спілка автоматизаторів бізнесу оренда програм автоматизації

+38(093) 170-70-00 

sale@aktiv.ua

Як списати витрати майбутніх періодів в 1С:Підприємство 8?

(оновлено 20.08.2020)

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

Витрати, які здійснені в поточному періоді, але мають бути віднесені на витрати в майбутніх періодах, називаються витратами майбутніх періодів і обліковуються на бухгалтерському рахунку 39 в 1С:Підприємство. Прикладом такої категорії витрат є витрати з придбанням ліцензії або торгового патенту, послуг зі страхування, оформлення передплати на періодичні видання, витрати, пов'язані з сезонною діяльністю підприємства та інші. Для коректного визначення фінансового результату діяльності важливо своєчасно ідентифікувати їх як витрати майбутніх періодів і визначити період їх списання.

Як визначити період списання витрат майбутнього періоду в 1С: Підприємство?

В конфігурації Бухгалтерія для України ( ред.2.0) цю інформацію можна зафіксувати у довіднику “Витрати майбутніх періодів”, який знаходиться в розділі “Довідники” група “Доходи і витрати”. При створенні запису щодо витрат слід внести наступні дані:

  • Найменування
  • Період списання витрат;
  • Вибрати один з двох методів розподілення: рівними частинами кожен місяць чи по кількості днів у місяці. При виборі другого методу сума списання витрат щомісяця буде різною в залежності від кількості календарних днів у місяці.
  • Рахунок, на який будуть списані витрати. (У цьому полі не слід позначати рахунок 39, а тільки один з рахунків для обліку витрат, наприклад, 92,93, 231 та інші.)
  • У рядках колонки “Субконто” вносять інформацію щодо підрозділу, до якого віднесені витрати, та статтю витрат.

Після заповнення інформації запис у довіднику має такий вигляд:

В документі “Надходження товарів і послуг” при придбанні витрати, що буде віднесена до майбутніх періодів, необхідно вказати рахунок 39 та вибрати субконто з довідника “ Витрати майбутніх періодів”.

При виконанні цих умов витрати будуть віднесені в дебет рахунку 39, та буде зафіксований спосіб їх списання.

Списання відбувається у регламентному документі “Закриття місяця “ щомісячно на протязі обраного періоду. Для здійснення цієї операції і формування бухгалтерських проведень слід зробити позначку у полі “Списання витрат майбутніх періодів”.

Рухи документу зображені на малюнку нижче:

За посиланням доступний демонстраційний відео-урок до цієї статті.

*/

Ваша заявка прийнята!

Наш менеджер зв'яжеться з вами,
а поки ми пропонуємо дізнатися про важливі моменти роботи в BAS Бухгалтерія КОРП.