спілка автоматизаторів бізнесу оренда програм автоматизації

+38(093) 170-70-00 

sale@aktiv.ua

Як внести штатний розклад в 1С:Підприємство Зарплата та управління персоналом

(оновлено 21.08.2020)

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

Продовжуємо публікувати покрокові статті по роботі в 1С:Підприємство, і сьогодні ми розглянемо ведення і 1С:Підприємство зміна штатного розкладу Зарплата та Управління Персоналом.

Введення штатного розкладу в 1С:Підприємство 8 (далі ШР)

Перший крок по створенню ШР: відкриваємо документ "Зміна штатного розкладу організацій", і додаємо існуюче ШР по кнопці "Додати".

Введення штатного розкладу в 1С

Датою формування ШР вважається дата створення документа

Створюємо новий запис в документі «Зміна штатного розкладу організацій». Перед нами відкриється 2 довідника «Підрозділи організацій» і «Посади організацій». У довіднику «Підрозділи організацій» міститься структура організації по підрозділах, тобто список підрозділів для цілей регламентованого обліку.

Зміна штатного розкладу організацій

Довідник «Посади організацій» включає перелік посад, які використовуються в організаціях:

Довідник Посади організацій

Довідник містить всі посади, які є на даному підприємстві, до того ж визначає, чи входить кожна посада в адміністративно-управлінський персонал. У зв'язку з особливістю обкладення ПДФО шахтарів, в цьому довіднику є можливість визначити наявність такої пільги з ПДФО. Для цього встановимо відповідні прапорці в довіднику:

зміна штатного розкладу в 1с зуп

Список категорій знаходиться в довіднику «Категорії посад», який може доповнюватися.

Перелік посад міститься в довіднику «Посади», до якого звертаються з питань кадрового планування та підбору персоналу.

У довіднику «Посади організацій» встановлюється зв'язок між посадами, в яких ведеться облік і в яких ведеться кадрове планування (довідник «Посади»).

довідник Посади

В типову конфігурацію 1С:Підприємство ЗУП 8 введений національний класифікатор професій, який містить всі коди. Відкриваємо класифікатор за допомогою кнопки «Підбір з ОКПДТР» зі списку довідника «Посади організацій»:

довідник Посади організацій

У таблиці документа «Штатні одиниці» вводимо перелік штатних одиниць організації. При цьому для кожної з них вказуємо

  • кількість створених нових роб. місць і ставок по штатній одиниці;
  • мінімальну і максимальну тарифну ставку;
  • вид тарифної ставки (годинна, денна, місячна);
  • валюта тарифної ставки;
  • графік роботи.

Розглянемо деякі пункти детальніше

Кількість створених робочих місць

Згідно з вимогами Закону № 5067 від 05.07.2012 р в док-ті «Зміна штатного розкладу організації», крім загальної кількості ставок, можливо вказати кількість створених нових робочих місць:

проводки штатного розкладу організацій

Вид тарифної ставки

формує систему оплати праці:

Вид тарифної ставки

Валюта тарифної ставки

Щоб вказати валюту тарифної ставки, перейдіть в довідник «Валюти» і виберіть потрібний вам елемент. При перекладі іноземної валюти в національну, перерахунок буде здійснюватися за курсом, встановленим на нинішній місяць в регістрі відомостей "Курси валют для розрахунків з персоналом".

Валюта тарифної ставки

Графік роботи

Довідник «Графік роботи» охоплює всі графіки роботи підприємства і організації і служить для встановлення норми робочого часу.

Графік роботи

Значення цієї штатної одиниці заповнюємо за замовчуванням. Наприклад, в документі прийому співробітника на дану штатну одиницю (але тільки якщо в трудовому дог-ре не прописаний індивідуальний графік роботи і в інформ. Базі незаповнені значення за замовчуванням для реквізиту «Графік роботи» в налаштуванні користувача).

Крім того, значення застосовується для визначення місячного фонду зарплати по штатній одиниці в звіті. Припустимо, що вказується денна / годинна ставка, тоді при розрахунку місячної суми витрат на оплату праці потрібно кількість робочих днів або годин на місяць.

У табличці «Надбавки» вказуємо доплати, які пов'язані зі штатною одиницею, До них відносяться ті, які будуть нараховуватися всім фахівцям, котрий обіймав цю штатну одиницю (доплата за шкідливі умови праці і т.д.) Дані про такі надбавки фіксуються в регістрі відомостей «надбавки за штатним розкладом», а відображаються в формі регістра «Штатний розклад організацій»:

надбавки за штатним розкладом

Щоб налаштувати показ тих чи інших колонок в табличній частині документа, відкриваємо вікно "Налаштування списку".

Припустимо, що нам треба приховати колонки «Мін.таріфна ставка» і «Макс.таріфная ставка». Для цього випадку в «Настройках списку» знімаємо прапор для цих колонок:

Мін. макс. таріфна ставка

Після того, як введемо штатний розклад в 1С: Підприємство ЗУП, створимо друковану форму цього розкладу. Для цього перейдіть "Зміна штатного розкладу організацій" ― "Друк" або регістр відомостей "Штатний розклад організацій" ― "Друк":

друк штатного розкладу організацій

Готове 1С:Підприємство 8 штатний розклад зберігається в періодичному регістрі відомостей «Штатний розклад організацій»:

де зберігається штатний розклад в 1с

На цьому все. Якщо у Вас залишилися питання, задавайте їх у коментарях: із задоволенням на них відповімо.

*/

Ваша заявка прийнята!

Наш менеджер зв'яжеться з вами,
а поки ми пропонуємо дізнатися про важливі моменти роботи в BAS Бухгалтерія КОРП.