спілка автоматизаторів бізнесу оренда програм автоматизації

+38(093) 170-70-00 

sale@aktiv.ua

Як в BAS: Підприємство 8 відображати реалізацію товарів?

(оновлено 23.04.2021)

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

Нерідко бухгалтера стикаються з тим, що плутаються в функції обліку товару. Особливо це стосується реалізації послуг. Ця стаття допоможе вам розібратися в даній функції для BAS 8.

Документ «Реалізація товарів і послуг» в BAS 8

Документ «Реалізація товарів і послуг» розташований в розділі «Продажі» для конфігурації Бухгалтерія для України (ред.2.0). Перш за все, він призначений для відображення операцій з реалізації послуг і товарно-матеріальних цінностей. Документ може бути створений як самостійний документ, так і на підставі документів «Рахунок на оплату покупцеві» або «Надходження товарів і послуг».

Поетапно розглянемо його заповнення:

 1. Вносимо інформацію про покупця, договір з ним. Вказуємо склад, з якого йде продаж товарів.
 2. Якщо мова йде про продаж товарів, матеріалів, продукції, створюємо запис на закладці «Товари»; при відпуску тари - на закладці «Поворотна тара»; при наданні послуг-відповідно на закладці «Послуги».
 3. Є кілька способів заповнення табличної частини документа:
  • а) додаванням номенклатури вручну;
  • б) додаванням або заповненням з документів «Надходження товарів і послуг» або «Рахунок на оплату покупцеві». Ці опції доступні по кнопці «Заповнити»;
  • в) підбором з довідника «Номенклатура».

  В результаті повинна бути створена рядок з номенклатурою, в якій вказані одиниці виміру, ціна або заставна вартість для зворотної тари, ставка ПДВ, схема реалізації і податкове призначення по ПДВ. Сума і сума ПДВ будуть розраховані автоматично.

 4. Для зміни інформації в документі скористаємося кнопкою «Змінити» .У вікні можна вибрати тип дії із запропонованих системою опцій в поле «Що зробити».

  Наприклад, можна встановити різні види знижок, про які йшла мова в відеоуроці. Зроблені зміни переносимо в документ.

 5. При необхідності рядки документа можна копіювати і вставляти, використовуючи для цього кнопки в табличній частині документа.

 6. Переконайтеся, що на закладці «Рахунки розрахунків» заповнена інформація за розрахунками з покупцем. За умовчанням вона взята з регістра відомостей «Рахунки обліку розрахунків з контрагентами».
 7. На закладці «Додатково» вносимо відомості для друкованої форми документа. Проведений документ (для прикладу обрана реалізація товарів) створить проводки, що відображають дохід від реалізації і формування собівартості реалізованих товарів:

Додаткові функції документа «Реалізація товарів і послуг»

Документом «Реалізація товарів і послуг» оформляємо і передачу товарів на комісію. В поле «Контрагент» вибираємо організацію ― комісіонера і договір, вид якого «З комісіонером». Заповніть закладки «Товари» і «Додатково». Переконайтеся, що вірно вказані бухгалтерські рахунки, які використовуються для обліку комісійної торгівлі. Перевірте, що на закладку «Рахунки розрахунків» коректно перенесена інформація з регістра відомостей «Рахунки обліку розрахунків з контрагентами» для розрахунків з комісіонерами.

Аналізуємо проводки, з огляду на специфіку операції: Дт 283 Кт 281 відображає передачу товарів комісіонеру за договором комісії

Документом «Реалізація товарів і послуг» оформляються різні види операцій з реалізації, тому друкованими формами документа можуть бути:

 1. «Видаткова накладна»
 2. «Акт про надання послуг»
 3. «Товарно-транспортна накладна» (форма 1-ТН)

Всі форми доступні по кнопці «Друк».

Якщо у вас залишилися питання по цій темі ― зв'яжіться з нами. Ми обов'язково допоможемо вам розібратися і відповімо на всі питання.

*/

Ваша заявка прийнята!

Наш менеджер зв'яжеться з вами,
а поки ми пропонуємо дізнатися про важливі моменти роботи в BAS Бухгалтерія КОРП.