Як розподілити ТЗВ в 1С:Підприємство?
Рубрики блогу
1С:Підприємство на хмарі
Банк і каса
Виплати працівникам
Зарплата
Податковий облік
Огляд програм та сервісів
Загальні питання
Основні засоби
Звітність
Розрахунки з контрагентами
Регламентні операції
Складський облік
Встановлення та налаштування
Облік часу
Облік виробництва
Облік торгових операцій
Онлайн-каси та РРО
Законодавчо передбачено два способи розподілу транспортно-заготівельних витрат.
Способи відображення ТЗВ
Якщо в період придбання запасів можливо однозначно співвіднести суму здійснених витрат з придбаними запасами, тоді ця сума відноситься в первісну вартість придбаних товарів і відображається на тих же бухгалтерських рахунках. В конфігурації “Бухгалтерія для України ред 2.0.” для таких операцій призначений документ “Надходження додаткових витрат”:
/image5.png)
Цей документ можливо створити на підставі “Надходження товарів і послуг” або як самостійний документ.
В документі потрібно зазначити суму ТЗВ і ставку ПДВ.
В полі “Спосіб розподілу” необхідно вибрати один з двох варіантів розподілу “ По кількості” або “По сумі”.
При заповненні табличної частини документу, окрім додавання номенклатури вручну через кнопку “Додати”, можливо заповнити документ за надходження або вибрати окремі позиції з документу “Надходження товарів і послуг”.
/image7.png)
Після проведення документу спостерігаємо, що сума транспортно-заготівельних витрат віднесена в первісну вартість придбаних товарів та відображена на тому ж бухгалтерському субрахунку, що й товар. Саме такі проведення і мають бути сформовані при використанні цього методу розподілу ТЗВ.
Якщо ж скористатися цим методом неможливо, суму транспортно-заготівельних витрат накопичують на окремому субрахунку, а в момент вибуття запасів ТЗВ списують з урахування середнього відсотку витрат.
Облік ТЗВ в 1С:Підприємство
Першим кроком реєстрації транспортно-заготівельних витрат буде проведення в системі документу “Надходження товарів і послуг”.
/image4.png)
Слід звернути увагу на рахунок витрат, наприклад, це може бути рахунок 200
“Транспортно-заготівельні витрати (матеріали)”, або 2801 “Транспортно-заготівельні витрати (товари)”, а також деталізації цих витрат. Мова йде про колонки “Субконто”, а саме відомості про номенклатурну групу, за якою буде відбуватися розподіл оформлених цим документом ТЗВ, та статтю витрат.
/image1.png)
Аналізуючи проведення, переконуємося, що вся сума ТЗВ віднесена в дебет субрахунку 2801.
Протягом періоду реалізована частина товарів з обраною нами номенклатурної групи.
Для отримання цієї інформації сформуємо оборотно-сальдову відомість за рахунком 281
/image2.png)
Розрахунок суми розподілу ТЗВ
Для нашого демонстраційного прикладу не складно розрахувати суму розподілу ТЗВ за вибулими запасами у зв'язку з тим, що початкові залишки за вказаною номенклатурною групою і ТЗВ за цією групою відсутні. В такому випадку загальна формула, а саме:
/image3.png)
спрощується і сума розподілу ТЗВ дорівнює 200/1000*100= 20.
Розподіл ТЗВ відбувається у регламентному документі “Закриття місяця” при активній опції “Розподіл ТЗВ”. При проведенні цим документом сформовані наступні бухгалтерські проводки.
/image6.png)
Переконуємося, що розподілені ТЗВ віднесені в собівартість реалізації товарів в період вибуття, як це і передбачено вибраним варіантом розподілу ТЗВ.
Поделиться статьей: