Одним з важливих складських документів є документ "Комплектація номенклатури" (розділ "Склад"). Використовуючи його, можна як складати комплекти із запасів підприємства, так і розкомплектовувати вже наявні.
Відображення комплектації номенклатури в BAS
Для відображення в обліку операцій по комплектації номенклатури заповнюємо поля заголовної частини документа в такий спосіб:
Вид операції: Комплектація.
Склад: вибираємо склад, на якому йде зміна номенклатури і кількості запасів.
Комплект: вибираємо з довідника "Номенклатура" найменування комплекту.
Вказуємо кількість виготовлених комплектів і їх одиниці вимірювання.
Переходимо до табличної частини документа, в якій 2 закладки:
Комплектуючі: заповнюємо номенклатуру і її кількість, а також бухгалтерські рахунки, на яких ведеться облік ТМЦ, що входять в комплект. Складові комплект запаси будуть списані за собівартістю. Їх сума і складе собівартість отриманого комплекту.
Рахунки обліку: вказуємо рахунок обліку комплекту і податкове призначення (ПДВ).
Документ слід провести. У проводках відображено списання комплектуючих зі складу з одночасним оприбуткуванням отриманих комплектів. Звернемо увагу, що в нашому прикладі собівартість 10 новорічних подарунків склала 340,00 грн, тобто 34,00 грн. ― собівартість одиниці.
Цим же документ з видом операції "розукомплектація" при необхідності комплекти можна розформувати.
Заповнення закладки "Комплектуючі" в BAS
Заповнення закладки "Комплектуючі" має свої нюанси. Це пов'язано з тим, що необхідно визначити собівартість запасів, що складають комплект, для оприбуткування на склад. Вона буде визначена за собівартістю комплекту і частки кожної позиції в складі комплекту. Частки користувач заповнює вручну, наприклад, як на скріншоті нижче:
Проведення документа "Комплектація номенклатури"
При проведенні документа згідно зазначених часткою ТМЦ будуть оприбутковані на склад за алгоритмом, описаним вище. Раніше згадувалося, що собівартість комплекту 34,00 грн. Розукомплектовано було 2 подарунка, загальною вартістю 68,00 грн. Згідно зазначених часткою собівартість комплектуючих була сформована в тих сумах, які вказані на скріншоті нижче:
Правильність розрахунку для нашого прикладу легко перевірити усним рахунком.
Якщо після прочитання статті у вас залишилися питання, ви можете додатково подивитися, як виконати операції по комплектації або разукомплектации номенклатури.
Підпишіться на наш Telegram
та безкоштовно отримайте повний доступ до всіх матеріалів блогу
Для цього перейдіть по кнопці нижче і в телеграмі натисніть /start