спілка автоматизаторів бізнесу оренда програм автоматизації

+38(093) 170-70-00 

sale@aktiv.ua

Попередження

JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 141

5 простих способів захистити базу даних 1С:Підприємство

(оновлено 09.06.2021)

*придумайте пароль, который будете использовать для входа

Постійний розвиток інформаційних технологій призводить не тільки до спрощення роботи бухгалтера, але і до підвищення ризиків втрати або копіювання бази даних зловмисниками. У зв'язку з цим підвищення IT-грамотності бухгалтерів має стати першочерговим завданням, адже її рішення дасть можливість суттєво посилити систему безпеки 1С:Підприємство. Про те, як зберегти базу даних вашої компанії і які прості кроки варто зробити читайте в цій статті.

Загроз для бухгалтерської бази може бути безліч. Це і зв'язок 1С:Підприємство з зовнішнім світом через мережу інтернет, різні операції через клієнт-банк, передача інформації філіям компанії, процес синхронізації з корпоративними сайтами, використання програм здачі електронної звітності та багато іншого.

Варто також врахувати, що 1С:Підприємство є програмою з відкритим кодом і регулярно піддається доопрацюванням сторонніми розробниками. А тому ні про яке дотримання єдиних стандартів безпеки не може бути й мови. І як наслідок - ризик для бухгалтерської інформації суттєво підвищується. Не можна забувати і про таку прозу життя, як людський фактор, промислове шпигунство, крадіжка або вилучення оргтехніки. Але якщо дотримуватися ряду простих правил, то ризик можна звести до мінімуму.

Встановіть антивірус

Ваш персональний комп'ютер, на якому встановлена 1С:Підприємство, повинен бути захищений сучасним, якісним антивірусом і мережевим екраном. Цей модуль антивірусу є окремою програмою, яка аналізує весь обмін даними між ПК і мережею. Вона дозволяє заблокувати небезпечний трафік і припинити атаки на ваш комп'ютер. Даним вимогам відповідають тільки платні сервіси, які регулярно оновлюються і здатні забезпечити реальний захист ПК. Рекомендуємо звернути увагу на такі антивіруси, як Kaspersky, Dr.Web, NOD 32.

Обережно - посилання

Найбільш поширеним способом атаки зловмисників на корпоративні мережі з метою копіювання бухгалтерської інформації є використання шкідливих посилань. В даному випадку під видом форми (часто це форма 300) або поновлення 1С:Підприємство відбувається скачування вірусної програми, головна функція якої ― запис того, що відбувається на персональному комп'ютері і передача цієї інформації на віддалений сервер. Тобто всі дані з вашого ПК, на якому розміщена 1С:Підприємство, потрапляють в руки до злочинців, що тягне серйозні наслідки для вашої компанії. Для боротьби з цим явищем можна виділити два методи:

  • Ні в якому разі і не в якому разі не намагатися самостійно встановлювати оновлення конфігурацій 1С:Підприємство, завантажуючи їх з неперевірених порталів.
  • Бажано не встановлювати 1С:Підприємство на власному ПК, для цих цілей краще підходить онлайн-сервіс, який крім можливості роботи в базі з будь-якого пристрою через інтернет, включає в себе автоматичні оновлення та гарантії збереження конфіденційних даних

Встановіть пароль в 1С:Підприємство

Щоб обмежити доступ третіх осіб до конфіденційної інформації на комп'ютері бухгалтера, дуже важливо встановлювати пароль на 1С:Підприємство. Він повинен бути не менше 8 символів, містити цифри, а також маленькі літери регістрів. Для того, щоб встановити пароль необхідно вибрати пункт меню Сервіс/Параметри користувача і ввести новий пароль 1С:Підприємство. Якщо цього пункту меню немає ― значить, він відключений адміністратором.

Змінні носії

Безумовно, загроза бухгалтерським баз даних може виходити не тільки зі світової павутини. Тому потрібно забезпечити і збереження змінних носіїв, які використовуються в роботі. Для цього існують базові правила безпеки:

  • Якщо при ремонті з комп'ютера витягується носій (жорсткий диск або SSD), він повинен зберігатися в замикається шафі, бажано в сейфі.
  • Зовнішні носії (флешки, карти пам'яті, змінні жорсткі диски) також варто зберігати під замком.
  • Якщо ви носите флешку з собою, то бажано вибирати таку модель, дані на якій захищені паролем або ПІН-кодом.
  • Не залишайте ЕЦП в кард-рідері без нагляду на тривалий час.

Хмарна бухгалтерія

Щоб підстрахуватися від можливих форс-мажорів, поломок оргтехніки, її крадіжки або вилучення, можна скористатися хмарним сервісом, таким як «1С:Підприємство онлайн». Його особливістю є можливість працювати з 1С:Підприємство через інтернет. В даному випадку не потрібно купувати програму, ви її орендуєте і підключаєтеся по зашифрованому каналу.

Тобто база даних зберігається не на вашому комп'ютері, а в захищеному приміщенні на серверах, розташованих в Німеччині. І що б не сталося з ПК, сторонні не отримають доступ до конфіденційної інформації. Більш того, щоденне резервне копіювання бази даних дає додаткову гарантію збереження вашої бухгалтерії.

Підводячи підсумок, скажімо, що захист бухгалтерської інформації - завдання комплексне і вимагає самого уважного підходу. Дотримуйтеся зазначених заходів безпеки і це дозволить застрахуватися від більшості загроз і зберегти настільки важливі для вашої компанії дані.

*/

Ваша заявка прийнята!

Наш менеджер зв'яжеться з вами,
а поки ми пропонуємо дізнатися про важливі моменти роботи в BAS Бухгалтерія КОРП.