спілка автомазитароії бізнесу оренда програм автоматизації

ВЫ МОЖЕТЕ ОЦЕНИТЬ ВСЕ ВОЗМОЖНОСТИ «1С ОНЛАЙН» И АКТИВИРОВАТЬ ТЕСТОВЫЙ ДОСТУП

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

Нет учетной записи?

Зарегистрироваться

Ваша заявка принята!

Наш менеджер перезвонит в ближайшее время.

sale@aktiv.ua

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

Тема розрахунку відпускних як ніколи актуальна в літній період. В одній з наших минулих статей ми на конкретному прикладі розглядали відпустку в 1С:Підприємство ЗУП 8, в якій передбачена можливість проведення цієї операції. На прохання читачів ми продовжуємо тему відпустки в 1С:Підприємство і в сьогоднішній статті постараємося дати вичерпну відповідь на питання як нарахувати відпустку в 1С:Підприємство Бухгалтерія 8?

Розрахунок і оформлення відпустки в 1С:Підприємство Бухгалтерія 8

В 1С:Підприємство Бухгалтерія 8 не передбачено автоматичний розрахунок відпускних. Тому розрахунок середнього заробітку повинен проводиться вами самостійно.

1. Щоб нарахувати відпускні, перейдіть в меню «Зарплата ― Способи відображення заробітної плати в обліку» і створіть новий спосіб «Відпускні (АЗ)».

2.Наступний крок ― створення нового виду нарахування. Зайдіть в меню «Зарплата ― Нарахування організацій» або «Операції ― Плани видів розрахунку ― Основні нарахування організацій».

3. Створіть новий вид нарахувань «Відпускні (АЗ)» для рахунку 92 по кнопці «Додати» з такими значеннями:

Вкладка «Основні»:

 • код ― вказати наступний вільний, значення довільне;
 • спосіб розрахунку ― Фіксованої сумою;
 • категорія розрахунку ― Первинне;
 • відображення в бухобліку ― Відпускні (АЗ);
 • ПДФО ― 101;
 • рахунок обліку ― 661;
 • показники видів оплати праці для звіту 3-ПВ ― Оплата відпустки;
 • показники видів обліку робочого часу для звіту 3-ПВ ― Щорічна відпустка;
 • встановити прапорець «Для розрахунку ЄСВ та ПДФО враховується як оплата відпустки»;
 • встановити прапорець «Чи зараховується в норму часу».

На вкладці «База для розрахунків» додайте:

 • ЄСВ ФОП (оплата праці) з планів видів розрахунку «Внески до фондів».
 • Доплата до мінімальної зарплати з плану видів розрахунку «Нарахування».

Цей вид нарахування вам потрібно буде використовувати далі в документі «Нарахування заробітної плати працівникам організації».

4. Перехідні відпустки в 1С:Підприємство Бухгалтерія 8 відобразити не можна. Тому вам потрібно буде вказувати суми відпускних за кожен місяць окремо. Розглянемо на прикладі.

5. Уявімо умовну фірму ТОВ «Добро», на якій працює умовний співробітник Богословський Ф.М., який йде у відпустку з 13 липня 2018 р. по 5 серпня 2018 р. на 24 дня. Розмір відпускних становить 3800,00 грн. На липень припадає відповідно 3008,33 грн, а на серпень ― 791,67 грн.

6. Перейдіть в документ «Нарахування зарплати працівникам організації» і додайте співробітника Богословський Ф.М. Заповніть документ даними по кнопці «Заповнити ― По працівнику» на вкладці «Нарахування».

7. Оскільки в 1С:Підприємство: Бухгалтерія 8 не веде облік робочого часу, то вам необхідно самостійно відкоригувати кількість відпрацьованих днів. Для цього перейдіть на закладку «Нарахування». У рядку «Оклад по днях» в нашому випадку вийде: 22 робочих дня - 13 = 9 робочих днів.

8. Після цього додайте новий рядок для створеного виду нарахування «Відпускні АЗ» і вкажіть період. У нашому випадку потрібно додати 2 рядки, оскільки відпускні перехідні. У колонці «Розмір» заповніть суми розрахованих відпускних на липень і серпень.

9. Після всіх зазначених операцій натисніть кнопку «Розрахувати ― по працівнику». У колонці «Результат» у вас з'являться суми окладу, розрахованого пропорційно відпрацьованим дням і відпускних.

10. Перевірте дані та рахунки обліку на закладці «Проведення».

11. Наступний крок ― заповніть і розрахуйте вкладки «ПДФО», «Внески ФОП», «Утримання».

Звертаємо вашу увагу на те, що суми внесків і ПДФО позначаться 2 рядками з поділом по місяцях нарахування. Це робиться для коректного відображення у звітності.

12. Сформуйте проводки (закладка «Проведення» ― кнопка «Сформувати проводки»). Проведіть документ «Нарахування зарплати працівникам організації» і переходите до оподаткування податком на прибуток документом «Зарплата до виплати».

Якщо у вас залишилися питання по цій темі ― пишіть в коментарі, наші фахівці дадуть вам відповідь найближчим часом.

*/
Оставить заявку
Оставить заявку
Оставить заявку
Оставить заявку
Оставить заявку
Оставить заявку
Оставить заявку
Оставить заявку
Оставить заявку