спілка автоматизаторів бізнесу оренда програм автоматизації

+38(093) 170-70-00 

sale@aktiv.ua

Переоцінка товару в BAS

(оновлено 23.04.2021)

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

Кожне підприємство роздрібної торгівлі в своїй діяльності стикається з переоцінкою товарів. Розглянемо відображення цієї операції в конфігурації "Бухгалтерія для України (ред.2.0)".

Перш за все, звертаємо увагу, що мова йде про переоцінку товарів в BAS, що враховуються в роздробі за вартістю продажу. Цей спосіб повинен бути вказаний в налаштуваннях облікової політики (розділ "Главное" ― підрозділ "Налаштування" ― "Облікова політика")

Установка нової ціни в BAS

У зв'язку з тим, що переоцінка пов'язана зі зміною ціни, доцільно встановити нову ціну на роздрібний товар документом "Установка цін номенклатури".

У підрозділі "Ціни" розділу "Склад" створимо новий документ з установки роздрібних цін і заповнимо його за цінами номенклатури. Вибрати цю або іншу опцію заповнення документа можна по кнопці "Заповнити". Далі змінимо ціни (Кнопка "Змінити") і виберемо в обробці "Зміна таблиці товарів" в поле "Що зробити" тип дії, наприклад, "Змінити ціни на відсоток". В поле "Відсоток" вкажемо його розмір. Виконаємо обрану дію і перенесемо змінені ціни в документ, фрагмент якого на малюнку нижче:

Документ необхідно провести, однак бухгалтерських проводок він не формує, але відображає інформацію в регістрі відомостей "Ціни номенклатури".

Документ "Переоцінка товарів в роздрібній торгівлі" в BAS

Після цього сформуємо документ "Переоцінка товарів в роздрібній торгівлі" (розділ "Склад" підрозділ "Ціни"). Звертаємо увагу, що переоцінка товарів проводиться окремо для кожної роздрібної точки. У документ слід внести номенклатуру, кількість, одиниці виміру, стару і нову роздрібну ціну.

Його можна заповнити двома способами:

  1. Заповнити по залишкам ― документ буде заповнений по залишкам товарів в торговій точці, в якій проводиться переоцінка. Стара ціна буде взята з даних обліку, нова - з останнього документа "Установка цін номенклатури" для типу цін, який вказаний для цієї торгової точки.
  2. Заповнити за зміненими цінами ― таблична частина буде заповнена на підставі інформації з "Установка цін номенклатури", який вказаний в полі "Документ установки цін".

Після проведення будуть сформовані проводки виду:

Для нашого простого прикладу легко перевірити суму проводки. Різниця між новою і старою ціною склала 56,93-50,00 = 6,93. Для 30 одиниць товару загальна сума переоцінки дорівнює 30 * 6,93 = 207,90. Її ми і бачимо на скріншоті вище.

Автоматичне заповнення документа, про який йшла мова раніше, можливо тільки для автоматизованих торгових точок.

Для складів типу "Неавтоматизована торгова точка" не реалізоване автоматичне заповнення документа. Це пов'язано з тим, що в них не ведеться облік товару за номенклатурою. Дані в табличну частину документа користувач вносить вручну.

Можливі два варіанти заповнення документа:

1. Зведено: вноситься загальна сума, на яку буде переоцінити товар в НТТ. При цьому таблична частина документа буде згорнута. Цю опцію запропонує система, якщо для переоцінки товарів буде обраний склад типу НТТ. Заповнений вручну документ матиме такий вигляд:

2. По номенклатурі. Якщо користувачем прийнято рішення про заповнення документа з переоцінки товарів в НТТ таким чином, тоді не слід робити вибір згорнути табличну частину:

У такому випадку вона буде збережена і заповнена користувачем вручну.

При правильному використанні документа для складів різних типів переоцінка буде проведена вірно.

Сподіваємося, що в цьому вам буде корисна і наша стаття.

*/

Ваша заявка прийнята!

Наш менеджер зв'яжеться з вами,
а поки ми пропонуємо дізнатися про важливі моменти роботи в BAS Бухгалтерія КОРП.