спілка автоматизаторів бізнесу оренда програм автоматизації

+38(093) 170-70-00 

sale@aktiv.ua

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 143

Як оформити повернення від покупця в 1С:Підприємство?

(оновлено 20.08.2020)

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

Відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів», покупець має право повернути товар в магазин протягом 14 днів. Як саме оформити цю дію в 1С: Підприємство ви дізнаєтеся в цій статті.

У разі повернення раніше проданих товарів необхідно зареєструвати в інформаційній базі документ «Повернення товарів від покупця». Доступ до документа в конфігурації «Бухгалтерія для України (ред.2.0)» в розділі «Продажі».

Створення документа повернення від покупця на підставі

Документ може бути створений як незалежний, так і на підставі документів «Звіт про роздрібні продажі» і «Реалізація товарів і послуг».

Якщо документ створено на підставі, велика частина інформації в ньому вже заповнена. Але зверніть увагу, щоб в поле «Склад» був обраний склад типу «Оптовий» або «Роздрібний», а також вірно вказано документ відвантаження.

Закладки «Товари» або «Поворотна тара» по зазначеним документом будуть заповнені автоматично. Кількість повертається номенклатури виправляється вручну, якщо мова не йде про повернення всієї партії. Ціна заповнена автоматично згідно типу цін документа. З регістра відомостей «Рахунки обліку номенклатури» використовуються дані для колонок «Рахунок», «Схема реалізації» і «Податкове призначення». Інформація на закладці «Рахунки розрахунків» отримана з регістра «Рахунки обліку розрахунків з контрагентами».

повернення товару в 1с

Створення документа повернення від покупця незалежно

Якщо ж «Повернення товарів від покупця» створюється незалежно від документів по реалізації, всі дані в нього вносяться вручну. Отриману номенклатуру можна додати або підібрати з довідника. Також є можливість заповнити або додати з документа відвантаження, вибравши потрібний зі списку документів по реалізації. Зауважте, що крім перерахованих раніше відомостей, необхідно внести вручну собівартість повернених товарно-матеріальних цінностей. Переконавшись, що вся інформація заповнена, проведіть документ.

повернення товару постачальнику в 1с

Аналізуючи проводки, бачимо, що сторнирована собівартість раніше реалізованих товарів, відкориговані дохід по поверненню товару і податкові зобов'язання з ПДВ.

Відображення повернення коштів покупцю в 1С:Підприємство

На підставі документа «Повернення товарів від покупця» створюємо один з платіжних документів на повернення грошових коштів, якщо товари вже були оплачені:

  1. «Видатковий касовий ордер»
  2. «Платіжне доручення»
  3. «Списання з банківського рахунку».

Коригування податкових зобов'язань з ПДВ оформляємо документом «Додаток 2 до податкової накладної».

Для відображення в обліку операцій з повернення товарів, переданих на комісію, також створюємо «Повернення товарів від покупця» введенням на підставі документа з реалізації або самостійним документом. Вказуємо номенклатуру і кількість товару, що повертається. Переконуємося, що для обліку товарів в підприємстві в колонці «Рахунок» вказано 281, а рахунок обліку переданих товарів ― 283.

повернення товару від покупця в 1с

Проведення документа відображають повернення товару і сторно податкових зобов'язань з ПДВ.

повернення товару проводки 1с

Проведення щодо коригування ПДВ Дт 6412 Кт 6432 (сторно) за вказаною операцією будуть відображені в обліку по документу «Додаток 2 до податкової накладної», створеному на підставі «Повернення товарів від покупця».

як оформити повернення товару в 1с
*/

Ваша заявка прийнята!

Наш менеджер зв'яжеться з вами,
а поки ми пропонуємо дізнатися про важливі моменти роботи в BAS Бухгалтерія КОРП.