ скористайтеся обробкою «Формування платіжних документів по внесках до фондів», про яку вже згадувалося в цій статті.

15. Використовувані налаштування і довідники

Для відображення декретних виплат в обліку використовуються відомості довідника «Способи відображення зарплати в регламентованому обліку»:

Використовувані налаштування і довідники

Для нарахування допомоги по вагітності та пологах використовується зумовлений вид розрахунку з плану видів розрахунку «Нарахування»:

нарахування допомоги по вагітності та пологах

16. Відображення в обліку

Проведення з відображення в обліку нарахувань співробітниці можна подивитися на закладці «Відображення в регл. облік» документа «Нарахування зарплати працівникам організацій»:

Проведення з відображення в обліку

Сподіваємося, ця стаття допоможе вам відобразити декретну відпустку в 1С: Підприємство УТП без будь-яких ускладнень!

*/

Ваша заявка прийнята!

Наш менеджер зв'яжеться з вами,
а поки ми пропонуємо дізнатися про важливі моменти роботи в BAS Бухгалтерія КОРП.