спілка автоматизаторів бізнесу оренда програм автоматизації

+38(093) 170-70-00 

sale@aktiv.ua

Єдиний податок в 1С:Підприємство на прикладі 1С:Підприємство 8 УТП

(оновлено 23.04.2021)

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

Розглянемо покроково наочний приклад обліку єдиного податку в програмі 1С:Підприємство 8 Управління торговим підприємством.

Схема оподаткування

«Схема оподаткування» — це головний реквізит, який визначає, платником якого податку є підприємець або організація. Щоб заповнити дані про оподаткування, відкрийте «Облікова політика організації» і виберіть з довідника «Схеми оподаткування» — «Єдиний податок».

Схема оподаткування

Для вибору групи платника податку в програмі фіз. і юр. особам доступні тільки передбачені законодавством групи. На рис. 2 для ФОП доступні 3 групи ЄП.

вибір групи платника податку

На рис. 3 для юридичної особи (в нашому випадку це ТОВ) доступна тільки одна оновлена 3 група.

для юридичної особи

Обсяги доходів в 1С:Підприємство

Відповідно до Податкового кодексу для всіх груп платників єдиного податку передбачені допустимі обсяги доходів. Дана інформація зберігається в регістрі відомостей «Параметри податкового обліку». Щоб переглянути, натисніть «Сервіс» ― «Налаштування обліку» ― «Параметри бухгалтерського обліку» — «Параметри податкового обліку».

Обсяги доходів в 1С

На рис. 5 ви бачите, що в регістрі дані заповнюються автоматично.

Зверніть увагу! Ні статті для доходів, що перевищують допустимі обсяги. Сума перевищення доходу розраховується в автоматичному режимі при заповненні Декларації з ЄП.

єдиний податок 1с

Заповнення декларації з ЄП

Для коректного заповнення Декларації за єдиним податком у документах слід вказати Статтю декларації з ЄП. Зверніть увагу! При прийомі роздрібної виручки доходом вважається вся сума виручки без урахування ПДВ, в т.ч. оплата платіжними картами і банківські кредити. Інші грошові надходження, крім оплати від покупців, не визнаються доходами. Для таких оплат рекомендуємо не вказувати Статтю декларації за єдиним податком або вказувати статтю «Доходом не є».

Заповнення декларації з ЄП

Заповнюємо дані в «Книзі обліку доходів і витрат» (для платників 3 групи зі сплатою ПДВ). Платники єдиного податку 1 і 2 групи, а також 3 групи (неплатники ПДВ) щодня відображають отримані доходи в Книзі обліку доходів. Платники єдиного податку 3 групи, які є платниками ПДВ ведуть облік доходів і витрат у Книзі обліків доходів і витрат.

Платники єдиного податку 3 групи, які є платниками ПДВ ведуть облік доходів і витрат у Книзі обліків доходів і витрат.

Книга обліку доходів і витрат

Порядок нарахування доходів

Зупинимося на порядку нарахування доходів платника ЄП під час списання безнадійної кредиторської заборгованості. З 2015 року доходи нараховуються тільки в тому випадку, якщо платник ЄП одночасно є платником ПДВ.

Для списання заборгованості використовуємо документ «Коригування боргу» з видом операції «Списання безнадійної заборгованості». Для платника єдиного податку, яка є платником ПДВ, документ нараховує дохід і робить запис в регістрі «Книга доходів і витрат».

Порядок нарахування доходів

Для платника ЄП, який не є платником ПДВ, при списанні безнадійної заборгованості запис в регістрі «Книга доходів і витрат» не робиться.

платник ЄП, який не є платником ПДВ

Сподіваємося, розрахунок і нарахування єдиного податку в 1С:Підприємство не викликатиме у вас особливих труднощів.

*/

Ваша заявка прийнята!

Наш менеджер зв'яжеться з вами,
а поки ми пропонуємо дізнатися про важливі моменти роботи в BAS Бухгалтерія КОРП.