спілка автоматизаторів бізнесу оренда програм автоматизації

+38(093) 170-70-00 

sale@aktiv.ua

Облік комісійної торгівлі в 1С:Підприємство 8

(оновлено 19.08.2020)

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

У цій статті ми зупинимося на особливостях обліку комісійної торгівлі в конфігурації «1С:Підприємство Бухглатерія для України, ред. 2.0»

Перш за все, створюючи договір комісійної торгівлі, необхідно вибрати вид договору: «З комітентом» або «С комісіонером». Для таких договорів буде активна група «Комісійна винагорода» для вказівки способу його розрахунку. Існує 3 методи, як визначити його суму:

  • % від різниці сум продажів і приходу;
  • % від загального обсягу продажів комісійного товару;
  • фіксована сума (не проводиться розрахунок).
учет комиссионной торговли в 1с

Прихід товарів від комітентів

Прихід товарів на реалізацію в «Бухгалтерія для України» ред.2.0. Оформляємо документом «Надходження товарів і послуг», вибираємо договір з контрагентом виду «З комітентом» і операцію «Купівля, комісія».

Для коректного відображення операцій в бухгалтерському обліку вказуємо рахунок 0241 «Товари на складі» як рахунок обліку (згідно з початковими налаштувань Інфобази цей рахунок буде заповнюватися програмою в авторежимі). На даному рахунку ведеться облік всіх цінностей, які прийшли у вигляді кількості або суми, а також в розрізі партій (якщо користувач не скасував партійний облік в системі).

У міру приходу товару від комітентів буде нарахований податковий кредит. На підставі «Надходження товарів і послуг» реєструємо вхідний податковий документ.

Реалізація товарів комісіонером

Продаж товарів, взятих на комісію, оформляється в розділі «Продажі» документом «Звіт комісіонера про продажі».

Даним документом будемо реєструвати продаж товарів, що належать підприємству, і надання послуг з посередницької діяльності.

У цьому ж звіті в авторежимі задається розрахунок комісійної винагороди за умовами договору, укладеного з комісіонером, одним з трьох способів, про які згадувалося раніше.

Отчёт комиссионера о продажах

У табличній частині документа буде розраховане комісійну винагороду згідно обраного способу. На суму винагороди буде нарахований податковий кредит з ПДВ.

Розраховані суми винагороди для кожної з реалізованих позицій будуть відображені в табличній частині вкладки «Товари».

На закладці «Рахунки розрахунків» задаємо «Рахунок обліку по винагороді» і «Рахунок ПДВ з винагороди». Сума винагороди буде віднесена до витрат організації. Для коректного відображення в обліку необхідно заповнити рахунок і статтю витрат на вкладці «Винагорода».

Якщо ціна передачі відрізняється від початкової ціни товару, виробляємо коригування податкових зобов'язань, що були нараховані раніше. На підставі «Звіту комісіонера» до сформованим раніше податкових накладних виписуємо «Додаток 2».

Субкомісія

Товари, взяті на комісію від комітента, передаються на реалізацію комісіонеру. Передачу товарів на реалізацію оформляємо документом «Реалізація товарів і послуг». Переконайтеся, що для заповнення документа обраний договору з контрагентом виду «З комісіонером».

Продаж товару комісіонером зафіксуємо документом «Звіт комісіонера про продажі», де в реквізиті «Рахунок» вкажемо рахунок 0242 «Товари, передані на комісію». На вкладці «Рахунки розрахунків» заповнимо «Рахунок розрахунків за товари» і «Рахунок розрахунків за авансами», використовуваних для відображення взаєморозрахунків з комісіонером, який реалізував даний товар.

На основі отриманих даних від комісіонера складаємо звіт комітенту так само, як при реалізації його товарів.

Якщо ви прочитали статтю, але виникли якісь складнощі, ви можете отримати у нас консультацію з даного питання. Просто напишіть про це в коментарях нижче.

*/

Ваша заявка прийнята!

Наш менеджер зв'яжеться з вами,
а поки ми пропонуємо дізнатися про важливі моменти роботи в BAS Бухгалтерія КОРП.